Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KULINARIA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale foty barana pieczonego jak nie było tak nima.Takiego z rożna ociekającego tłuszczem.Browara można użyć do jego polewania.

 

Wystarczy jeden wewątkowy:bash:....

 

Polecam wiec polędwice wołową .

 

http://img694.imageshack.us/img694/3927/zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzcb.jpg

 

 

ps. bez polewania piwem.....piwo w bęben.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guścik robi z siebie barana?............skoro nie ma rożna to po huk pokazywać inne plackowate mięsiwa....Piwo....placki wołowe i co?????i jajcoooo.Szef jak chciał to przewiercił w jacu dziurę, a guścik nie potrafi upiec barana...Tak na to popatrzcie.Guścik i tak nie ma rożna...wiem to i czuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guścik robi z siebie barana?............skoro nie ma rożna to po huk pokazywać inne plackowate mięsiwa....Piwo....placki wołowe i co?????i jajcoooo.Szef jak chciał to przewiercił w jacu dziurę, a guścik nie potrafi upiec barana...Tak na to popatrzcie.Guścik i tak nie ma rożna...wiem to i czuję.

 

 

i owcy tobie brakuje, ba....znaczy się beeeee beeeee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

mam pytanie.

 

podjąłem się przygotowania pampkinów na ostro na sobotnie przyjęcie gości. Pojechałem na działkę, wybrałem piękną dynię, obrałem ją i zostawiłem samo pomarańczowe. Pomarańczowe starłem na tarce do jarzyn (ale tej takiej jak do placków - nie oczkowej). Do masy dyniowej dołożyłem mąki, jajko, przyprawy i płaską łyżeczkę proszku do pieczenia. Miało to konsystencję trochę płynną a trochę nie. Napełniłem następnie formę do muffinów masą dyniową i wstawiłem do piekarnika w celu upieczenia.

 

1 - nie rosło

2 - lekko się zjarało od zewnątrz zupełnie przy tym nie uważając że powinno upiec się wewnątrz

3 - z babeczkami dyniowymi nie miało to nic wspólnego za to

4 - to spalone miało fajny słodko pikantny, dyniowy smak

 

wnioski:

cudo nadaje się bardziej na placki dyniowe ale mnie wciąż toczy irracjonalne pragnienie zrobienia z dyni muffinów. To realne w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się łobczytac w przygotowaniu dyni.Jak tutaj....

 

 

 

Wash the exterior of the pumpkin in cool or warm water, no soap.

Cut the pumpkin in half. A serrated knife and a sawing motion works best - a smooth knife is more likely to slip and hurt you! Scoop out the seeds...

Just put the prepared pumpkin in an ovenproof container (with a lid), add about 3 cups of water to help prevent it from drying out and pop it in an 350 F (200 C) oven. It normally takes about 45 minutes to an hour; just test it periodically by sticking it with a fork to see if it is soft!

 

Scoop out the cooked pumpkin

Whether you cook the pumpkin on the stove, microwave, or even the oven, once it is cooked until it is soft, it is easy to scoop out the guts with a broad, smooth spoon, (such as a tablespoon). Use the spoon to gently lift and scoop the cooked pumpkin out of the skin. It should separate easily an in fairly large chucks, if the pumpkin is cooked enough.

Many times the skin or rind will simply lift off with your . I'll bet you didn't realize making your own pumpkin glop... err, "puree" was this easy!

 

Puree the pumpkin

 

 

2 cups of fresh cooked pumpkin

3 1/2 cups all-purpose flour (not self-rising flour)

2 tsp. baking soda

3 cups sugar or 3 cups of Splenda OR a 50:50 mix of the two.

4 eggs, beaten

(Note for vegans: each egg can be replaced 1 tablespoon of flax meal mixed with 3 Tbs. water (mixed until it develops uniformly sticky consistency). That's 4 tablespoons of flax meal in total. The bread takes about 15 minutes longer to bake and is a little more dense but very good after a day of refrigeration.)

1 cup vegetable oil

1 and 1/2 tsp. salt 2 tsp. cinnamon

2 tsp. nutmeg

1/2 teaspoon allspice

1 cup chopped pecans (optional)

1/2 cup raisins (also optional)

Water:

1/2 cup water if you are using fresh cooked pumpkin

OR

2/3 cup water if you are using commercial canned pumpkin

Makes 2 loaves.

 

Pumpkin Bread Recipe

Preheat oven to 350 F.

In a large mixing bowl, stir together the flour, soda, salt, cinnamon, allspice, nutmeg and sugar .

 

 

Add the eggs, water, oil and pumpkin.

 

Stir until blended.

If desired, add the raisins and/or nuts. Mix well, either by hand or with a mixer.

Pour into two lightly greased and floured 9x5" loaf pans.

Bake approximately 1 hour at 350 F (175 C). The test for doneness is the knife test: when a clean knife can be stuck in and removed cleanly.

Remove from the oven and cool slightly (10 minutes).

 

Then take out of pans to let cool on a rack.

Like banana bread, pumpkin bread tastes better if you wrap it in plastic wrap (Saran wrap, cling film), refrigerate it and wait until the following day to eat it. It keeps well in the refrigerator and can be frozen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i barana.

Rożnietego na grillu z rożnem.

 

"Co ty ku...." wiesz o baranie z rożna.Trza mieć najpierw rożen :

 

http://img843.imageshack.us/img843/765/jablanicabaran1.jpg

 

 

 

i barana-jagnię.Jak masz tą bazę to wtedy komponujesz zapojkę.Birek i owszem tylko z polskiego browaru ja jednak zaproponowałbym jako obowiązek do tej zagrychy 1L okowity na łba dla panów a dla pań Nivuro Nero d'Avola / Cabernet Sauvignon,wino o głęboko purpurowo-czerwonym kolorze, o intensywnym zapachu czarnego pieprzu,z Intensywną paletą wybuchającymi smakami jagód. Idealnie zbalansowane, z zaskakująco delikatnym długim wykończeniem. Wprost idealne do jagnięcia z rożna tudzież barana.Mając to wszystko kroisz zadek i obficie traktujesz go kieleckim z dużą ilością wmieszanego weń Allium sativum."Ale co ty ku..." wiesz o baranie z rożna i kieleckim jako omaste.Dandi już wie, nawet część już podobno wykuł w spiżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

... Nivuro Nero d'Avola / Cabernet Sauvignon,wino o głęboko purpurowo-czerwonym kolorze, o intensywnym zapachu czarnego pieprzu,z Intensywną paletą wybuchającymi smakami jagód. Idealnie zbalansowane, z zaskakująco delikatnym długim wykończeniem. ...

... przestań :) http://www.castello.pl/karta_win.html :)

... tutaj to samo masz o połowę taniej http://catering-warszawa.wina24h.pl/pokaz_produkt.php?idprod=614%20title=wina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są rózne rasy barańow.

 

Najbardziej baranie to takie, ktore na widok wklejonego zdjecia grilla z rożnem coś beczą,... że go nie ma.

 

be beeee be.

 

No to o beczeniu już wiemy i jak baran wygląda gdy mu rożen podpier,,,,spod dup...Zaserwuj coś upieczonego bo baran beczy ,że mu surowizną majtasz przed ślepiami.Pożycz rożen na dłużej by ci czasu wystarczyło na pieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...