Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominki...


W-waBiker

Recommended Posts

Jak najlepiej rozwiązać sprawe z kominkiem?Jeszcze nie mam o kominkach pojęcia ale słyszałem że dobrze jest zrobić zasilanie powietrzem z zewnątrz tzn. poprowadzić rurke pod wylewką i przebić się przez fundament...Jak to rozwiązać i czy wkłady mają takie podłączenie to rurki zasilającej powietrze??Chciałbym też zrobić rozprowadzenie ciepłego powietrza po pokojach???Jak to się robi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertdg

Ja właśnie kończę budowę swojego kominka. Więc podzielę się kilkoma swoimi rozwiazaniami.

Powietrze koniecznie trzeba dostarczyć, zarówno do procesi spalania, jak i to które ma być prze kominek ogrzewane. Oczywiście trzeba to zrobić doprowadzając je pod wkład, a to po to żeby nie ciagneło nam po nogach bo kominek i tak powietrze sobie zaśśie a to ze szpary w oknie, mikrowentylacji czy najbliższej kratki wentylacyjnej. Ja osobiście doprowadziłem sobie powietrze rurą fi 80 ze strychu który jest nademną. Uznałem to za odpowiednie rozwiązanie z następujacych powodów:

1. powietrze na strychu w zimę jest zawsze cieplejsze niż to na dworze,

2. łatwiej mi było przebić się na strych niż na 2 piętrze w kamienicy przez ścianę zewnetrzną,

3. powietrze ze strychu płynie sobie w przeciwpradzie przez całą przestrzeń w rogu zabudowy kominka i tam się dodatkow ogrzew zanim trafi do drewutni

4. akurat mnie łatwiej zabezoieczyć taki wlot na strychu przed ptakami czy owadami w okresie letnim.

 

Samo powietrze doprowadzone jest do drewutni pod osadzonym wkładem kominkowym, i tak najczęsciej się to robi.

 

chętnie podzielę się innymi moimi doświadczeniami w budowi kominka, proszę pisać [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...