Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szafa wnękowa


Lataren

Recommended Posts

drzwi do małego pokoju chowane za szafę

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f82ac479e55440a6.html

,

 

Gazio ja mam do Ciebie zapytanie.

 

Też myślałem o zrobieniu szafy w pokoju w taki sposób jak Tobie się to udało . Również brałem pod uwagę wstawienie drzwi przesuwnych chowanych za szafą.

 

Powiedz mi na co zwrócić uwagę przy takim montażu. JAk rozwiązałeś kwestię prowadzenia ?? czy dół drzwi ma jakieś prowadnice? czy skrzydło jest podwieszone na prowadnicy? Jakiś model prowadnicy, nazwa??

 

Czy pozbyłeś się futryny czy została zabudowana??

 

Masz może jakieś szkice? schematy . rysunki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 266
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wykonałem kiedyś i szafę i inne mebelki (użytkowane są do dzisiaj), takie tradycyjne, z drzwiami na zawiasach kołkowych. Teraz zamierzam wykonać szafę z drzwiami przesuwnymi. Uważnie przeczytałem wszystkie posty, ale nie znalazłem odpowiedzi na kilka technicznych kwestii.

Jednak najważniejsze pytanie jest takie: jak wyliczacie wysokość drzwi przesuwnych w stosunku do wymiaru od podłogi do sufitu. Jest na to jakaś zasada, czy trzeba to ustalić doświadczalnie. I drugie: rozumiem, że dolna i górna krawędź drzwi pozostaje niewykończona, a może jestem w błędzie?

Może ktoś udzieli mi odpowiedzi na te pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań dotyczących drzwi przesuwnych do szaf wnękowych.

interesuje mnie montaż samych drzwi bo zabudowy środków (juz je sobie zrobiłam).

Wysokość pomieszczenia 2,75. Drzwi przesuwne podwójne.

1. Ile krótsze trzeba zamawiać skrzydła by nie tarły o sufit?

2. Czy ma znaczenie czy będzie szafa z cokołem/listwą maskującą górną czy bez?

3. Czy wogóle jest system do drzwi montowany do sufitu który nie wymaga górnego maskowania i zasłonią go całkowicie drzwi?

2. Który system szyn i wózków polecacie?

3. Czy przy takiej wysokości pomieszczenia mozliwym jest wykonanie drzwi bez okuć wokół? Chodzi mi o to aluminium wokół. Chciałabym drzwi całkowicie w drewnianej lub z płyty ramie, w środku duze lustro.

 

Inspiracją sa dla mnie te szafy wolnostojace:

http://www.tenerodesign.pl/new/1201950033.jpeg

http://www.tenerodesign.pl/new/1194259428.jpeg

http://www.tenerodesign.pl/new/1194259505.jpeg

Tu nie ma górnego maskowania dodatkowym cokołem ale mocowanie nie do sufitu a chyba boczne. Jakie elementy zastosować by uzyskać taki efekt zabudowując wnekę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma pomysł jak z szafy w kolorze calvados zrobic nowoczesna szafę w kolorze biało czarnym, nie zamawiając nowych drzwi?? Szafa jest duża 240x90cm właściwie są to dwie szafy stojące na przedpokoju dokładnie naprzeciw siebie. Kolor nie pasuje już nam do pozostałego wystroju i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Proszę o podpowiedzi.. remont trwa a czasu mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie, borykałem się z problemem szafy dośc długo.

Jednak pod niciskami z zewnątrz ( żona ) postanowiłem wziąść do pomocy znajomych, którzy się tym zajmują.

Byloby pieknie - ale sprawa znajdzie się w sadzie.

 

Dlaczego? już piszę:

1. środek ustawialiśmy we dwóch - ja trzymałem drugi wiercił - narobił kilka tak zwanych "wyjściówek" porysował półki.

2. pod moją chwilową nie obecność spierniczył jedną półkę w złe miejsce przypiął

3. Jak wiercił pod konfirmaty to narobił dziur - ba nawet się pomylił.

 

4. NAJLEPSZE - drugi miał zamówić drzwi - zamiast 98 napisałe mu się 89 i sa za krótkie !!!!!!!

 

 

5 tak długo robili nowe drzwi, że w końcu kazałem im spadać i wnoszę sprawę dosądu -

 

PORADA NA PRZYSZŁOŚĆ - żadnych partaczy !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Chcemy z mężem zrobić sobie sami garderobę. Same półki, bez drzwi.

I IKEA można kupić gotowce. Obudowa szafy o wymiarach:

Szerokość: 50 cm

Głębokość: 38 cm

Wysokość: 236 cm

kosztuje 150 zł

do tego 4 półki - 50 zł i 3 kosze - 45 zł

Czyli taka wąska szafka wychodzi 245 zł.

Chcemy postawić takie 2 szafki a pomiędzy nie 2 drążki na wieszaki po ok. 120 - 150 cm. Całość wyjdzie ok. 520 zł

Pytanie moje brzmi: czy da się taniej?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Tak licząc to chyba taniej się nie da :) ale ja bym nie ryzykowała składania szafy samemu, trzeba sie na tym znać no i gwarancji nikt Ci nie da :(

Ja mam szafy Komandora ale znajoma ostatnio zamówiła u nich w salonie szafę marki Slim System za 900zł razem z fajnym wnętrzem i wliczonym montażem. Szafa jest z płyty laminowanej ale bardzo ładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ale nie koniecznie. O BRW nie słyszałam chyba żadnej pozytywnej opinii. A skoro ten Slim System sprzedaje w salonie Komandora - firmy bardzo solidnej, to nie wydaje mi się, żeby wzięli coś co się zaraz rozleci :)

Fakt na montażu nie znam się za bardzo, ale można stwierdzić czy coś jest solidnie zrobione - w jej szafie nic się nie trzęsie, nic się nie odkręca a szafki,półki są stabilne, nie pękają itp heh Oczywiście, że za tą cenę nie będzie miała materiałów z najwyższej półki, ale wydaje mi się, że z tych tańszych da się zrobić coś dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sasiad zaczol zabawe ze stolarka jakies 15 lat temu a ja durny szukalem po salonach specjalistycznych typu komandor i inne badziewia

powiedzial ze zaprojektuje i zrobi i do kosztow materjalow doliczy 200 za fatyge

w takim ukladnie nie oplaci mi sie samemu bawic a do zrobienia bedzie sporo ja sie wezme za co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem juz stolaza ktory twierdzil ze potrafi wszystko i wiez mi nie jest to stolaz nawet nie widzial nikogo takiego w zyciu i nie potrafi zmontowac wszystkiego

wiec szafa kupiona przez niego i zmontowana przez niego nie bedzie taka sama jak innych co nie chwala sie ze potrafia robic wszystko a maja troszke wyobrazni i sprawne rece pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie takiego ryzyka wolę unikać, jak mało zdolny stolarz, i brak gwarancji na szafę.

Skoro jakaś firma proponuje mi zakup szafy za 1500zł a stolarz za 1200zł. to chyba lepiej trochę dopłacić dostać na nią gwarancję. Tym bardziej, że firma nie powie mi że zrobi coś a tak na prawdę nie będzie wiedziała co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

 

Czy ktoś z Was robił samodzielnie drzwi przesuwne do szafy wnękowej które składały się z kilku elementów łączonych ze sobą ( płyty + szkło )

 

Chodzi mi o to w jaki sposób montować uchwyty (rączki) aby nie uszkodzić szkła.

 

Jeśli ktoś ma patent na szybkie i łatwe połączenie tych elementów będę bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anse&drew czy Ty uważnie czytasz co ja pisze?:( pisałam, że szafa jest zrobiona bardzo dobrze (solidnie) czego więcej chcieć? Niska cena, dobra szafa i gwarancja. ... A z doświadczenia swojego wiem, że stolarz lubi się pochwalić, że zrobi coś o czym nie ma pojęcia - dlatego BEZPIECZNIEJ jest zatrudnić firmę. Nawet forumowicz adi_ się ze mną zgadza, że ze stolarzami jest różnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...