Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szafa wnękowa


Lataren

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 266
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Koledzy,

Buduje szafe z drzwiami przesuwnymi na systemie Laguna Multiomega. Na instrukcji jest, ze dolne kolko mocuje w plycie i do tego jest potrzebna dziura w plecie o srednicy okolo 35mm, a glebokosci 12mm (plyta ma 18mm). Jak zrobic takie miejsce przy pomocy wiertarki? Wogole instrukcje Laguny dosc ubogie sa w wymiary.

Dla przyklady takie miejsce na dolne kolko jest w instrukcji sevrolla. Srednica 40mm.

http://www.sevroll.pl/_files/produktyPdf/pl/focus.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Wszystkie szafy robione są z 18 mm płyt

 

Oj nie wszystkie! Przy dużych szerokościach skrzydeł stosuje się 10mm płytę i okucia do nich. Chodzi o ciężar materiału...

Poza tym jeśli decydujemy się na lustro to też "10" + lustro ( dla bezpieczeństwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witajcie,

mam kilka pytań. Jestem kompletnie lewa w remontach, ale pojetna:)

W pokoju (jedynym) chce zrobic szafe wnekowa. Co do srodka szafy, mysle jeszcze jak maja byc rozplanowane polki, drazki itp. Szafa ma pomiescic ubrania, buty, koldry. posciel itp. Wneka ma glebokosc 68cm wiec moge poszalec, szerokosc 400cm. Jednakze jest jeden problem. Chce kupic drzwi w castoramie, ale ich wysokosc maksymalna to 248cm. Ja mam sufit na wysokosci +-320cm (+- znaczy stare budownictwo - wszystko plywa). Mysle o 4 drzwiach z plyty mdf - bez luster i udziwnien. Chcialabym aby ta szafa byla pod sam sufit. Co radzicie? Mam znajomego ktory zrobil sliczna szafe jednak na wysokosc 230cm i przede wszystkim mial proste sciany.

Oczywiscie chcialabym najtanszym kosztem to zrobic.

Dziekuje za wszelkie sugestie i rady.

Pozdrawiam

Edytowane przez agniesia441
blad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ANSEXXX
Agnieszko jeżeli masz zamiar robić ową zabudowę na 3200 to musisz wziąć pod uwagę to iż płyty mają wymiar 2800 minus cięcie-wyrównanie płyty więc i tak bedzie to łączenie płyt >więc propozycja nadstawka ,długośc rączek 2750 więc pozostaje rowiązanie łączenia segmentowego , Odnośnie mechanizmów jezdnych aluprofil laguna sevroll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie myslalam ze nadstawka. Bylam dzisiaj w castoramie i akurat trafilam na fajnego i pomocnego pana. Wszystko mi wytlumaczyl. Wiec chyba zrobie tak ze bedzie szala na 2,5 metra a reszta to bedzie pawlacz ale tez z drzwiami przesuwanymi. Nawet rozsadnie brzmi bo w pawlaczu beda rzeczy ktorych sie na codzien nie uzywa. Na razie walcze z remontem kuchni i przedpokoju, wiec temat szafy schodzi na wrzesien-pazdziernik. Ale jak juz zrobimy pochwale sie naszym dzielem.

 

Dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zabieram się do tematu szafy wnękowej - drzwi będę kupował w Castoramie, tam chcę zamówić sobie materiał na środek.

Nigdzie tego nie znalazłem - nie wiem jak najlepiej zamontować pionowe ścianki do sufitu i/lub tylnej ściany.

 

Chodzi o połączenie np. takiej pionowej ścianki z sufitem, żeby to było w miarę stabilne...

http://lh3.ggpht.com/_u6rc4qnkSWQ/SbGRsZ4seII/AAAAAAAAADY/ZyP_AKv0xsQ/P2272235.JPG

 

Czy wystarczą takie małe uchwyciki jak na zdjęciach

http://lh3.ggpht.com/_u6rc4qnkSWQ/SbGRu6VahfI/AAAAAAAAADo/UZtM7jOnhck/s512/P3012262.jpg

(dziękuję Markowi za fotosy :) ) czy też można zastosować coś jeszcze (klej montażowy, jakieś prowadnice itp?)

 

Chodzi mi o ściankę, która podzieli szafę wewnątrz na całej wysokości na 2 cześci, czyli może być zamontowana do podłogi, sufitu i tylnej ściany.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam! Ja jestem ze swojej szafy zadowolona - zrobił ja fachowiec, ale zastanawiam się czy sama nie dałabym sobie z tym rady. Cały czas mam ochotę coś w moim domu poprawić.

 

Ostatnio znalazłam konkurs dla osób, które chętnie robią coś same, może was zainteresuje. Chodzi o szafę przyszłości Komandor - http://komandor.pl/komandor_szafy-43-108-1.html, tylko nie wiem na ile trzeba być profesjonalistą aby wziąć w nim udział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zabieram się do tematu szafy wnękowej - drzwi będę kupował w Castoramie, tam chcę zamówić sobie materiał na środek.

Nigdzie tego nie znalazłem - nie wiem jak najlepiej zamontować pionowe ścianki do sufitu i/lub tylnej ściany.

 

Chodzi o połączenie np. takiej pionowej ścianki z sufitem, żeby to było w miarę stabilne...

http://lh3.ggpht.com/_u6rc4qnkSWQ/SbGRsZ4seII/AAAAAAAAADY/ZyP_AKv0xsQ/P2272235.JPG

 

Czy wystarczą takie małe uchwyciki jak na zdjęciach

http://lh3.ggpht.com/_u6rc4qnkSWQ/SbGRu6VahfI/AAAAAAAAADo/UZtM7jOnhck/s512/P3012262.jpg

(dziękuję Markowi za fotosy :) ) czy też można zastosować coś jeszcze (klej montażowy, jakieś prowadnice itp?)

 

Chodzi mi o ściankę, która podzieli szafę wewnątrz na całej wysokości na 2 cześci, czyli może być zamontowana do podłogi, sufitu i tylnej ściany.

 

Pozdrowienia

 

Wystarczą ja takie montowałem u siebie w szafie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i udajecie ze dobrze zrobiliscie -przeciez to wszystko trzeba docina dopasowac jak to robicie -pewnie typowa amatorszczyzna ze szkoda pokazywac a kase placicie za towar taka samą jak fachowcy -współczuje

 

U mnie super fachowcy najlepszego w gminie Dewelopera raczyli natrudzić się i zrobili spadek na suficie ok 1,5%. Co prawda sufit pomylili chyba na planie z rurą kanalizacyjną, bo ta z kolei jest idealnie prosta.

Nie mam prawie żadnych narzędzi, więc klepiąc swoją szafę pewnie zdecydowanie brnę w typową amatorszczyznę. Na końcu będę udawał że dobrze zrobiłem, a żonie będzie szkoda pokazywać sąsiadom (bo do mnie i tak nikt nie przychodzi), ale serdecznie dziękuję za współczucie.

Wyraźnie mi lepiej.

Edytowane przez smuccia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smuccia potrzebujesz pomocy napisz

 

Dziękuję bardzo :)

 

Nieee, no. Tak sobie wyrzuciłem frustracje dnia wczorajszego..

Zabudowuję wnękę 260x180 z prefabrykatów: drzwi kupiłem w przydrożnej Casto, banalnie prosty środek zamówiłem w okolicznej hurtowni (choć dla mnie detalni bardziej, bo wyszło podobnie jak w markecie).

Drzwi mają wymiar 915x2500, ja mam wnękę od 256 do 258cm, więc obniżam prowadnicę za pomocą kantówek przymocowanych do sufitu. Całość z prowadnicą chcę po zmontowaniu przykryć listwą przycinaną na wymiar (będzie miała z 12cm wysokości...)

Miałem tę kantówkę przykręcać na podłodze - chciałem ją zakryć listwą przypodłogową i podwyższając drzwi zrobić od razu tamę dla kurzowych kotów w formie progu. Jednak na podłodze są panele i pewnie trzeba byłoby im jakość zapewnić pływalność, więc wszystkie patenty obniżające wnękę będą na suficie.

 

Oprócz tego wczoraj szlifowałem prawie wszystkie elementy bebechów szafy, bo ściany w żadnym miejścu nie tworzą kątów prostych...

Jutro może będę skręcał całość, to zobaczymy co wyjdzie :)

Podpowiedźcie jakie macie patenty na krzywe ściany, sufity itp. - ja już będę miał to jak wyobrażał to sobie Andrewks, ale innym się na pewno przyda :)

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifowanie kantów płyt szlifierką taśmową (drogie, taśma szybko się zużywa), struganie strugiem elektrycznym (też drogie, noże nawet widiowe też prędko wysiadają), kompletna szafa z plecami zamiast stelarza, prostowanie ścian płytą GK na koszt inwestora.. Niektórzy stosuja tez zasadę szybkiego wykonania roboty. Maksimum jeden dzień, rano zaczynasz, wieczorem kończysz, kasa zanim inwestor dokładnie się przyjrzy :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...