Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szafa wnękowa


Lataren

Recommended Posts

Gość ANSEXXX

perm nie moge napisac tego co bym chciał ale moze wiesz o co mi chodzi :)

 

Natomiast jeżeli Smuccia zacząłeś już robić szafę to możesz to przerwać i zrobić w ten sposób jaki przedstawię przez gg o ile bedzie to Tobie odpowiadać > możesz ładnie wykończyć szafę przez zrobienie pewnych zmian -pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 266
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich!

patent na krzywe ściany: ja robię to tak:

1. Po pierwsze stawiam pełne boki

2. Po drugie podłoga ma stopki z regulacja - albo kuchenne, o wysokości 10cm albo niższe regulowane od góry.

3. Jeżeli krzywizna jest na poziomie do 1- 1,5 cm od pionu, tnę podłogę i sufit szafy tak by pasowała do ściany.

Jeżeli krzywizna jest większa, szafa jest robiona do najmniejszego wymiaru. A szpary wykańczam blendami, które są później akrylowane.

generalnie wyregulowanie samych drzwi wymaga pewnej wprawy, przy czym regulacja odbywa się w przede wszystkim w oparciu o stopki.

Co do wysokości - system przesuwny ma tolerancję do 2 - 2,5 cm mniej więcej.

Oczywiście pod tym pojęciem nie kryje się tylko i wyłącznie Indeco, ewentualnie Senator i oczywiście Raumplus.

jeżeli chcesz cieszyć się z szafy dłużej, raczej odpuść wypełnienie 18mm

Przy tak cięzkich drzwiach wszystkie połączenia powinny być zrobione przy pomocy blach.

A lustro podklejane płytą 12mm /10 to za mało/ to przeżytek - zobaczycie jak się wypaczą drzwi ;-)

 

Pozdrawiam

 

P.S. Tak się składa że 90% szaf montuję w ciągu jednego dnia i wcale nie na tej zasadzie, że klient jest zmęczony i nie widzi wad.

Mam opracowany system od korpusu po system jezdny. Wbrew pozorom nie wszyscy są pseudo fachowcami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś, jak wygląda kwestia ceny np. zamówienia samej skorupy, czyli np. samych drzwi z montażem vs cena całej szafy?

O ile środek szafy bez problemu można samemu zrobić (w końcu to tylko deski i jakby coś nie wyszło to tego nie widać) o tyle montaż drzwi samemu tak, żeby wszystko było równiuteńko chyba mnie z lekka przerasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ansexxx - dziękuję bardzo za pomoc - musiałem wyjechać i nie mogłem wcześniej odpisać.

Szafę mniej więcej skleciłem - zrobię zdjęcia i pokażę swoje krzywizny :)

 

Cyb - możesz sprawdzić sobie na stronach producentów w kalkulatorach online jaka jest różnica w cenie szafy z pełnym środkiem lub bez. Rzeczywiste koszty, jak mówił Ansexxx, tylko Ty sam możesz ocenić podliczając ceny obu rozwiązań w dostępnych Ci firmach.

 

Ja robiłem bez pełnej obudowy - mam tylko wewnętrzny szkielet.

Co do cen, to jakoś dziwnie tanio wychodziło mi w Casto (albo dziwnie drogo w hurtowni meblarskiej):

- np. cena płyty buk w casto 31 zł/m2

- płyta buk w hurtowni 130zł/sztuka + 30 zł cięcie całej płyty = 160 zł. Płyta ma niecałe 5,8m2 więc brutto wychodzi 27.50 zł/m2 ale

netto (zakładając, że zawsze będziesz miał jakieś odpady, które można będzie wykorzystać tylko do grilla), to wychodzi już cena zbliżona do Casto.

 

Prawdopodobnie jest to kwestia wysokiej ceny w hurtowni (w mojej okolicy jest tylko jedna...) ale tak mi wyszło.

 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ANSEXXX
nawiązując do firm meblarskich prowadzą lepszej jakości płyty więc wybór powinien być prosty jakość za cenę czy cena za jakość < Powiem ze w Gorzowie dziwna sprawa cięce od metra lini cięc koszt ponad 2zł brutto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, chciałem się zapytać kogoś doświadczonego albo osobe która wie kiedy używać konfirmanty a kiedy komandorów, ponieważ przy zabudowie jedne strona szafy to ściana a druga będzie płyta, jak zastosuje konfirmanty to będzie to widoczne z zewnątrz( użyje zaślepek), ale chyba są mocniejsze od komandorków, chciałem się zapytać jak to sie robi w praktyce, jak normalnie montują bo nie miałem okazji oglądać takiej szafy.

 

szafa będzie dwu skrzydłowa, na całym jednym skrzydle będzie lustro, i tu mały problem, a mianowicie, jak przykleić lustro do płyty czy na sylikon czy na taśmę dwustronną, czy klej z taśmy albo sylikon nie uszkodzą spodniej warstwy lustra, bo ta jest najważniejsza, czy to są specialne lustra ? a może ktoś wie gdzie takie lustro dostać w łodzi

 

za odpowiedz dzięki z góry.

Edytowane przez lucnet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz za te komandorki to kto to wymyślił powinien w kamieniołomach scyzorykiem robić kostkę granitową < natomiast w ich zastapieniu mozesz uzyć http://www.melar.pl/katalog-produktow_zlacze-trapezowe.php a jednak bym przystawał zamiast konfirmatów złącza mimośrodowe coś takiego http://a.imageshack.us/img842/6166/pict1333w.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us lub http://www.dacter.pl/zlacza_m.htm lub http://stolarze.com.pl/?product_id=12621&category_id=433

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj dokłądniej a odpwiedz znajdziesz - mimo Twojego nacisku powiem ze możesz zawsze użyć konfirmatów i zawsze tych Twoich komandorków

więc nie ma reguły -aczkolwiek chcąc robić zabudowę wewnętrzna w świetle wnęki nie zastosujesz konfirmatów Tylko inne rozwiązanie _ ale do końca to też nie jest regułą w zależności jaką robisz zabudowę

 

Natomiast osadzenia złącz mimośrodowych nie pisz ze do tego są [potrzebne odpowiednie narzędzia wystarczy wiertło puszkowe 15mm lub fi 20 lub 25 ołowek miara wiertło fi 5 fi 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też mam w planach szafę wnękowe i w związku z tym w mam pytanie jak obliczacie wymiar płyty która jest potrzebna na wypełnienie drzwi? który system wybrać Lagunę czy sevroll może ktoś ma doświadczeni. Jaka plyta na drzwi 10 czy 16 szafa wąska 140 szerokość na 260 wysokość. z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Chcialbym zrobic szafę do wnęki z jednym bokiem.

Kompletnie nie jestem w temacie i chcialbym dostać parę rad.

 

szafa szer 2000mm x wys 2440mm raczej 3 skrzydla. chyba ze lepiej 2?

 

rozumiem ze srodek mozna wykonac z plyty np 18mm z marketu budowlanego,

następnie wszystko poskrecac i okleic krawedzie. I taką plyte mozna kupic juz w dowolnym kolorze?

 

mam kilka wycen z firm , ale z racji tego ze upodobalem sobie szafe z drzwiami z lacobelu

ceny sa bardzo wysokie. dodatkowo okolo 200 zl / m2 lacobelu

 

teraz pytanie, poniewaz z racji mojej pracy mam tani dostęp do normalnego szkla i szyb okiennych.

czy np dalo by się zrobic drzwi w szafie ze zwyklego zahartowanego szkla 4mm lub grubszego

a następnie pomalowac na dowolny kolor od spodu lub podlozyc jakas kolorowa tapete ?

ewentualnie dac jakis ladny obrazek / plakat na czesci z jakims wzorem.

 

chodzi mi o to ze lacobel ma swoj kolor. a gdybym chcial co roku zmieniac np kolo tego szkla od spodu to z lacobelem tego nie zrobie.

 

i teraz jeszcze jak zabrac sie do tych drzwi ? jaki system stosuje sie do takich rozwiazan jesli drzwi mialy by byc podzielone szprosem pod kątem.

czy pod szklo trzeba dac dodatkowo jakąs plyte i o jakiej grybosci?

i jaka plyte zastosowac do zwyklych drzwi przesuwnych chodzi mi o grybosc.

i jak łaczyc szklo w drzwiach z reszta. i jaki jest koszt samych okuc i jakie polecacie.

 

pozdrawiam

 

ewentualnie czy ktos moglby mi dac kilka rad na gg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam andrewks proszę abyś udzielił mi wyczerpującej informacji na temat profesjonalnie wykonanej szafy jakich trzeba użyć narzędzi to tego celu jakich połączeń złączy prowadnice itp

Napisz także < opisz jakich trzeba użyć do tego płyt i jakie mają to być płyty > TYlko proszę abyś mi nie napisał jak wyglada regał do piwnicy, jeżeli napiszesz i przedstawisz mi fotkę Twojej szafy i na priv podasz mi cenę to po jej akceptacji masz pewnę ode mnie zlecenie podam wymiary szafa wysokośc 2900 szerokość 3200 głębokość 640 mają być półki na ubrania półka na walizki itp 2 pantografy dwa drążki na ubrania 4 szuflady chcę mieć dwa lustra reszzta w płycie dzielona > CZEKAM NA WYCZERPUJĄCĄ ODPOWIEDZ cenę możesz podać na priv NIE ZAWIEDŹ MNIE JAK I RESZTY FORUMOWICZÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam czy mógłby mi ktoś pomóc odpowiedzieć na pytanie gdy jest taka szafa (zdjęcie pożyczyłem z poprzedniego wątku)

Gdy w szafie przesuwnej jest np 4 lub 5 skrzydeł co zrobić aby skrzydła drzwi przyciągały się wzajemnie(domykały)

Gdy się spieszę szybko wyciągam ciuchy i zostają szczeliny między skrzydłami w których widać wnętrze szafy i trzeba samemu pilnować i dokładnie domykać szafę rozkładając drzwi. Czy są jakieś taśmy magnetyczne lub coś w tym stylu żeby poszczególne skrzydła się do siebie domykały ??

Jeszcze takiej szafy nie mam dopiero chcę ją zrobić i zastanawiam się nad takim problemem. proszę o pomoc.

1194259428..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Myslisz ze to takie proste -jesli by tak bylo to szafy robiły by kobiety robie je od 20 lat jako jeden z pierwszych w polsce zadzwon 506469319 moge ci zrobic naprawde tanio -nie bedziesz mial zadnych strat i nie bedziesz sie wstydził szafy

 

a ja napiszę ze to jest Proste więc , jezeli chcesz zarobkować to polecam zrobić reklamę , a jeżeli pomóc to pomagaj a nie próbujesz wyrywać klientów . I myślę ze to iż robisz to od 20 lat nie znaczy ze robisz to dobrze >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...