Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JADALNIA-SALON !!!! Jak oddzielić kolorem????


beaz

Recommended Posts

ja mam taki sam problem :cry: . A nawet jeszcze większy, bo jedna ze ścian zarówno od kuchni jak i od salonu napewno będzie bordowa (już kupiłam farbę), a płytki pomiędzy meblami w kuchni chciałabym w mocnej zieleni, o takie:

http://katalog.tubadzin.pl/mini/p-majolika14.jpg

 

I co dalej? Beże, brązy, szarości??? A może coś zielonego?

I rozdzielać kolory osobno na salon i kuchnię, czy zastosować jedną kolorystykę? Mózg się dosłownie "lasuje" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.kuchnię widziałam. Pięknie zrobiona, zwłaszcza ten kolor jest super do tych jasnych mebli. A możesz w przybliżeniu pokazać jak połączyłaś te dwa kolory?Jak to wygląda właśnie w tym miejscu?

 

A, no i ja już mam pomarańczową i klatkę i łazienkę też coś od tego. Wystarczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie będzie taki sam układ jak u Agnieszkakusi, tylko inne kolory. Kuchnia jasno-pomarańczowa, salon "cynamonowy". Kolory będę mieszać sama pigmentami, bo jeszcze nigdy nie udało mi się dobrać koloru z mieszalnika, a chcę uzyskać ścisle określony efekt.

Otwór drzwiowy będzie obrobiony drewnem meranti pod kolor mebli, bo takie przejście będzie mocno używane. Jak do mnie przychodzi TESCIOWA to ZAWSZE stoi w przejściu i opiera sie o ościeżnicę

 

Natomiast nie łączyłabym dwóch tak różnych kolorów w takich pomieszczeniach. Mimo że pasują do siebie wogóle. Moim zdaniem kolory muszą jakoś nawiązywać do siebie.

A więc na przykład różne odcienie zieleni. Ale żeby oba były ciepłe, albo oba zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pomalowali pierwszą warstwę, w jadalni-brzoskwinia, w salonie pastelowy żółty niby dobrze ale ... na ścianie o długości około 8m trzeba te kolory połączyć. Ale jak?????

Nawet wymyśliłam aby je zmieszać ze sobą i pomalować tak pas o szerokości ok.0.5m, nie jestem przekonana czy to będzie dobrze.

Może macie jakieś pomysły???

Sprawa raczej pilna :wink:

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko, ja mam właśnie też taką dłuuuugą ścianę, która łączy kuchnię z salonem. I właśnie to jest ten ból. Jak je połączyć? Może faktycznie te pasy to byłby dobry pomysł? Myślałam też o rzuceniu w tym miejscu jakiejś tapety z ciekawym wzorem, albo żeby łączenie zrobić pod skosem :roll: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ta ściana wygląda tak:

http://images26.fotosik.pl/76/9096ee68aeb333a9med.jpg

 

No i po lewej jest salon z kuchnią, po prawej widać ścianę i część obniżonego sufitu, właśnie to będzie w bordowym kolorze. Meble kuchenne pójdą tam daleko na wprost i na tej długiej ścianie aż do tego miejsca, w którym stoi drabina. Będą to tylko szafki dolne. Nad nimi będzie chyba rząd płytek w tym zielonym kolorze. I już jest za kolorowo :roll: A może zostawić resztę ścian w bieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatka a może na styku tych kolorów dać jakiś inny kontrastowy pas (w kolorze który pojawi się także na innej ścianie). pas można przeciągnąć tak jak futrynę drzwi. albo inaczej np. z mozaiki kostek ułożyć na ścianie pionową "falę" (lub ją namalować) która oddzieli kolory możemieć ona kolor glazury w kuchni bądż ściany kontrastowej.

co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...