Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Iskierki Puchaczy


Recommended Posts

Gratuluję wyboru projektu ;) Napisz jakie zmiany planujecie zrobić w projekcie :)

 

Dzięki ;) Przez chwilę myśleliśmy o Ewie, która ma podobny układ pomieszczeń i wydaje się nawet bardziej funkcjonalna, ale szybko nam przeszło ;)

 

Te kilka zmian to:

- brak balkonu

- okno połaciowe tylko w łazience (z powodu cięcia kosztów, ale więźba będzie przygotowana na ewentualne okna w przyszłości ;) )

- wyrównanie stropu, czyli brak moich ślicznych schodków w sypialni

- zmniejszenie toalety na parterze (nie będzie prysznica na dole)

- być może powiększony taras (w stronę drzwi do pomieszczenia gosp.)

- być może poszerzenie domu z obu stron o 30 cm (rozmawialiśmy z panią projektantką i nawet poszerzenie o 1 metr nie wymaga robienia nowych obliczeń itp.)

- przesunięcie ścianki w tym nieregularnym pokoju na poddaszu tak, że będzie prawie kwadratowy, co zostawi przestrzeń do zagospodarowania przy schodach.

 

To chyba wszystko. Troszkę się tego zebrało, ale w większości przypadków to raczej kosmetyka ;) Okaże się "w praniu." Myśleliśmy jeszcze o podniesieniu ściany kolankowej, ale z tym będziemy ostrożni, żeby dom nie stracił proporcji. Mati chciał się pozbyć daszku nad wejściem i zrobić zwykłe, a nie półokrągłe schodki przed drzwiami, ale uległ sile kobiecej perswazji 8)

 

PS Śledzimy od pewnego czasu Twój dziennik i zazdrość nas zżera, że u nas dopiero sznurek naokoło i samotny krzaczek porzeczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey !

 

My warunki zabudowy odbieramy dzisiaj. Jednym słowem idziemy łeb w łeb. Też masz zamiar wprowadzić się w przyszłym roku ?

 

Co do zmian to nasze w zasadzie bardzo się pokrywają, choć schodki w sypialni zostają. Szulu już pisał na temat okien dachowych. Zakrył je raz i zobaczył jak dużo dają światła. Zatem mimo, że nie są najtańsze to w każdym pomieszczeniu chce mieć chociaż po 1. W końcu teraz w bloku nie mam możliwości patrzeć na gwiazdy leżąc na łóżku :D . Balkon też likwidujemy i przesuwamy taras na bok domu z powodu dość wąskiej działki. Marzy nam się jeszcze poszerzyć domek z jednej strony o jakieś 80 cm żeby powiększyć kuchnie i salon.

 

Życzymy powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey !

 

My warunki zabudowy odbieramy dzisiaj. Jednym słowem idziemy łeb w łeb. Też masz zamiar wprowadzić się w przyszłym roku ?

 

Co do zmian to nasze w zasadzie bardzo się pokrywają, choć schodki w sypialni zostają. Szulu już pisał na temat okien dachowych. Zakrył je raz i zobaczył jak dużo dają światła. Zatem mimo, że nie są najtańsze to w każdym pomieszczeniu chce mieć chociaż po 1. W końcu teraz w bloku nie mam możliwości patrzeć na gwiazdy leżąc na łóżku :D . Balkon też likwidujemy i przesuwamy taras na bok domu z powodu dość wąskiej działki. Marzy nam się jeszcze poszerzyć domek z jednej strony o jakieś 80 cm żeby powiększyć kuchnie i salon.

 

Życzymy powodzenia !

 

Hej :)

 

My bardzo chcielibyśmy wprowadzić się w przyszłym roku i, jeśli nie będzie większych problemów z kredytem, to pewnie się to uda.

 

Jeśli chodzi o zmiany, to ja bardzo chciałam schodki, ale uległam ;) Co do okien, to chyba jednak będą musiały poczekać :/ i będę podziwiać gwiazdy tylko z wanny. Z drugiej strony, mniej światła naturalnego - więcej sztucznego :/ Musimy to wszystko jeszcze przemyśleć.

 

Co do poszerzania domku, to ostatnio jesteśmy przy wersji 50 cm z obu stron. I może jeszcze jeden pustak w ścianie kolanowej, ale tu trzeba uważać, żeby dom nie wyglądał "łyso" - nie stracił proporcji. To można delikatnie zniwelować robiąc ramki z tynku wokół okien i drzwi w ciemniejszym kolorze od elewacji (to pewnie ma swoją nazwę, ale jej nie znam ;) ).

 

A teraz muszę uciekać - mam dzisiaj misję "Wodociągi i Elektrownia" ;)

 

Pozdrawiam,

Dobrochna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj

 

Co do domku mieliśmy podobny dylemat. Ale ponieważ wczoraj kupiliśmy projekt Iskierka, jakby ten problem mamy za sobą. Co nam sie nie podoba w Marysi : mały wiatrołap i przejście z garażu od razu do czystego przedpokoju. Iskierkę będziemy się starali powiększyć o około 80 cm od strony salonu i kuchni, by była większa. To jedyny minus według nas. Zastanawiamy się nad ścianką kolankową. Nie chcemy by dom stracił na wyglądzie, a po zdjęciach kolegi szulu widać jednak, że elewacja troszkę ucierpiała. Wszystko zależy od podejścia. Czy cenisz sobie wygodę i nie jest ważne jak domek będzie wyglądał, czy jednak to też ma znaczenie.

 

Decyzja należy do Ciebie. My już wybraliśmy :)

 

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Jestem także posiadaczem tego projektu i w zasadzie zrobiliśmy małe poprawki tj.wyrównanie podłogi nad garażem ,przesunięcie drzwi balkonowych i jak narazie nie zamierzam nic więcej zmieniać...wybierasz taki projekt który ci pod każdym względem pasuje a jeżeli chcesz wprowadzać drastyczne zmiany to po prostu szukaj dalej :D ...powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

[ciach]

Zastanawiamy się nad ścianką kolankową. Nie chcemy by dom stracił na wyglądzie, a po zdjęciach kolegi szulu widać jednak, że elewacja troszkę ucierpiała.

[ciach]

 

Pozdrowionka.

Hmm, co do elewacji to nie jest tak źle jak na zdjęciach :D Spróbuję machnąć kiedyś fotki z większej odległości, bo te co są to rzeczywiście wygląda jakby była za mała czapka na domku, z sąsiednij ulicy wygląda już cacy ;) W sumie i tak zwiększenie ścianki zniwelujemy ociepleniem (jest 25cm wełny na skosach) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo ave! za świetnego linka. Bardzo nam pomógł. Co prawda zdecydowaliśmy się na Iskierkę, ale Marysia jest w wielu aspektach bardzo podobna. Zwłaszcza zdjęcia kuchni dały jakiś obraz wielkości i proporcji tego pomieszczenia - wygląda naprawdę dobrze :)

 

Co do ścianki kolankowej to mamy jeszcze dylemat, ale pani architekt zapewniła, że jeden bloczek nie powinien znacząco wpłynąć na wygląd elewacji. Zobaczymy jeszcze.

 

Szukać już nie będziemy, bo inne projekty zupełnie nam nie podchodzą, a ten z kilkoma zmianami będzie idealny :)

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ...

 

Gratulujemy męsko-damskiej decyzji. Widzę, że idziemy prawie łeb w łeb. Projekt już mamy. W tygodniu załatwiam warunki przyłączeniowe wody i prądu. Potem do architekta do adaptacji i szybko po pozwolenie na budowę.

 

Oczywiście wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy. Nam 31 sierpnia stuknęło 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zazdroszczę optymizmu. Po moim ślad zaginął...

Projekt iskierki kupiliśmy w marcu czy w kwietniu. Daliśmy go do obróbki architektowi w czerwcu - do dziś go trzyma, bo ciągle jest cos nie tak. Mam już serdecznie dość. Żebyśmy chociaż coś zmieniali w projekcie...

Miałam nadzieję, że wylejemy w tym roku fundamenty - zdaje się, że nic z tego nie będzie. Ech... a nie chciałam wierzyć, że papierologia dobija!

Ściskam mocno kciuki, żeby u was nie szło jak po grudzie.

 

Podrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę optymizmu. Po moim ślad zaginął...

Projekt iskierki kupiliśmy w marcu czy w kwietniu. Daliśmy go do obróbki architektowi w czerwcu - do dziś go trzyma, bo ciągle jest cos nie tak. Mam już serdecznie dość. Żebyśmy chociaż coś zmieniali w projekcie...

 

To strasznie długo trzyma...faktycznie. Mam nadzieję, że nie będzie to tyle trwało.

Też chcieliśmy wylewać jesienią, niestety, nic z tego. Ale przynajmniej szybkie załatwianie papierów nie jest aż tak istotne w tej sytuacji. Działania w przyszłym roku będą zależne przede wszystkim od kredytu - więc może być różnie. Póki co jesteśmy dobrej myśli, a jak to będzie to zobaczymy.

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam ponownie!

W końcu architekt oddał nam dokumentację i czym prędzej złożyliśmy je w starostwie :roll: mam nadzieję, że będziemy na pozwolenie czekać trochę krócej :roll:

Poprosze o instrukcje jak umieścić obraz lub zdjęcie w swoim profilu. Dzięki :)

 

:) Z tym czekaniem to różnie bywa, co? Będę trzymać kciuki.

Jeśli chodzi o obrazek czy fotkę przy profilu to wprowadza się ją w edycji profilu. Na samym dole jest miejsce na wpisanie adresu obrazka ("Odnośnik do zewnętrznego Emblematu"). Nie może przekraczać 150 pikseli (długość i szerokość) i rozmiaru 6kB. Obrazek musi być na jakimś serwerze umieszczony (polecam photobucket.com).

 

Jeśli chodzi o zrobienie odpowiednich linków i prowadzenie dziennika budowy to polecam lekturę tego tematu --> Jak zrobić linki? Bardzo mi pomógł ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Domek mozecie poszerzac - lecz nie musicie.

Mamy juz scianki działowe na parterze i kuchnia wyglada calkiem zgrabnie.

Natomiast podniesienie scianki kolankowej o 1 pustak jest raczej konieczne - okap wypada zbyt blisko okna.

Co prawda o gustach sie nie dyskutuje ......

Niech Was tylko reka Boska broni przed likwidacja drugiego okna w kuchni.

Traci wtedy i kuchnia i wyglad domu z zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...