Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czesc,

 

Czas podjac decyzje i...

Z jednej strony brink hr no ale ten ex...

Z drugiej to moze Jangaz ale te ceny...

Troche mnie to denerwuje.. Rozumiem brink firma z doswiadczeniem renoma etc

A taki jan gaz ... Ceny ma nawet wyzsze..

Budowa nauczyla mnie ze zanim wydam kase a sporo jej idzie jak wszyscy wiemy to rozkladam oferty na czynniki pierwsze

I jak sie okazuje ze wentylator prondu stalego kosztuje cirka 1000 plus inne dodatki nich bendzie cirka 2000 = 3000

Dobra dodajmy cos za mysl tech i dla prezia choc i tak to naciagane... 1000 wienc 4000

To czemu do jasnej ... W cenniku nie znajdziesz ponizej 6000

No i co wybrac ?

Chcial bym wydac tak z 4000 i miec niskie koszty expl. Prond staly Przeciw prondowy z baypasem..

I co wychodi na to ze trzeba by byc adamem slodowym i sie zaplaci 2500 i 1500 za wlasna mysl i zaangazowanie..

Oj te dylematy... Macie moze pomysl jak to ugryzc ? 4000 to budrzet moze macie rozwiazanie ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie kupuj,te 6 tys nigdy się nie zwróci.

 

...sory tomek, ale to już zaczyna się robić żenujące....

nie buduj se kominów i nie wstawiaj nawietrzaków w okna bo to Ci się nigdy nie zwróci...

 

i tak jak już w którymś wątku pisałem - najlepiej się w ogóle nie buduj bo co jak co, ale dom to już na pewno Ci się nie zwróci... wpłać se tą kaskę na lokatę i czekaj na odsetki - zrobisz dobry interes i będziesz zarobiony...

Edytowane przez Sławek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za riposty..

W mojej wypowiedzi nie bylo nic o zwrocie kosztow wydanych na reku, decyzja ze bendzie reku to umnie zapadla zanim projektowalem dom, i myslalem ze cos nowego sie pojawilo na rynku podczas gdy ja siedzialem na budowie.. ;)

Chcialem tylko zastanowic sie na glos.. Czy was to nie dziwi ze miendzy cena polskiej produkcji a cirka kosztem wytworzenia jest taka przepasc? (wyjasnial by to fakt ze jestescie moze owymi preziami, bez urazy za lekki sarkazm)

No moze w takim ukladzie Jestem jedyny ktorego to dziwi ?

Spoko i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...LKJ..

tak w skrócie...wentylatory są dwa więc koło 2000

wymiennik kolo 1000

sterowanie kolo 1000

bypass z siłownikiem ???

obudowa???

pierdoły typu taca ociekowa ???

robocizna ???

zysk zapewniający pokrycie zobowiązań gwarancyjnych, rozwój firmy, pieniądze na badania, testy, tworzenie nowych urządzeń ???

no i ta Twoje słynna pensja dla prezia ???

 

jak to taki złoty interes to czemu nie otworzysz fabryki reku? będziesz preziem z mega pensją i będziesz się z innych śmiał leżąc zimą na Hawajach... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawku,

 

Dla dociekliwych w wontku "tymi rencami" irtom znalazl wentylatory po 144 euro.. I pewnie kazdy z tych wymienionych przez ciebie podpunktow mozna by zbic o co najmniej 30%, przerazajace jest pisanie o pracy nad nowymi technologiami i budrzecie na to kiedy przez bodajrze 3 lata odkond zaglondalem do ich produktu nie zmienilo sie praktycznie nic poza cena...

Ale nie o tym chcial bym napisac...

 

Podziwiam ze to was nie irytuje tylko bijecie brawo.... Pozdro i jade do was na Hawaje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zamiast użalać się nad swoim ciężkim losem przez tych co jak rozumiem chcą się na Tobie szybko dorobić zrób tak jak oni i zacznij produkować rekuperatory, sam już znalazłeś ceny więc widzisz, że zarobisz kupę kasy...

nie chcesz kupować Jangaza to nie kupuj jak za drogi, Brink lepszy to kup Brinka, chcesz coś tańszego - są na allegro już od 1350 PLN więc nie ma się nad czym zastanawiać....

jeśli chodzi o irytację to irytujące są takie wypowiedzi jak Twoja bo Ty nie masz nic do powiedzenia poza narzekaniem na to, że musisz za coś zapłacić i Twoje wypowiedzi nie wnoszą nic do wątku "Rekuperator jakiej firmy" bardziej pasowałyby do wątku "Dlaczego świat jest taki okrutny, że nie mogę wybudować domu 300 m2 za 100 tys zł (razem z działką oczywiście) a ja bym tak bardzo chciał..."

przepraszam za ton mojej wypowiedzi, ale mam chyba dzisiaj zły dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba miales zly dzien..

Nie nalerze do ludzi narzekajacych, poprostu irytuje mnie to oczym pisalem, rozumiem ze mozesz widziec to inaczej,

Moze jestes Osoba siedzaca z drugiej strony stou... ? Tego nie wiem ?

 

Szukam rozwiazania posredniego w ktorym otrzymam to czego szuka za rozsadna cene.

I dziekuje ci za sugestje co do zrobienia tego samemu..

Czy tak zrobie ?

Kto wie, narazie wydaje mi sie ze podsunoles mi nawet rozsadny pomysl... rozwiazaniem bylo by zlecenie tego komus kto ma nazedzia, wiadomosci i warsztat aby to wykonac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak ludziska kupują auta bo wygodniej jeździć niż na krowie tak i kupują wm bo też lubią wygodniej, jeśli ktoś do mnie dzwoni i chce to sprzedam bo wiem że wm lepsza, ty możesz mieszkać w namiocie bo najszybciej się zwróci a wentylacje masz w standardzie i za darmo więc nie dość że się zwróciła to będzie zarabiać Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...