Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

aeris 8986 zł plus 1800 zł sterownik luxe , novus 10800 zł netto ze sterownikiem TFT

koszt instalacji ( materiały ) 5500 zł , robocizna 4200 zł

Sporo, tyle to ja zapłaciłem za swoją instalację. Trzy piętrowy dom, kubatura ponad dwa razy większa od Twojej. Reku ma Zhender 550.

Dalej uważam, że reku do Twojej kubatury powinno być o mniejszej wydajności, planujesz gwc?

Sporo na FM było ostatnio mowy o kosztach montarzu WM. Rozkładając samemu rury, skrzynki można sporo zaoszczędzić. Można nawet znależć filmik instruktarzowy, za sam materiał powinieneś wydać nie więcej jak 3k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sporo, tyle to ja zapłaciłem za swoją instalację. Trzy piętrowy dom, kubatura ponad dwa razy większa od Twojej. Reku ma Zhender 550.

Dalej uważam, że reku do Twojej kubatury powinno być o mniejszej wydajności, planujesz gwc?

Sporo na FM było ostatnio mowy o kosztach montarzu WM. Rozkładając samemu rury, skrzynki można sporo zaoszczędzić. Można nawet znależć filmik instruktarzowy, za sam materiał powinieneś wydać nie więcej jak 3k.

 

250 m mam użytkowej , wyraziłem sie nieprecyzyjnie. Koszty jak koszty będę rozmawiał a cena reku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kilku wizytach na budowach gdzie firmy ukladaly instalacje PE stwierdzilem ze zrobie to sam, i mimo ze to byla moja pierwsza instalacja to zajelio mi to 3dni (duzo przejsc sciennych) ale wiem gdzie co mam i jak dziala, wszystko nie dosc ze na kilk to jeszcze doszczelnilem tasma aluminiowa, po czym robilem ocieplenie z piany i panowie pieknie opryskali PE wiec wszystko jest super. za 3000tys i 3dni pracy (samemy)

chcialem GWC po kilu wycenach 12-20tys stwierdzilem ze podwojna rura GWC oferowana przez peflex bedzie wiecej niz wystarczajaca kosztowalo mnie to 3500 z koparka

Reguperator ze sterownikiem i automatyka GWC to kwota :

 

Airpac 400- 7300

Panel + rozszezenie- 1100

Grundbox GWC- 600

Suma- 9000 netto

+ 500 pln za fachowca ktory wyregulowal instalacje i doradzal przy projekcie

+200 projekt z innej firmy a szkoda bo fachowiec i tak to pozmienial ale zamowilem projekt zanim fachowiec doradzil.

 

wiec polecam kazdemu zrobic samemu

bo kazda firma za cala usluge chciala 6000 a to raptem 7dni pracy.

dodatkowo oferty byly na peflex 75mm a panowie urzywali na budowach PE 50mm wiec w obawie przed kombinacjami zrobilem system z ktorego jestem dumny.

Edytowane przez seamann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Czy ktoś może polecić sprawdzoną firmę z woj. Mazowieckiego, która wykona wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła? Dom parterowy 120m2/kubatura 550m. Jedna z pierwszych ofert na 18,5k netto (centrala ris 400 v 3.0).

 

Wydaje mi się że to dość wysoka oferta jak na tak prostą instalację (tylko jedna kondygnacja).

 

W standardowym projekcie dołączonym do projektu domu jest zastosowana centrala Aeris 350.

 

Jeżeli piszę w złym wątku prośba o przekierowanie do odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też szacowałem około 12-15 tyś brutto maksymalnie bo to naprawdę prosta konstrukcja. Może jeszcze nie trafiłem na rozsądną firmę ponieważ następna kalkulacja to znowu 18 tyś (REGO 450).

 

To zależy od tego z jakich składników zostanie złożona instalacja.

Ale jeśli oczekujecie, że za 12 tys, przyjedzie firma i poskłada markowy sprzęt na porządnych materiałach to powodzenia życzę.

Nie da się mieć mercedesa w cenie skody.

Za jakość wykonania (czas i materiał) nie mówiąc o doświadczeniu trzeba zapłacić.

Za 18 tys można złożyć instalację na tip-top.

Za 12 tys też, ale już samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego z jakich składników zostanie złożona instalacja.

Ale jeśli oczekujecie, że za 12 tys, przyjedzie firma i poskłada markowy sprzęt na porządnych materiałach to powodzenia życzę.

Nie da się mieć mercedesa w cenie skody.

Za jakość wykonania (czas i materiał) nie mówiąc o doświadczeniu trzeba zapłacić.

Za 18 tys można złożyć instalację na tip-top.

Za 12 tys też, ale już samodzielnie.

 

Masz rację, generalnie zawsze szacunki daleko się mają od realnych kosztów wykonania. Dlatego prosiłem o wskazanie solidnej firmy, która w dobrej cenie zrobi to solidnie i na dobrym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Jeżeli poszukują Państwo sprawdzonej centrali wentylacyjnej z rekuperatorem, polecam wybór AerastarComfort marki Junkers. Urządzenie dostępne jest w trzech rozmiarach przystosowanych do nominalnych przepływów powietrza wynoszących: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. AerastarComfort cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła, nawet do 90%, co pozwala na duże oszczędności kosztów ogrzewania i jednocześnie zapewnia zawsze świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/rekuperacja/aerastarcomfort.html.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Junkers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeżeli poszukują Państwo sprawdzonej centrali wentylacyjnej z rekuperatorem, polecam wybór AerastarComfort marki Junkers. Urządzenie dostępne jest w trzech rozmiarach przystosowanych do nominalnych przepływów powietrza wynoszących: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. AerastarComfort cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła, nawet do 90%, co pozwala na duże oszczędności kosztów ogrzewania i jednocześnie zapewnia zawsze świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/rekuperacja/aerastarcomfort.html.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Junkers

 

Jaki wymienniki macie w swoich rekuperatorach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki byście polecili rekuperator o wydajności w okolicach 500 , bez zbytnio rozbudowanej elektroniki (żeby nie było za dużo do psucia) za to z możliwością zewnętrznego sterowania przy pomocy np. alarmu (skoro mam już alarm z wejściami różnego rodzaju dodatkowych czujek i wyjściami sterującymi przekaźnikami ,z dostępem przez internet i telefon, kalendarzem, to chciałbym maksymalnie wykorzystać jego możliwości zamiast w kolejnych urządzeniach dublować te funkcje i podwajać szansę na awarię)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie polece firmy rekuperatory.pl. Duzo obiecuja a pozniej sie wykrecaja ze na umowie nie bylo zapisu to nie ma o czym mowic. Poza tym jedem z instalatorow bez rozumu. Nie umie poslugiwac sie metrowka i uszkodzil mi elewacje. Powiem tak. Myslalem ze drogo bedzie najlepiej. A wyszlo najgozej i jeszcze stracilem kupe kasy. Poza tym jak ktos sie zdecyduje juz na reku to tylko z jednostka chlodzaca. Ja tego nie mam i teraz jak sa upaly to w domu 28 stopni potrafi byc. Osobiscie drugi raz bym nie instalowal reku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...