Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wejdź do nich do biura po sutej grochówce jak się trochę w środku przeżre i podziękuj pełnym dechem :)

 

ok. I co dalej. Pełna optymizmu pomyślałam o rodzimej produkcji firmy Bartosz - główna zaleta - nie zamarza. (przynajmniej na ulotkach reklamowych:D ) przekopałam forum i okazuje sie, że to ściema. Na dzień dzisiejszy zupełnie nie wiem co z tym fantem zrobić. Jakie wybrać rozwiązanie. Do tej pory nie zajmowałam sie tym zagadnieniem zakładając, że jest najmniej problemową sprawą podczas budowy własnego wymarzonego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od funduszy :)

Co do rekuperatorów to są w zróżnicowanych cenach,funkcje i bebechy mają podobne,podobnie ma się rzecz jeśli chodzi o kanały wentylacyjne,tutaj wybór wśród technologii wykonania jest spory.

Osobiście polecam kanały PE :)

 

Jestem zainteresowana rekuperatorem aeris lub podobnej klasy, nie chcę kanałów spiro.Problem polega na tym "kim" to zrobić.

Ubolewam nad tym ale nie należę do osób które zrobią to same. Bardzo odpowiadało mi, ze firma r...pl robi całą usługę kompleksowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda firma zrobi kompleksowo, nie ma nikogo innego w gdańsku? jęśli wykonają ci na kanałach pe to jak musisz to ich bierz, jeśli na trójnikach to się zastanów bo jak nie zmienili inżyniera to czasem może kuleć ta instalacja

 

Masz na myśli zastosowanie kształtek sztywnych wyposażonych w dodatkowe uszczelki gumowe? A trójniki - Masz na myśli kształtki wentylacyjne montowane ze sobą za pomocą blachowkrętów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na myśli kanały polietylenowe, z twojego opisu wynika że dostałaś ofertę na spirówkach, jeśli tak to odpuść sobie u nich tą instalację tym bardziej w cenie którą zaproponowali, przy instalacji na pe zmieścisz się w 20 tysiącach mimo że jest droższa :)

 

Na to właśnie liczyłam - ok. 20 tys.

W ofercie wyszczególniono Stal Spiro i Comfosystem i Aeris 550 VV LUXE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapłacisz 31tys plus 8% vat za WM z reku ,przyjdz do mnie ,mam kilku kolegów lekarzy,postaram się pomóc w znalezieniu dobrego psychiatry.

Jeju i dziwić się ,że można zrobić szybko kasę,jak ludzie są skłonni płacić po 35 tys za WM z reku.To już się o wyłudzenie chyba opiera :) Prokuratora trza zawiadomić ,sledztwo z urzedu powinien zarządzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapłacisz 31tys plus 8% vat za WM z reku ,przyjdz do mnie ,mam kilku kolegów lekarzy,postaram się pomóc w znalezieniu dobrego psychiatry.

Jeju i dziwić się ,że można zrobić szybko kasę,jak ludzie są skłonni płacić po 35 tys za WM z reku.To już się o wyłudzenie chyba opiera :) Prokuratora trza zawiadomić ,sledztwo z urzedu powinien zarządzić

 

Nikt nikomu niczego nie będzie płacił. Rozsądek ponad wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też tak nie do końca z tym rozsądkiem ;)

Mój rozsądek podpowiada mi,że nawet 20tys.zł za instalację WM z reku to kosmiczna cena ;)

 

Dostałam ofertę z konkurencyjnej firmy, która udziela sie na tym forum :) ok 21923 zł za materiały + ok. 5600 trzeba policzyć za montaż = 27 523 zł.

Chyba z grawitacją trzeba się przeprosić:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałem się właśnie, że nie należy oceniać ofert konkurencji

jak się nie wie dokładnie czego ona dotyczy.

 

Bo potem się okazuje że w domu są tak naprawdę 2 niezależne mieszkania

albo, jak w innym przypadku z dnia dzisiejszego, że piwnica gdzie będzie fitness, sauna i pralnia

ma .... 180 m2 [a na początku mowa była o zwykłej instalacji do typowego domu]

 

Od dzisiaj przyjmuję zasadę:

Najpierw Klient pokazuje plany budynku a potem dopiero przymierzamy się do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że 200 m2 to spory dom ale system wentylacyjny nadal potrzebny jest tylko jeden. Ile więcej potrzeba nawiewów i wywiewów? Nadal uważam, że kwota ok. 30 tys. to lekka przesada. I nie chodzi o to, że chcę mieć coś super za małe pieniądze. Ja po prostu chciałabym mieć dobrą wentylację za przyzwoitą cenę. Amen:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

...znowu to samo..

dlaczego porównujecie rzeczy nieporównywalne i robicie komuś zamęt w głowie?

co ma piernik do wiatraka czyli luna do aerisa? sam aeris jest duuużo droższy niż te 3 tys o których piszesz mostek czy 5,5 Arturo..

owszem, nie raz na forum zostało udowodnione, że można zrobić "coś z niczego" ale moim zdaniem na tak postawione pytanie powinno się odpowiedzieć konkretnie i na temat...

moim zdaniem oferty na aerisie + instalacja (pewnie rury sztywne) + robocizna na poziomie 15 tys są atrakcyjne cenowo...

 

oczywiście można o wiele taniej, ale urządzenie zupełnie inne (czyt. tańsze), rury miękkie, robocizna własna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote Originally Posted by gregusjanus View Post

Witam,

A ja dostalem 15800 netto na aeris standart vv 350 a ok 16000 netto na komfonent na silnikach ev nieby nigdy nie zamarza. To tobra oferta? Cena (montaz i robocizna).pozdrawiam

Ja się zamknąłem z Brookvent 1.1 w 5,5tys.zł

Zależy na jakich materiałach jest robiona wentylacja ale wg mnie sporo.

A sam instalowales? Kurcze nie moge nic o nim znalesc? To jakas nowosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...