Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

Święte słowa...

Mogę podać przykład z życia wzięty:)

Kilka lat temu montowaliśmy w apartamentowcu rekuperację w każdym jednym mieszkaniu..

Mój szef zamówił jednostki z przeciwprądowymi wymiennikami.

Przy odbiorze zakwestionowano nam jedno zły wymiennik i kazano wymienić na krzyżowy.

Lokalizacja obiektu: Dawson City Yukon

Temperatury zimą od -30 stopni standard :)

Rekuperatory z wymiennikami krzyżowymi pracują bez żadnych zastrzeżeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...znowu to samo..

dlaczego porównujecie rzeczy nieporównywalne i robicie komuś zamęt w głowie?

co ma piernik do wiatraka czyli luna do aerisa? sam aeris jest duuużo droższy niż te 3 tys o których piszesz mostek czy 5,5 Arturo..

owszem, nie raz na forum zostało udowodnione, że można zrobić "coś z niczego" ale moim zdaniem na tak postawione pytanie powinno się odpowiedzieć konkretnie i na temat...

moim zdaniem oferty na aerisie + instalacja (pewnie rury sztywne) + robocizna na poziomie 15 tys są atrakcyjne cenowo...

 

oczywiście można o wiele taniej, ale urządzenie zupełnie inne (czyt. tańsze), rury miękkie, robocizna własna...

 

Dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ale nie zamierzam tu wracać, jakoś towarzystwo nie odpowiada Krzysztofie. Jeśli tak jestem witany, a piszę chyba na zadany temat to co udało mi się ustalić samemu, podzielić własnymi doświadczeniami, bo według mnie chyba o to tu chodzi, a ktoś od razu oskarża mnie na powitanie o współpracę z ta czy inna firmą, to nie bardzo chce mi sie wchodzić w wasze hermetyczne, wiarygodne towarzystwo. A co do wiarygodności zapraszam do dziennika budowy. Dziękuję i żegnam wylewnie tych wierzących i zlaicyzowanych... Działajcie tak dalej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...toś sobie przypomniał po pół roku...lepiej późno niż wcale...

jak na razie nie widać tego Twojego dziennika budowy, daj znać jak już zaczniesz go pisać - będę stałym czytelnikiem...

 

ale póki co to jesteś dla mnie niestety akwizytorem i tyle, jeśli się mylę to odwołam te słowa... powodzenia...

Edytowane przez Sławek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem powiesić reku na ścianie i podłączyć do wtyczkę do gniazdka ;)

Rozłożenie kanałów to też żadna filozofia ;)

A reku:

http://www.brookvent.pl/pages/index.asp?title=Wentylacja_Mechaniczna_-_Wentylacja_z_odzyskiem_ciepla_-_Aircycle_1.1

A tak wygląda na żywo u mnie w domu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-Dążenie-do-spełnienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszczędna-)&p=5606853&viewfull=1#post5606853

 

Kwestia przypadku. Jak parterówka i instalacja na poddaszu i prościutko. Jak trzeba przejść z garażu przez piętro na poddasze i wszystko w sztywnych, bo instalacja duża, to zaczynają się schody, szczególnie jak robisz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam. Z góry uprzedzam, że w kwestii rekuperatorów jestem zielona. Dostałam ofertę montażu rekuperatora Aeris na przewodach Uniflex za 16.900zł (dom z poddaszem 119m2, kubatura 337,6m3). Czy produkt jest wart swojej ceny? Starałam się znaleźć jakieś opinie o Aerisach ale raczej marnie mi wyszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - moim zdaniem wybrał bym AERISA ale to oczywiście subiektywne zdanie bo je montuje..

Jako inwestor brałbym pod uwagę dostępność filtrów i serwisu zarówno pogwarancyjnego jak i gwarancyjnego.

W przypadku Aerisa jest on bardzo rozbudowany co do Comair NIE WIEM :(

Trzeba się zapytać dystrybutora na Polskę/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...