Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

biorę się za sprawdzanie dostępności serwisu COMAIR

 

uprzejmie informuję:

urządzenia COMAIR mają 2 lata gwarancji producenta

na życzenie Klienta [i pod pewnymi warunkami] mogą byc objęte programem SERVICEPLUS+

dającym Klientowi prawo do bezpłatnych napraw przez kolejne 3 lata po zakończeniu okresu gwarancyjnego.

W sumie 5 lat całkowitego spokoju.

 

Urządzenia COMAIR nie wymagają żadnych specjalnych zabiegów serwisowych, poprawnie zainstalowane i eksploatowane [ wymiana filtrów] pracują bezawaryjnie przez wiele lat.

 

Ponieważ silniki wszystkich dobrych urządzeń są od EBM to trwałość tego elementu jest chyba podobna w każdym produkcie.

 

Poza silnikiem nie bardzo ma się co popsuć w centrali :-)

 

PS: COMAIR HRUC ma fajny aluminiowy wymiennik i w wersji FULL automatykę spełniającą oczekiwania [precyzyjna regulacja, sterowanie czasowe itd.]

Edytowane przez michal_l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję zakup rekuperatora firmy Zhender 350VV LUXE, dla domu pow.uz. 125m2, Mam kilka ofert, wiekszosc w okolicy 20 tys z montazem, okolo 15 punktów. Ale mam taki problem, a mianowice w okolicy gdzie buduję dom wszyscy wokolo pala w piecu weglem i czym popadnie. Czasami jak jest jakas paskudna pogoda i mgła to dym unosi sie tuż nad ziemia i po prosyu smierdzi strasznie. Taki rekuperator bedzie zapewne zaciagal ten dym do domu. I pytanie jest jak to wyeliminowac. W dwóch firmach zaproponowali mi jonizator powietrza, i panowie twierdza ze to wyeliminuje w 100% smród dymu i nic nie dostanie sie do domu. W innej firmie pan stwierdzil ze jonizator nic nie da tylko trzeba dac dodatkowe filtry. I kogo tu słuchac? Koszt takiego jonizatoro dla Zhendera to dodatkowe 2500zl. jak sie da wyeliminowac problem dymu zaciaganego przez WM do domu? Mial ktos jakies doswiadczenie z takim przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś słyszał o produktach Neovent? Zdecydowany byłem na Mistrala, bo stary, sprawdzony, przećwiczony bojem, ale wykonawca instalacji właśnie mnie poinformował, że w promocji może mi sprzedać takiego Neoventa (400 Standard) w cenie tego Mistrala i zdecydowanie poleca. Zgłupiałem:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COMAIR HRUC nie ma takiego certyfikatu Passivhaus Institut jak urządzenie Paul Novum

co nie znaczy, że jest gorsze, czy też że nie nadaje się do domów pasywnych.

 

Niemiecki Passivhaus Institut to jest normalna prywatna firma sprzedająca swoje usługi i certyfikaty.

Fakt, że produkt ma taki certyfikat wcale automatycznie nie oznacza, ze jest wyjątkowy=lepszy od innych.

 

Firma PAUL jest firmą niemiecką i ma - co oczywiste - niemieckie certyfikaty;)

 

paul Novum ma w zależności od wydatku sprawność [ temperaturową] na poziomie 89-93%

COMAIR HRUC osiąga podobną sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie do ludzi znających sie na rzeczy czy warto kupić nowy rekuperator storkain zehnder WHR 950 basisL za pięć koła czy nie jest to jakaś stara jednostka i czy może mi ktoś wskazać jakiegoś linka z instrukcją obsługi i opisem właśnie tej jednostki po polsku pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad wyborem rekuperatora. Obecnie miedzy Brink'iem HR 300 a Komfovent REGO 400. Prosilabym o porade.

 

Czy rzeczywiscie te Komfoventy nie zamarzaja i nie wysuszaja powietrza?

 

W sumie o Brinkach tez czytalam opinie, ze w praktyce obywaja sie bez nagrzewnic. Prawda li to? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze to pomyśl o tym.

Całkiem przyzwoity rekuperator:

http://www.tywent.pl/pl/b3b.wx_60,produkt,6,4,1.html

 

za małe pieniądze :)

 

się okazuje, że ten tywent ma siedzibę blisko mnie. Mają jakieś rekuperatory z wentylatorami na prąd stały - bo nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję zakup rekuperatora firmy Zhender 350VV LUXE, dla domu pow.uz. 125m2, Mam kilka ofert, wiekszosc w okolicy 20 tys z montazem, okolo 15 punktów. Ale mam taki problem, a mianowice w okolicy gdzie buduję dom wszyscy wokolo pala w piecu weglem i czym popadnie. Czasami jak jest jakas paskudna pogoda i mgła to dym unosi sie tuż nad ziemia i po prosyu smierdzi strasznie. Taki rekuperator bedzie zapewne zaciagal ten dym do domu. I pytanie jest jak to wyeliminowac. W dwóch firmach zaproponowali mi jonizator powietrza, i panowie twierdza ze to wyeliminuje w 100% smród dymu i nic nie dostanie sie do domu. W innej firmie pan stwierdzil ze jonizator nic nie da tylko trzeba dac dodatkowe filtry. I kogo tu słuchac? Koszt takiego jonizatoro dla Zhendera to dodatkowe 2500zl. jak sie da wyeliminowac problem dymu zaciaganego przez WM do domu? Mial ktos jakies doswiadczenie z takim przypadkiem?

 

Ja używam filtrów węglowych w moim StorkAir, ale szczerze mówiąc i tak czuć dym. Z tym że u mnie ten problem występuje sporadycznie, bo na szczęście dość rzadko wieje mi dymem w czerpnię. Wydaje mi się, że żaden filtr nie zabije wędzarnianego aromatu w domu, gdy wszyscy na około palą. Jonizatora nie próbowałem. Jeśli ktoś uzywa, to prosimy o wypowiedź.

Edytowane przez mishka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się okazuje, że ten tywent ma siedzibę blisko mnie. Mają jakieś rekuperatory z wentylatorami na prąd stały - bo nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji

 

Tam gdzie mają na prąd stały to o tym piszą. Tam gdzie się nie chwalą, to nie ma czym i nie piszą. Pisałem o tym w poście:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1728-rekuperator&p=5678612&viewfull=1#post5678612

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten tywent coś mi bardzo przypomina chinskie centrale z papierowym wymiennikiem sprzedawane np. na allegro, ale także w ofercie np. alnor.

a co za różnica ...

mogą być i indyjskie ...;)

mam od kilku lat styczność z taka centralą i złego słowa nie powiem...

cicha, prosta do bólu, 3 biegi, nie zamarza ...

nic więcej nie trzeba ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Zastanawiam sie nad wyborem rekuperatora. Obecnie miedzy Brink'iem HR 300 a Komfovent REGO 400. Prosilabym o porade.

 

Czy rzeczywiscie te Komfoventy nie zamarzaja i nie wysuszaja powietrza?

 

W sumie o Brinkach tez czytalam opinie, ze w praktyce obywaja sie bez nagrzewnic. Prawda li to? ;)

 

U mnie jest brink exelent bez nagrzewnicy cały czas chodzi na pierwszym biegu i to wystarczy. Jest naprawdę fajny. Koszt całości to 10 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...