Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

centralę możesz przewymiarować ale w granicach zdrowego rozsądku, do tego jeszcze rozważnie (z głową) używać bo będzie suuuuuucho, efektu chłodzenia nie uzyskasz spektakularnego bo centralka za słabo i tak dmuchnie, aby uzyskać efekt trzeba innych rozwiązań a nie centrali za dużej i nie mówię tu o klimie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Polecam również bardzo tani rekuperator z odzyskiem wilgoci (nie wymaga odprowadzenia skroplin) firmy chigo Podobny do Mitsubishi .

Ja prawdę mówiąc wolę prawdziwe dane mitsubishi, niż papierowe 99 %.

 

witam

 

nie montowałem ich nigdy, nie znam dokładnie

gdyby tylko miały zamiast wymiennika krzyżowego - wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy to chętnie bym je montował

ale cenowo b. atrakcyjne

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Z góry przepraszam za zmianę tematu ale nie doszukałam się na forum odpowiedzi na nurtującą mnie kwestię a tutaj już raz błyskawicznie uzyskałam pomoc więc spróbuję ponownie ;)

Spotkałam się z opinią (znajomy zajmujący się instalacjami, choć niekoniecznie rekuperacją), że montaż reku w łazience nie ma sensu, gdyż z uwagi na opary mydlin filtry będą do wymiany średnio co miesiąc a i centrala może być bardziej narażona na korozję (?!) co znacznie podwyższy koszty jej eksploatacji. Co sądzicie na ten temat? Do tej pory wydawało mi się, że reku w łazience to podstawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że montaż reku w łazience nie ma sensu, gdyż z uwagi na opary mydlin filtry będą do wymiany średnio co miesiąc a i centrala może być bardziej narażona na korozję
Centrale nie korodują. A co do trzymania mydła w anemostacie, to są lepsze miejsca.

Wymiana filtrów co miesiąc... Zależy od miejsca czerpni Ja po miesiącu ma zapchany. Z tym, że filtry do przemyślanych central kosztują 3-4zł komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji sądzę,że chodzi o wywiew w łazience a nie o instalację rekuperatora w łazience ;)

 

Dokładnie o wywiew mi chodziło... ;)

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

 

A wiecie może jaki jest koszt kompletu filtrów do Comair Hruc 380? Próbowałam wygooglować ale z marnym skutkiem...

Edytowane przez annyonne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Też się zastanawiam nad Onyxem zwłaszcza, że TB go tu rekomendował

Najlepiej jest nie słuchać rekomendacji!!!

Zawsze należy zobaczyć jakość montażu i posłuchać - centrali bez kanałów - słychać, że chodzi czy nie?

Nawet wygląd zewnętrzny i materiały użyte do produkcji - świadczą o producencie. Na zdjęciach się jakości nie zobaczy a w DTR-kach nie ma obowiązku podawania prawdy, więc szkoda to czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...