Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A jak wyglądają różnice między Classic 550 a Classic 550 II? Z tego co wiem to tylko obudową. Czy może czymś jeszcze - wentylatory, wymiennik, sterownik? Bo różnica w cenie spora - ok 1000zł.

 

Czy można inaczej ustawić prędkości wentylatorów - widzę opcje na 40, 75 i 100%.

Różnica jest wyłącznie w obudowie - kompozyty - tańsza blacha

Można ustawić - tylko 40% z 700-tki może być za dużo na rodzinę, będzie za sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają różnice między Classic 550 a Classic 550 II? Z tego co wiem to tylko obudową. Czy może czymś jeszcze - wentylatory, wymiennik, sterownik? Bo różnica w cenie spora - ok 1000zł.

 

Czy można inaczej ustawić prędkości wentylatorów - widzę opcje na 40, 75 i 100%.

 

witam

 

tak jak pisze Tomasz Brzęczkowski różnica między Onyxen Classic 550 a tym z dopiskiem II to tylko obudowa

Onyx Classic 550 - obudowa z blachy lakierowanej proszkowo na kolor biały

Onyx Classic II 550 - obudowa została wzbogacona o elementy z wysokiej jakości tworzywa sztucznego

 

kwestia tylko wyglądu (dla nie których to ważny argument)

wg mnie nie warto dopłacać, chyba ze argument "wygląd" wyceniamy na "trochę" ponad 1.000 zł

 

"Sterownik umożliwia szybką zmianę prędkości obrotowej wentylatorów (wydatku

powietrza rekuperatora). Posiada on trzy biegi w trybie ręcznym: 1 - , odpowiadający 40%

obrotów maksymalnych, 2 - (75%) oraz 3 - (FS prędkość maksymalna – Ekran 4).

Przełączania pomiędzy kolejnymi poziomami prędkości dokonuje się za pomocą przycisku .

Kolejne użycie klawisza powoduje przejście sterownika w tryb automatyczny i pracę

centrali według nastaw użytkownika." - czyli możesz sobie sam ustawić prędkości wntylatorów

 

popatrz na str. 15 - "DTR CENTRAL WENTYLACYJNYCH OnyX CLASSIC"

do pobrania z:

http://www.frapol.com.pl/produkt/40/Onyx-Classic-550

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki rekuperator do centralnego z płynną regulacją, wentylatorami na stały prąd i żeby nie pobierały kosmicznych ilości prądu?

 

witam

 

rekuperator z wymiennikiem krzyżowo-przeciwprądowym będzie napewno dobrym wyborem

to nie jest tak jak dzisiaj czytałeś, że tylko taki ze sprawnością 70% z wymiennikiem krzyżowym:jawdrop:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś mi doradzi czy jest sens zrezygnować z brinka renovent hr large 400 na nieco tańszego firmy Vent-Axia o nazwie Kinetic Plus ?

Kinetic jest spoooro cichszy, ale zatrzymuje się przy mrozach.

 

Jaka jest różnica w cenie - ale łącznie z kompletem kanałów, skrzynek i anemostatów!

Pytam o komplet, bo to powinno być dopasowane - dom- centrala- dystrybucja , by było niesłyszalne.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynam się bać, ponieważ u mnie kanały już są. Brakuje centrali i anemostatów. Kanały są stalowe gładkie zaczynają się od 200 a kończą na chyba 120. Przy anemostatach są zrobione rękawy ze spiro ocieplanej.

Wracając do rekuperatora to rozumiem, że Kinetic zamarza w mrozy i wentylacja nie działa jak powinna. W domu może wytworzyć się pod ciśnienie które może spowodować wydostanie się dymu lub czadu z kominka jeśli było by palone w tym czasie. Brink chyba ma grzałkę która wentylację rozmraża ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami za energię.

Nie wiem co robić. W umowie mam brinka i cena 7430 zł brutto. Umowa s dnia 23.05.2011r Nie wiem czy to ma tak zostać czy coś się zmieni. Cena za Kinetic =6,623.64 brutto

Edytowane przez Robert !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...