Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zanim kupię lodówkę, telewizor czy samochód, też najpierw sprawdzam jak to "chodzi" jak z serwisem i dostępnością części, ich ceną.

Niesłyszalność i jakość montażu sprawdza się porównując.

Telewizor stojący samotnie ma dobry obraz - jak stoi między innymi - dopiero widać różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego wentylatory mają być zasilane prądem stałym z silnikiem niskoprądożernym, .

 

 

Masz mały domek o małej powierzchni. Potrzebujesz małego rekuperatora o małej mocy. Stosowanie silników na prąd stały w takim urządzeniu to jak diesel w małym autku. Można tylko po co? Drogie w zakupie a oszczędności nie zobaczysz. Ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z Was przyjemność widzieć w akcji ONYX 400 DREAM i może podzielić się spostrzeżeniami?

 

Widziałem, że można dostać 50% dofinansowania do tego reku - o co kaman? jakie trzeba spełniać warunki?

 

witam

 

dopłaty były, w niektórych województwach, niestety nie we wszystkich: - m.in. w województwie małopolskim i wielkopolskim

czy jeszcze są nie wiem

 

jakbyś był zainteresowany mam do sprzedaży rekuperator OnyX Dream 400 w cenie 6.400 zł brutto, robiłem większą inwestycję klikanaście rekuperatorów na osiedlu domków jednorodzinnych i nabyłem je w dobrej cenie

 

pozdrawiam

Edytowane przez mar1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaa, jestem na takim etapie, że czasami nie myślę wcale :) :) :)

Chciałam zasięgnąć porady forumowiczów, bo zmęczona jestem długimi rozmowami o niczym z poszczególnymi firmami.

Myślą, że jak zaczną używać przy kobiecie magicznych słów technicznych, to od razu wywali kasę na stół i kupi. Ja taka nie jestem, dlatego sprawdzam, czy ktoś użytkuje dany sprzęt i jak to funkcjonuje w praktyce.

Zanim kupię lodówkę, telewizor czy samochód, też najpierw sprawdzam jak to "chodzi" jak z serwisem i dostępnością części, ich ceną.

Rekuperator ma spełniać swoje zadanie, czyli wymieniać powietrze w domu z możliwie jak najmniejszą stratą ciepła i nie zamarzać w zimie przy większych mrozach.

Natomiast, czy będzie on ładny, brzydki, czy zielony, biały czy szary, nie ma to znaczenia dla mnie. Ma działać.

Jego wentylatory mają być zasilane prądem stałym z silnikiem niskoprądożernym, a praca na niskim biegu ma być niesłyszalna w sypialni.

I jeszcze jedno, jak coś w nim piep....nie, to chciałabym mieć serwis za max 2 dni :) bo przy fixach po 48 godzinach zacznę się dusić własnym CO2 :) :) :)

Mam nadzieję, że jest kilka takich małych rekuperatorów do 8000 i że będę miała wybór.

 

Heh...mam podobne spostrzeżenia, jako kobieta :-) I na jakim rekuperatorze u Ciebie stanęło? Bo ja zastanawiam się nad Renovent Excellent 300. Ceny można mocno obniżyć, zwłaszcza teraz zauważyłam, że mocno spadły ceny centralek. Tą centralę znalazłam za niecałe 5 tys netto, choć pokutują jeszcze gdzieniegdzie ceny 7 tys wzwyż. Obecnie negocjuję ceny całej instalacji w dwóch firmach, biorąc też pod uwagę właśnie jakość i szybkość serwis. GWC na pewno nie będziemy mieć. Całość u mnie powinna zmieścić się w max. 14 tys netto (+8%) ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...