Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czytam watki o rekuperatorach i nadziwic sie nie moge. Macie zbedna kase to zaraz podam konto i mozecie mi ja przelac. A tak na powaznie, liczyliscie po jakim czasie sie wam instalacja zwroci, uzwgl. wymiane filtrow, prad i czyszczenie? Ja to zrobilem w podobnym watku i aktualnie jestem tam opluwany 8)

 

Bo pitolisz głupoty. I tyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na powaznie, liczyliscie po jakim czasie sie wam instalacja zwroci, uzwgl. wymiane filtrow, prad i czyszczenie? Ja to zrobilem w podobnym watku i aktualnie jestem tam opluwany 8)

 

Taaa...

Na szczęście można to szybko zweryfikować:

 

http://forum.muratordom.pl/post2715615.htm#2715615

 

MCB

 

Dzięki MCB, przeczytałem - to rzeczywiście wszystko wyjaśnia!!!

 

Ponawiam swoje pytanie do wszystkich, chce zainstalować reku VALLOX-a.

Polecano mi Digit'a choć to krzyżowy, 95 wg charakterystyk droższa, mniej wydajna i co najgorsze bardziej hałaśliwa.

Domek maly 120 m2, może macie jakieś uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Czy wie lub ma ktoś takie coś? :)

http://www.allegro.pl/item613580933_rekuperator_z_odzyskiem_ciepla_i_wilgoci_490m3_h.html

Cena dziwnie niska, wygląd Lossnay-a ;)

Celulozowy wymiennik - w sumie nie bardzo jestem do niego przekonany, ale przy tej cenie - gdyby to jeszcze nie było bardzo głośne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • 1 year później...
  • 3 months później...
  • 3 weeks później...
Polecam rekuperatory Aeris 350/550 wykonane z solidnych materiałów, które nie zwiększają akustyki pracy rekuperatora. Sam montuję te centrale i są naprawde warte swojej ceny. Pozdrawiam

 

co to znaczy nie zwiększają akustyki pracy rekuperatora? reku to wymiennik, za bardzo toto hałasowało nie będzie, więc i nie ma co zwiększać, hałasują wentyle albo niechlujna obudowa, i poza tym przesłanie "reku który nie zwiększa akustyki reku" o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie drodzy forumowicze, że reku Aeris oferowane przez wszystkim nam znaną firmę na "r".pl mają super wymiennik.

Na moje pytanie z czego on wykonany jest otrzymałem odpowiedź, że z tworzywa sztucznego, które lepiej przewodzi ciepło od aluminium.

Pomimo mojego inżynierskiego oburzenia, że przecież to jak 2+2=5, Pan z "r".pl dalej trwał przy swoim powtarzając jak mantrę bajki o rzeczywistej sprawności powyżej 95% i kosmicznych właściwościach polietylenu z jakiego ten cud-wymiennik jest zbudowany.

Pomyśleć, że tylu biednych ludzi się na to nabiera i płaci jak za zboże. Ja osobiście wolę rozmawiać ze specami pokroju Pana z firmy Jan-Gaz. Chociaż wiedzą co mówią. Dodam, że za cenę podaną przez "r".pl zbudowałbym do swojego domu conajmniej dwie WM oparte na reku Jan-gaz i jeszcze zostałoby mi na waciki. Pozdrawiam.

 

PS. Nie, nie jestem właścicielem firmy Jan-Gaz:)

Edytowane przez Trymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozglądam się ostatnio za w miarę sensownym rekuperatorem i włos się jeży na głowie.

generalnie trwa dojenie klienta, bo jak inaczej nazwać sprzedaż skrzynki z dwoma wentylatorami, dwoma ramkami na filtr oraz wymiennikiem za min 5 tys złotych ? Jeśli zechcę panel do sterowania to muszę jeszcze suto doliczyć.

Dla porównania piec kondensacyjny w którym techniki wcale nie jest mniej a zaryzykowałbym twierdzenie, że jest znacznie bardziej skomplikowaną konstrukcją można kupić poniżej 4 tys. Sterowanie ? panel wielki jak TV za 500 zł. czyli znacznie taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...