Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

Chodzi mi o to, żeby zapłacić te 17 i mieć dobrze wykonaną wentylację, nie martwić się, że coś nie działa na 100% i mnie denerwuje. Nie chce też zapłacić zbyt dużo, ale niska cena nie jest dla mnie wyznacznikiem. Ta firma robiła mi podłogówkę, przez 2 dni na budowie pracowało 5 osób, przyjechały 2 samochodami około 100 km w jedną stronę. Mam z nimi dobry kontakt, są terminowi i nie mają klienta w d... , jak to miało miejsce w innym przypadku.

 

A swoją drogą, będzie i 3" LCD i kino domowe :-)

 

No to cena jest OK, choć tak drogiej jednostki bym nie kupił.

Swoją drogą, jak nie na kino, to zawsze znajdzie się coś, na czo można 6-7 tysięcy zagospodarować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to cena jest OK, choć tak drogiej jednostki bym nie kupił.

Swoją drogą, jak nie na kino, to zawsze znajdzie się coś, na czo można 6-7 tysięcy zagospodarować :)

 

A co mi doradzisz abym mógł zaoszczędzić te 6 -7 tyś, nie bierz pod uwagę robocizny bo raz, że nie mam narzędzi a dwa przy dobrych wiatrach jestem w stanie zarobić dziennie dniówkę pracownika firmy. Rozumiem że inny rekuperator i sterownik, co zaproponujesz / polecisz ?

 

PaRa jak weźmiesz Theslę ( oczywiście wtakiej samej konfiguracji0 to co najmniej 1 -1,5 K będziesz do przodu

Masz na myśli AirPack 300 ? Fakt że zmiana reku i sterownika da mi 1,5 tyś. oszczędności.

 

A swoją drogą ile kosztuje projekt wentylacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A swoją drogą ile kosztuje projekt wentylacji ?

 

Ja płaciłem 250 zł, ale zanim to zrobisz musisz dokładnie określić co chcesz w sensie systemu (spiro, flex, czy inny) i daj dokładne wytyczne gdzie ma być sam rekuperator i jak będziesz montował tzn w posadzce, w podwieszanym suficie, czy może w ścianach. Wiem że to są zadania dla projektanta ale on zrobi tak jak mu wygodnie i szybciej. A ma być dla Ciebie wygodniej, łatwiej a przede wszystkim użytecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi doradzisz abym mógł zaoszczędzić te 6 -7 tyś, nie bierz pod uwagę robocizny bo raz, że nie mam narzędzi a dwa przy dobrych wiatrach jestem w stanie zarobić dziennie dniówkę pracownika firmy. Rozumiem że inny rekuperator i sterownik, co zaproponujesz / polecisz ?

 

 

Z narzędzi to wiertarka, śrubokręt i nóż :)

no, ale OK, jeśli dla Ciebie te 3500 na robociźnie to nie oszczędność, to można zacząć od reku Thessla - 1500zł oszczędnosci.

Mały Kinetic, jakiego użytkuję kosztuje 3999zł, większy (400 m3/h) 5500zł.

Kanały, rozdzielacze i tą wełnę sprawdź sobie sam, czy ktoś dodatkowej marży sobie nie dolicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej, niż zawodowy fotograf

:)

 

to dla mnie i tak za dużo bo sam mogę zrobić zdjęcia za darmo...

 

a tak na marginesie: powiedz dlaczego jeżeli już zgodzisz się robić zdjęcia na jakimś ślubie to strzyżesz ludzi? Przecież cyfrowe zdjęcia nic nie kosztują, sam dojazd to pewnie z 50 zł a jeszcze jeść Ci dadzą i ugoszczą...

masz sumienie brać pieniądze?

przecież to takie nieetyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo' kure..stwa, to punkt widzenie zależy od punktu siedzenia, dla mnie jest wtedy jak ktoś za robotę wartą 2-3 tys. chce od klienta 5-8 tys. i na materiałach też sobie podokłada z 2-3 klocki - takie miałem wyceny na wentylację więc zrobiłem sam, kumpel zapłacił koło 20tys. a ja zrobiłem za ~10 ;]

 

co to znaczy robota warta 2-3 tys? dla kogo warta 2-3 tys? chyba dla Ciebie. Bez odniesienia do konkretów to można sobie żąglować dowolnymi liczbami byle udowodnić swoją "rację"

Tutaj rozmawiamy o wycenie 17 tys, sugerujesz że w tej ofercie jest nawet 11 tys narzutu? za pozostałe 6 tys nie da się nawet kupić samego Aerisa, po co próbujesz komuś zrobić wodę z mózgu?

 

pewnie jesteś jednym z takich wykonawców i żal ci dupe ściska, że ktoś nie da ci zarobić łatwej kasy :) stąd rozumiem twój atak na mnie

To czy jestem wykonawcą czy nie nie ma tutaj żadnego znaczenia. Uważasz, że taka łatwa kasa? - posłuchaj rady Asolta i otwieraj firmę - będziesz miał kupę łatwo zarobionej kasy do wydania.

Tak z ciekawości chciałbym wtedy zobaczyć Twoją ofertę, biorąc pod uwagę to co wypisujesz na pewno byłaby bardzo atrakcyjna cenowo :)

 

tak - klime montował mi chłopak z firmy - no i co z tego ? on jest zadowolony i ja też, a jak by mi to zrobił sąsiad czy szwagier czym by się to różniło ???

Co z tego? ano nic poza tym, że okradliście wspólnie pracodawcę u którego ten chłopak pracuje i nasze kochane państwo (też uważam, że podatki u nas są za duże, ale nie uważam, że nie powinno ich być w ogóle)

Od razu wyjaśnię: okradliście właściciela nie tylko dlatego, że uszczupliliście jego zysk, ale przede wszystkim dlatego, że "chłopak z firmy" najprawdopodobniej przyjechał na "fuszkę" samochodem i na paliwie swojego pracodawcy i wykonał usługę jego narzędziami a jak była potrzeba to uzupełnił instalację czynnikiem, który też ukradł szefowi. Pomimo to wiem, że i tak dobrze się z tym czujesz bo miałeś taniej, a co do sąsiada czy szwagra to jestem pewien, że gdybyście mieli czym i umieli to zrobić to byście dłubali sami, ale tym razem Was to przerosło więc wymyśliłeś chytry plan z "chłopakiem z firmy"...

 

Nie wiem czym się zajmujesz, ale życzę Ci z całego serca żeby Twoi pracownicy również regularnie Cię okradali w dowolnej formie - czy to fuszek robionych Twoim sprzętem, czy podbierania paliwa albo innego towaru czy też wprost skubiąc gotówkę z kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zestawienie dla średniej wielkości domu

 

Kanał Ventiflex 4sz x 890,00 = 3560,00

Skrzynki rozdzielaczowe 4szt x 390 = 1560,00

skrzynki rozgałęźne (załóżmy że np. 12szt) 12 x 115,00 = 1380,00

czerpnia/wyrzutnia - 2 x 36,00 zł = 72,00

Anemostaty 12 x 8,00 = 96,00

Trójniki 2 x 22,00 = 44,00

kanały ocynkowane 6 x 98,00 = 588

wełna Klimafix (z klejem) 2 x 175,00 = 350,00

taśma srebrna (dobrej jakości) 2 x 60,00 = 120,00

materiały pomocniczne (kołki, taśmy itp.) - 250,00

RAZEM przed rabatem 8020,00

Teraz przyjmijmy, że instalator ma rabat na poziomie 40% na kanały elastyczne, 35% na ocynk i 28% na wełnę.

Koszt materiałów netto po rabacie ok. 5500,00 zł netto.

 

Trzeba oczywiście mieć także świadomość, że instalator MUSI zarobić na materiale i jest to najczęściej około 12%-15%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z narzędzi to wiertarka, śrubokręt i nóż :)

no, ale OK, jeśli dla Ciebie te 3500 na robociźnie to nie oszczędność, to można zacząć od reku Thessla - 1500zł oszczędnosci.

Mały Kinetic, jakiego użytkuję kosztuje 3999zł, większy (400 m3/h) 5500zł.

Kanały, rozdzielacze i tą wełnę sprawdź sobie sam, czy ktoś dodatkowej marży sobie nie dolicza.

 

W tym momencie zmiana rekuperatora daje największe pole do popisu. Ta sama firma robiła mi podłogówkę, i porównywałem ceny z ich oferty z rynkowymi, jakiś drastycznych różnic nie było. Proste prace staram się wykonać sam, np. montaż komina do kominka, rozłożenie styropianu pod podłogówkę, przyklejenie styropianu pomiędzy garażem a domem. Prace niby proste, ale zabrały mi sporo czasu, bo nie mam doświadczenia i chcę to zrobić jak najdokładniej.

 

A swoją drogą to bawi mnie to wypominanie cen, praca jest warta dokładnie tyle za ile wykonawca ją wykona a biorca usługi za nią zapłaci.

Edytowane przez PaRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie Ciebie, ale tutaj Ciebie poniosło....

Z narzędzi to wiertarka, śrubokręt i nóż :).

 

 

Kanały, rozdzielacze i tą wełnę sprawdź sobie sam, czy ktoś dodatkowej marży sobie nie dolicza.

- to powiedz Pani w sklepie podczas codziennych zakupów, że kupisz mleko, chleb itp, ale bez narzutu...

Przecież ktoś musi po to pojechać, magazynować itp - Czy ktoś pracuje za darmo ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zestawienie dla średniej wielkości domu

 

Kanał Ventiflex 4sz x 890,00 = 3560,00

Skrzynki rozdzielaczowe 4szt x 390 = 1560,00

skrzynki rozgałęźne (załóżmy że np. 12szt) 12 x 115,00 = 1380,00

czerpnia/wyrzutnia - 2 x 36,00 zł = 72,00

Anemostaty 12 x 8,00 = 96,00

Trójniki 2 x 22,00 = 44,00

kanały ocynkowane 6 x 98,00 = 588

wełna Klimafix (z klejem) 2 x 175,00 = 350,00

taśma srebrna (dobrej jakości) 2 x 60,00 = 120,00

materiały pomocniczne (kołki, taśmy itp.) - 250,00

RAZEM przed rabatem 8020,00

Teraz przyjmijmy, że instalator ma rabat na poziomie 40% na kanały elastyczne, 35% na ocynk i 28% na wełnę.

Koszt materiałów netto po rabacie ok. 5500,00 zł netto.

 

Trzeba oczywiście mieć także świadomość, że instalator MUSI zarobić na materiale i jest to najczęściej około 12%-15%

 

Oczywiście można kupić tańszy system rur, można zamienić kanały ocynkowane na kanały typu FLEX, można instalacje wykonać na dwóch skrzynkach rozgałęźnych, a nie na czterech itp. zawsze można znaleźć oszczędności.

 

A zdjęcie ( z innej branży) jest dobrym tego przykładem - zaoszczędzisz możesz DUŻO....

13092097_993070674104574_7414811970369177160_n.jpg

Edytowane przez kerado28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dla mnie i tak za dużo bo sam mogę zrobić zdjęcia za darmo...

 

a tak na marginesie: powiedz dlaczego jeżeli już zgodzisz się robić zdjęcia na jakimś ślubie to strzyżesz ludzi? Przecież cyfrowe zdjęcia nic nie kosztują, sam dojazd to pewnie z 50 zł a jeszcze jeść Ci dadzą i ugoszczą...

masz sumienie brać pieniądze?

przecież to takie nieetyczne

 

Dlatego zawsze sobie możesz zrobić sam

wprawdzie robienie zdjęć sobie i swoje wybrance jest dosć kłopotliwe (szczególne w trakcie ceremonii kościelnej) ale jak ktoś się uprze....

 

Jeśli już robię zdjęcia na ślubie to biorę za to pieniądze niewspółmiernie mniejsze, niż tzw zawodowiec.

Podobnie jest, jak się weźmie chłopaka z firmy, żeby po godzinach pomógł przy WM.

 

Różnica jest taka, że moje zdjęcia moga być gorsze, niż "zawodowca" (bo to nie moja specjalnosć), a WM wykonana przez chłopaka z firmy po godzinach będzie działa tak samo, jak wykonana przez firmę.

Od razu napiszę - można być uczciwym, zrobić instalację z ojcem i - uwaga - będzie ona cicha, wydajna i spełniająca oczekiwania.

Mówię to z autopsji.

 

 

o losie...

tak, tak, a żeby zrobić ślubne zdjęcia wystarczy aparat w telefonie...

 

Przypomij mi, o czym zapomniałem.

Swoją instalację robiłem w parterówce z poddaszem nieużytkowym, na suficie podwieszanym. Kilka lat minęło, może faktycznie zapomniałęm czego jeszcze używałem.

Przypomniały mi się tylko kombinerki. :)

U PaRa strop żelbetowy, ale sądzę, że przejścia przygotowane.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- to powiedz Pani w sklepie podczas codziennych zakupów, że kupisz mleko, chleb itp, ale bez narzutu...

Przecież ktoś musi po to pojechać, magazynować itp - Czy ktoś pracuje za darmo ? :)

 

Kupuję z narzutem, płacę za transport i mam taniej, niż firma, która ma "olbrzymie rabaty" w hurtowniach i może (chyba) mnie sprzedać to na 8% VAT

Przerabiałem to już z kotłem gazowym, kominkiem, rurami do podłogówki, rozdzielaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie zmiana rekuperatora daje największe pole do popisu. Ta sama firma robiła mi podłogówkę, i porównywałem ceny z ich oferty z rynkowymi, jakiś drastycznych różnic nie było. Proste prace staram się wykonać sam, np. montaż komina do kominka, rozłożenie styropianu pod podłogówkę, przyklejenie styropianu pomiędzy garażem a domem. Prace niby proste, ale zabrały mi sporo czasu, bo nie mam doświadczenia i chcę to zrobić jak najdokładniej.

 

A swoją drogą to bawi mnie to wypominanie cen, praca jest warta dokładnie tyle za ile wykonawca ją wykona a biorca usługi za nią zapłaci.

 

Akurat WM to najprostsza instalacja w domu.

Szczególnie w parterówce.

 

Ale OK, możesz przynajmniej wybrać inną jednostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję z narzutem, płacę za transport i mam taniej, niż firma, która ma "olbrzymie rabaty" w hurtowniach i może (chyba) mnie sprzedać to na 8% VAT

Przerabiałem to już z kotłem gazowym, kominkiem, rurami do podłogówki, rozdzielaczem.

Zgadza się.

 

Jeśli masz swój towar to instalator i tak zarobi tyle samo :-)

Po prostu podniesie koszt instalacji o 500,00 zł :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to bawi mnie to wypominanie cen, praca jest warta dokładnie tyle za ile wykonawca ją wykona a biorca usługi za nią zapłaci.

 

święte słowa - podstawowa definicja ceny w funkcji popytu i podaży...

 

i dlatego podtrzymuję dalej swoje zdanie: inwestorzy zbierajcie oferty, analizujcie, wybierajcie Waszym zdaniem najkorzystniejszą, jeżeli uważacie, że są za wysokie i dacie radę zrobić sami - do roboty - bierzcie szwagra, wujka, sąsiada i ogień, ale przestańcie beznadziejne obrabianie dupy wykonawcom, pomawianie ich o oszustwa, "strzyżenia", wykorzystywania, itp - nikt Was nie zmusza do korzystania z ich usług tak samo jak ich nikt nie zmusi do korzystania z Waszych jeżeli jakieś oferujecie...

 

Zaglądacie tutaj na forum FM i chcecie często informacji w różnych tematach, najlepiej od ludzi z doświadczeniem czyli co logiczne od wykonawców. Jest tu spora grupa takich ludzi, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem zupełnie za darmo (niektórzy co prawda chcą przy okazji ukroić swój kawałek tortu, ale życie najczęściej boleśnie to weryfikuje). Uszanujcie tych ludzi jak i innych wykonawców bo jak powszechnie wiadomo karma wraca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

 

Jeśli masz swój towar to instalator i tak zarobi tyle samo :-)

Po prostu podniesie koszt instalacji o 500,00 zł :-)

 

A jednak da się zrobić, żeby nie podniósł.

 

Krótkowzroczne patrzenie...

Tak samo jak krótkowzroczne jest patrzenie naszego rządu ! :)

 

Jeśli "chłopak" z firmy po godzinach będzie wykradał robotę swojemu szefowi to firma padnie.

 

Tylko pod warunkiem, ze ta firma dostałaby ta robotę.

Bo jeśłi cena byłaby nieakceptowalna, to inwestor zrobi to sam, albo postawi na WG

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...