Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

Nie będzie za dużo, o ile ten filtr będzie miał dużą powierzchnię.

Z takim filtrem spokojnie Kinetic sobie poradzi: https://www.airtradecentre.com/PL/PL/documentation/G01.030.3B-FLF-B-Skrzynki-filtracyjne-z-filtrami-mieszkowymi-F7/?cf=0911624581acc074de5885

Oczywiście przed tym filtrem F7, trzeba włożyć filtr G4, bo inaczej F7 będziemy zmieniać co miesiąc.

Same wkłady kieszeniowe najlepiej kupić hurtem to cena odpowiednio niższa.

 

myślałem aby F7 włożyć do reku, a przed nim w kasecie G4... no bo chyba bez sensu jest taki schemat:

 

czerpnia -> kaseta G4 -> kaseta F7 -> reku (G4?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hektor80 można prościej, na czerpnie normalnie nakładasz G4, którą docinasz nożyczkami i czerpnie wpychasz w ścianę, przykręcasz 2 śrubami (nie trzeba kasety), za tym kaseta F7, a kolejny filtr jest całkowicie zbyteczny.

Swoją drogą fajna sprawa z tymi kasetami z F7 dla tych, którzy nie mają możliwości w samym reku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem aby F7 włożyć do reku, a przed nim w kasecie G4... no bo chyba bez sensu jest taki schemat:

 

czerpnia -> kaseta G4 -> kaseta F7 -> reku (G4?)

 

Źle rozumujesz.

F7 to filtr, który ma spory opór.

Musisz zwiększyć jego powierzchnię i to znacznie, bo ci centrala tego nie pociągnie.

Mówię tu o markowym F7, nie byle czym.

Kupujesz skrzynie na kieszeniowy F7, a zaraz przed nim (w tej samej skrzyni) dla jego ochrony przed częstą wymianą wkładasz płaską matę G4.

Z taką skrzynią filtr w rekuperatorze jest już zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinetic zamówiony :) Z czego macie wykonane odcinki skrzynki-reku? sztywne spiro? tak jak wcześniej wspomniałem, skrzynki mam fi200, czerpnia również. Kinetic ma kroćce 125mm. Zgodnie z sugestią odcinek czerpnia->reku robię na fi200 wkładając pomiędzy nimi skrzynkę filtracyjną G4+F7 również fi200 celem zwiększenia powierzchni filtrów.... Wyrzut 125mm.. ale co z odcinkami skrzynka wywiewna -reku - skrzynka nawiewna...? zaraz przy skrzynce zrobić redukcje z fi200 do fi125 i dalej już jechać prosto ro reku czy może fi200 podjechać pod samo reku i tam dopiero zredukować? Może to mieć znaczenie ponieważ mam 9 nawiewów i 9wywiewów 75/63...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka ->redukcja na 160 -> rura spiro 160 -> odcinek tłumiący elastyczny 160->redukcja na 125->centrala.

 

O jedną średnice "w górę" względem centrali można iść, o dwie nie ma już sensu.

 

Te odcinki tłumiące są potrzebne? Jeżeli tak to robimy je na nawiewie czy również wywiew? Skoro są wymagane to może po całości polecę elastykiem? tzn od reku do obu skrzynek.

mam taki pomysł na ocieplenie tego odcinka...zrobię szalunek ze styro wokół rur pomiędzy reku a skrzynkami od podłogi strychu ponad te rury i zasypię przestrzeń perlitem albo granulatem styro...

skrzynka filtracyjne - jest jakiś standard? widzę że są różne wymiary filtrów kieszeniowych.. nie chciałbym się związać tylko z jednym producentem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te odcinki tłumiące są potrzebne? Jeżeli tak to robimy je na nawiewie czy również wywiew? Skoro są wymagane to może po całości polecę elastykiem? tzn od reku do obu skrzynek.

mam taki pomysł na ocieplenie tego odcinka...zrobię szalunek ze styro wokół rur pomiędzy reku a skrzynkami od podłogi strychu ponad te rury i zasypię przestrzeń perlitem albo granulatem styro...

skrzynka filtracyjne - jest jakiś standard? widzę że są różne wymiary filtrów kieszeniowych.. nie chciałbym się związać tylko z jednym producentem...

Można zrobić całość z elastycznego "jak kto lubi".

Izolowanie perlitem to już przesada, styropianowy szalunek jest wystarczający na odcinki biegnące w przestrzeni nieogrzewanej.

 

Firm robiących filtry wg. twojego rozmiaru jest bez liku i ceny są rozsądne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odpaliłem testowo Kientica...ładnie, cicho dmucha. Ale zastanawia mnie jedna rzecz. Mam inny Product number od tego jaki jest na oficjalnej stronie Vent-Axia tj. ja mam 446342 a na stronie jest 443319 a byłem zapewniany że jest to model prosto z UK z oficjalnej dystrybucji. Tak na szybko to widzę że różnią się temp. powietrza nawiewanego z zew. mój ma w karcie wpisane max -10 a ten oficjalny -20. Jestem w kontakcie a angolami. Dam znać co z tego wyszło.. Może po prostu na nasz rynek jest właśnie ten model przeznaczony ale chcę mieć pewność...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz firmware można sprawdzić jak ręku się uruchamia , mój też 446342 oprogramowanie V39

 

Trzymając razem trzy przyciski strzałki i set wchodzisz w menu i tam trzeba zainstalować bypass żeby się później wyświetlał na pierwszym ekranie.

Edytowane przez kwasniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...