Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

Jakie masz firmware można sprawdzić jak ręku się uruchamia , mój też 446342 oprogramowanie V39

 

Trzymając razem trzy przyciski strzałki i gwiazdkę wchodzisz w menu i tam trzeba zainstalować bypass żeby się później wyświetlał na pierwszym ekranie.

 

Dzięki, sprawdzę jak będę wieczorem na budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jakie masz firmware można sprawdzić jak ręku się uruchamia , mój też 446342 oprogramowanie V39

 

Trzymając razem trzy przyciski strzałki i set wchodzisz w menu i tam trzeba zainstalować bypass żeby się później wyświetlał na pierwszym ekranie.

 

Mam również v39. Letnie obejście również zainstalowane. Co ciekawe jest też opcja którą nie występuje w instrukcji a mianowicie nagrzewnica wstępna. Domyślnie wyłączona.. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......... mój ma w karcie wpisane max -10 a ten oficjalny -20. Jestem w kontakcie a angolami. Dam znać co z tego wyszło.. Może po prostu na nasz rynek jest właśnie ten model przeznaczony ale chcę mieć pewność..

 

Co masz na myśli pisząc : to znaczy ten oficjalny - 20 . Czyli ten który kupiłes ma możliwośc pracy przy nawiewie - 20 czy kat jak pisze w instrukcji powyżej -5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, możliwe, że za parenaście tygodni będzie potrzeba zakupić centralę. Wydajność 250-300. Z wyliczeń wymiana ok 210m3.

Planowany max wydatek do 5tys. zł.

 

Co byście proponowali, reku bedzie na nieogrzewanym strychu, mogę dla niego zrobić pomieszczenie dobrze odizolowane od reszty powierzchni. Dajnie jakby była możliwość pospięcia kabla i możliwości sterowania z domu. Docinanie filtrów z tzw. metrów. Bypass jakby był też byłoby fajnie.

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......... mój ma w karcie wpisane max -10 a ten oficjalny -20. Jestem w kontakcie a angolami. Dam znać co z tego wyszło.. Może po prostu na nasz rynek jest właśnie ten model przeznaczony ale chcę mieć pewność..

 

Co masz na myśli pisząc : to znaczy ten oficjalny - 20 . Czyli ten który kupiłes ma możliwośc pracy przy nawiewie - 20 czy kat jak pisze w instrukcji powyżej -5 ?

 

Każdy kinetic ma poniższy algorytm pracy wentylatorów w zależności od temperatury:

Airflow Mode - When the supply air temperature is

between 0° and -20°C, antifrost will automatically

activate. This will reduce the supply airflow rate and

increase the extract airflow rate to prevent frost forming

on the heat exchanger. During antifrost operation the

supply motor can stop for 15 minutes per hour and run

for 45, depending on the temperature below 0°C. If the

supply air temperature is -20°C or below the supply fan

switches off and the extract fan continues to run at

reduced rate to prevent frost forming on the heat

exchanger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......... mój ma w karcie wpisane max -10 a ten oficjalny -20. Jestem w kontakcie a angolami. Dam znać co z tego wyszło.. Może po prostu na nasz rynek jest właśnie ten model przeznaczony ale chcę mieć pewność..

 

Co masz na myśli pisząc : to znaczy ten oficjalny - 20 . Czyli ten który kupiłes ma możliwośc pracy przy nawiewie - 20 czy kat jak pisze w instrukcji powyżej -5 ?

 

pisząc oficjalny miałem na myśli ten który jest przedstawiony na stronie vent-axia.com. Dostałem kolejną odpowiedź która chyba zamyka temat:

 

Thank you for your email, I regret to advise -10 is an error in our operation manual the correct temperature is -20 as per our website.

Apologies for any inconvenience caused.

 

Dodatkowo wycinek tabelki aktualnego modelu:

 

Screen Shot 02-06-17 at 11.12 AM.JPG

 

i taką właśnie wersję posiadam- v39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, możliwe, że za parenaście tygodni będzie potrzeba zakupić centralę. Wydajność 250-300. Z wyliczeń wymiana ok 210m3.

Planowany max wydatek do 5tys. zł.

 

Co byście proponowali, reku bedzie na nieogrzewanym strychu, mogę dla niego zrobić pomieszczenie dobrze odizolowane od reszty powierzchni. Dajnie jakby była możliwość pospięcia kabla i możliwości sterowania z domu. Docinanie filtrów z tzw. metrów. Bypass jakby był też byłoby fajnie.

 

Sam stoję przed takim wyborem. Dostałem oferty na reku Mitsubishi LGH 25RVX za 16500zł brutto Thesslagreen400 za 18500zł brutto, Brink excellent 300 za 17500zł brutto i Aeris next za ponad 23tys brutto. Po poczytaniu wątków o cieknących brinkach chyba skłaniach się w stronę thesslagreen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tłumików. Działa ok.

 

Raczej wszystkie centrale na 30% swoich wydajności są na tyle ciche, że pracuje to ładnie bez tłumików.

Ale pisząc ogólnie na forum trzeba się liczyć z tym, że różnych elementów składają ludzie instalacje.

Lepiej napisać by dał te 100 zł i zrobił tłumik.

Jest szansa, że nie wróci i Cię nie obsmaruje, że coś huczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszystkie centrale na 30% swoich wydajności są na tyle ciche, że pracuje to ładnie bez tłumików.

Ale pisząc ogólnie na forum trzeba się liczyć z tym, że różnych elementów składają ludzie instalacje.

Lepiej napisać by dał te 100 zł i zrobił tłumik.

Jest szansa, że nie wróci i Cię nie obsmaruje, że coś huczy.

 

hehe, mi to w sumie rybka ale jak żonce będzie huczeć mogę nie mieć okazji żeby wrócić:p

Reku będzie blisko sufitu i raczej nie zmieszczę tłumików pod stropem. Na stropie chciałem wszystko puścić w warstwie ocieplenia (poddasze nieużytkowe ocieplone na stropie), pytanie czy tłumik może być obudowany styropianem i czy będzie spełniał swoją rolę.

Jaka powinna być długość, żeby miało to sens? Polecicie cos konkretnego?

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...