Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zrób sobie sam jakiś reku, przecież nikt ci nie zabroni, są różni producenci i różne ceny, nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, sprawdź ile kosztuje wentylator do kondensata a ile do reku :)

 

zapisz sobie tą wypowiedź i przeczytaj za kilka lat. zobaczysz sam jak wielkie trwa dojenie i ile rekuperatory będą kosztować. z kotłami kondensacyjnymi też tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie sam jakiś reku, przecież nikt ci nie zabroni, są różni producenci i różne ceny, nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, sprawdź ile kosztuje wentylator do kondensata a ile do reku :)

 

Kto chce się pobawić, to sobie robi sam, sporo można tu o tym poczytać - wielu osobom się udało. A ile kosztuje wentylator prądu stałego? 100 czy 150 EUR? Tak naprawdę płaci się głównie za wiedzę włożoną w różne programatory elektroniczne, know-how i niuanse, tak więc jeśli ktoś celuje w bardzo "elektroniczny" dom, a zainwestuje na dzień dobry w duży sterownik PLC i samokształcenie, zaoszczędzi furmankę kasy przy budowie. Elektronika dla profesjonalistów jest tania jak barszcz, reszta to ich stawka godzinowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisz sobie tą wypowiedź i przeczytaj za kilka lat. zobaczysz sam jak wielkie trwa dojenie i ile rekuperatory będą kosztować. z kotłami kondensacyjnymi też tak było.

 

za kilka lat wprowadzą następne " superwydajne nowinki" i dojenia ciąg dalszy...

...a rekuperatory, pewnie na śmietnik;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam,

byłem dziś w firmie "r".pl i po rozmowie wycenili mi wstępnie wentylacje mechaniczną z montażem w budowanym domu na ok 22.000 tys netto.

reku Aeris CA 350 ERV.

Dom ma 155 mkw pu. Odniosłem wrażenie, że wiedzą o czym gadają i znają się na tym.

W przyszłym tyg jestem umówiony z przedstawicielem Bartosza i zobaczymy co oni zaproponują.

Korzysta ktoś w ogóle z tego Aeris'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22tys ?????Czy kogoś pogięło do reszty?To tak jak z pompami po 80tys.ALe cóż,naiwni zawsze się znajdą i nabiorą na tę kretyńską marketingową papkę o komforcie, oszczędnościach i fakcie ,że za chwilę wszyscy tak będą robić i nie warto iść w przestarzałe ,za chwilę nieaktualne rozwiązania.Mam alergię na takie pierdzielenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 22 tys to dopiero musi być świeże powietrze w domu... a odzysk ciepła taki, że nie warto żadnego pieca montować , hehe.....

 

...w sumie to ogłaszam promocję: każdy klient, który zapłaci mi 22 tys za instalację z urządzeniem 350 m3 w domu 155 m2 otrzyma ode mnie telewizor 40" gratis ;)

chętnych zapraszam na priv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mogę dorzucić z 5 telewizorów za 2 kafle, bo zwykle moja wycena za dom 130-150 m2 to ok. 8 k instalacja + 4-5k za dobry rekuperator. Z Vat-em :-)

7 telewizorów nie da rady dorzucić, chyba że po 2 nawiewy/wywiewy i na Lunie to i z 8 telewizorów bym dał :-)

Edytowane przez Indiana_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze się stało, że tu to napisałem bo chyba rzeczywiście (przynajmniej po Waszych opiniach) cena niezbyt korzystna.

Może znacie jakieś solidne firmy zajmujące się montażem wentylacji mechanicznej z wielkopolski co zrobią tą instalację taniej?

I jeszcze jedno pytanie - jak wszyscy mówią, że drogo to jaka jest realna cena wykonania kompleksowo wentylacji mechanicznej dla budynku o powierzchni 155mkw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez jaj chłopie, solidną to oni byli jak zaczynali teraz to...

 

i nie chodzi tylko o cenę...

 

 

 

 

nadal są solidni jeśli chodzi o wykonanie instalacji. Jestem ich podwykonawcą i robie instalacje naprawde wysokiej jakości tylko że ja taką instalacje w ich technologi z ich rekuperatorem zrobił bym o pare tys mniej. ale jak to bywa każdy musi coś z tego mieć dlatego przez firme "r" jest tak drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto chce się pobawić, to sobie robi sam, sporo można tu o tym poczytać - wielu osobom się udało. A ile kosztuje wentylator prądu stałego? 100 czy 150 EUR? Tak naprawdę płaci się głównie za wiedzę włożoną w różne programatory elektroniczne, know-how i niuanse, tak więc jeśli ktoś celuje w bardzo "elektroniczny" dom, a zainwestuje na dzień dobry w duży sterownik PLC i samokształcenie, zaoszczędzi furmankę kasy przy budowie. Elektronika dla profesjonalistów jest tania jak barszcz, reszta to ich stawka godzinowa.

 

Koszt 1 wentylatora prądu stałego EBM to wydatek ok. 1050,00 zł

Są i tańsze, ale te drogie rekuperatory właśnie mają takie wentylatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

byłem dziś w firmie "r".pl i po rozmowie wycenili mi wstępnie wentylacje mechaniczną z montażem w budowanym domu na ok 22.000 tys netto.

Reku aeris ca 350 erv.

dom ma 155 mkw pu. Odniosłem wrażenie, że wiedzą o czym gadają i znają się na tym.

W przyszłym tyg jestem umówiony z przedstawicielem bartosza i zobaczymy co oni zaproponują.

Korzysta ktoś w ogóle z tego aeris'a?

jaki jest tego sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...