Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
Potwierdzam - zasypany celulozą elastyczny flex na przekrój kołowy.

Instalacje można usłyszeć tylko na najwyższym biegu i to wówczas, jak w domu jest cicho.

 

Mówiąc o najwyższym biegu masz na myśli II bieg Kinetica (50%) czy tryb przewietrzania (100 %)? Ja niestety słyszę instalację na tym II biegu tj 50%. Nie wiem jak to będzie wyglądało jak się wprowadzę ale teraz mam w domu kompletną ciszę przez co dość wyraźnie słyszę pracę instalacji. Odcinki reku ->skrzynki mam wykonane z Combiflxa 160....aha, nie mam jeszcze założonych anemostatów-nie wiem czy to może mieć znaczenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o najwyższym biegu masz na myśli II bieg Kinetica (50%) czy tryb przewietrzania (100 %)? Ja niestety słyszę instalację na tym II biegu tj 50%. Nie wiem jak to będzie wyglądało jak się wprowadzę ale teraz mam w domu kompletną ciszę przez co dość wyraźnie słyszę pracę instalacji. Odcinki reku ->skrzynki mam wykonane z Combiflxa 160....aha, nie mam jeszcze założonych anemostatów-nie wiem czy to może mieć znaczenie....

Combiflex to to co pokazuje google, czyli elastyczny kanał bez izolacji?

Nie jest to zbyt dobry wybór.

Zmień na jakiś solidny kanał elastyczny izolowany z perforowanym wnętrzem (np SONODEC)

Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Combiflex to to co pokazuje google, czyli elastyczny kanał bez izolacji?

Nie jest to zbyt dobry wybór.

Zmień na jakiś solidny kanał elastyczny izolowany z perforowanym wnętrzem (np SONODEC)

Powinno pomóc.

 

Zostało mi trochę styropianu więc zrobiłem z niego tunel do którego włożyłem ten przewód i zaspałem dodatkowo granulatem styropianu. Więc jest izolowany i to chyba dobrze. Ścianki ze styro 15cm. Wydawało mi sie ze akustycznie będzie to samo co sonodec bo to przecież też elastyczny aluminiowy tyle że bez izolacji.. ..

Edytowane przez hektor80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi trochę styropianu więc zrobiłem z niego tunel do którego włożyłem ten przewód i zaspałem dodatkowo granulatem styropianu. Więc jest izolowany i to chyba dobrze. Ścianki ze styro 15cm. Wydawało mi sie ze akustycznie będzie to samo co sonodec bo to przecież też elastyczny aluminiowy tyle że bez izolacji.. ..

 

Kanał SONODEC działa jako tłumik nie dzięki swojej elastyczności a głównie dlatego, że jego wewnętrzny kanał posiada perforacje.

http://www.decinternational.com/uk/products/insulated_ducting/acoustically_insulated_ducting/sonodec_250/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał SONODEC działa jako tłumik nie dzięki swojej elastyczności a głównie dlatego, że jego wewnętrzny kanał posiada perforacje.

http://www.decinternational.com/uk/products/insulated_ducting/acoustically_insulated_ducting/sonodec_250/

 

Czym różni się Sonodec 25 od Sonodec Classic ? W classic jest dodatkowa folia pomiędzy kanałem a wełną. Mimo to 25 jest droższa. Z czego to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się Sonodec 25 od Sonodec Classic ? W classic jest dodatkowa folia pomiędzy kanałem a wełną. Mimo to 25 jest droższa. Z czego to wynika?

 

Classic jest zapewne bez perforowanej rury wewnętrznej.

To wersja 25 jest z dodatkowym welonem paroprzepuszczalnym, który izoluje wełnę od powietrza. Tak przynajmniej jest na stronie producenta DEC.

Tak mają wszystkie ich przewody elastyczne z perforacją wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o najwyższym biegu masz na myśli II bieg Kinetica (50%) czy tryb przewietrzania (100 %)? Ja niestety słyszę instalację na tym II biegu tj 50%. Nie wiem jak to będzie wyglądało jak się wprowadzę ale teraz mam w domu kompletną ciszę przez co dość wyraźnie słyszę pracę instalacji. Odcinki reku ->skrzynki mam wykonane z Combiflxa 160....aha, nie mam jeszcze założonych anemostatów-nie wiem czy to może mieć znaczenie....

 

U mnie na 2 biegu(50%) cisza nic nie słychać, dopiero słychać na 100%. Nie jest to szum ale taki głuchy o niskim tonie odgłos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich konkretnie Sonoduct używacie? Classic czy 25? Martwi mnie ta perforacja. Gdzieś na forum była dyskusja na temat wełny przedostającej się przez te dziurki :( Właśnie z tego powodu użyłem Combiflexa... jak widać chyba z marnym skutkiem...

 

Kolego hektor80 z jezykiem angielskim jesteś na bakier?

Na stronie producenta DEC masz dokładnie opisaną konstrukcje tego kanału.

Tam też zobaczysz, że wszystkie "ACOUSTICALLY INSULATED DUCTS" są perforowane wewnątrz i mają:

barrier between the duct and the glass wool prevents the diffusion of glass wool particles

jest to dodatkowa warstwa, która oddziela wełnę od powietrza.

 

Trzeba uważać, bo na rynku jest sporo tańszych zamienników, które mimo perforacji rury wewnętrznej dodatkowej warstwy oddzielającej nie posiadają.

 

Masz jeszcze coś takiego jak Sonodec 25 TRD Non-woven.

Trzeba będzie zapłacić bo tego typu kanał jest na zamówienie, ale masz jeszcze lepsze właściwości tłumiące, wewnętrzny kanał antybakteryjny i nieprzenikalny dla wełny.

 

PS. Nie ma czegoś takiego jak SONODUCT CLASSIC na stronie producenta (to jakaś starsza wersja lub nazwa), więc najlepiej poproś sprzedawcę o deklarację zgodności.

Z tego co widzę po polskich sklepach dalej stosują nazwę CLASSIC, ale upewnij się że to nie są kanały REDA1000 itp. one z tego co pamiętam nie posiadały warstwy oddzielającej wełny od powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego hektor80 z jezykiem angielskim jesteś na bakier?

Na stronie producenta DEC masz dokładnie opisaną konstrukcje tego kanału.

Tam też zobaczysz, że wszystkie "ACOUSTICALLY INSULATED DUCTS" są perforowane wewnątrz i mają:

 

jest to dodatkowa warstwa, która oddziela wełnę od powietrza.

 

Trzeba uważać, bo na rynku jest sporo tańszych zamienników, które mimo perforacji rury wewnętrznej dodatkowej warstwy oddzielającej nie posiadają.

 

Masz jeszcze coś takiego jak Sonodec 25 TRD Non-woven.

Trzeba będzie zapłacić bo tego typu kanał jest na zamówienie, ale masz jeszcze lepsze właściwości tłumiące, wewnętrzny kanał antybakteryjny i nieprzenikalny dla wełny.

 

PS. Nie ma czegoś takiego jak SONODUCT CLASSIC na stronie producenta (to jakaś starsza wersja lub nazwa), więc najlepiej poproś sprzedawcę o deklarację zgodności.

Z tego co widzę po polskich sklepach dalej stosują nazwę CLASSIC, ale upewnij się że to nie są kanały REDA1000 itp. one z tego co pamiętam nie posiadały warstwy oddzielającej wełny od powietrza.

 

Z moim angielskim jest wszystko w porządku i oczywiście wiem co pisze na swoich stronach DEC. Ale z uwagi na fakt, o którym również i Ty wspomniałeś, że istnieje sporo podróbek DEC chciałem się dowiedzieć jakich kanałów używacie i gdzie można kupić kanał co do którego nie będę miał wątpliwości że jest oryginalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich konkretnie Sonoduct używacie? Classic czy 25? Martwi mnie ta perforacja. Gdzieś na forum była dyskusja na temat wełny przedostającej się przez te dziurki :( Właśnie z tego powodu użyłem Combiflexa... jak widać chyba z marnym skutkiem...

 

Użylem przewodow z perforacją, ale tez z warstwą folii miedzy ścianką kanału, a jego izolacją.

 

Kanał nie musi byc "oryginalny" byleby byl dobrze wykonany

 

https://domwent.pl/pl/p/Przewod-izolowany-z-folia-paroszczelna-AF-13-18-PE-125-10m/2173

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W temacie jakiego reku nie polecam odpowiem z własnego doświadczenia - R-vent Advance 7.5 ve ec. Miało być tak pięknie: cicho, wysokosprawnie, z dużym zapasem wydajności i w promocyjnej cenie. I tak było przez.... 5 tygodni użytkowania. Po czym nagle reku stracił kontakt z panelem sterującym i tak już stoi 4 miesiące. Problemem największym jest brak gwarancji - skończyła się 3 miesiące przed awarią (przedłużająca się budowa i wykończenie domu i po gwarancji). I zaczęła się jazda - przyjazd i diagnoza serwisanta z rekuperatory.pl 250zl + VAT, diagnoza - uwalona płyta główna. Z litości nie napisze, jak się Pan serwisant znał na rzeczy-tak naprawdę to dotąd chyba tylko filtry w reku wymieniał.

 

Jedyna możliwość to zakup płyty w rekuperatory.pl za 200 euro + VAT... Spróbowałem u producenta. Kontakt z Holendrami - bez efektu, odsylaja do rekuperatory.pl.

Jak na sprzęt za spore pieniądze, to porażka....

Edytowane przez wropl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...