Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

meczesiu nie wiem czy sam ogarne mam troche wiekszy dom a wiedza o reku znikoma dopiero od 2 tygodni zdałem sobie sprawe zeby robic w domu reku polecicie kogos z forum kto ma troche pojecia nt reku i wykonałby w przystepnej kasie ?

 

Oszczednygrzes

 

Pomagał mi i doradzał wiem że wykonuje instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

proszę osoby które mają reku na strychu, o info na temat jego izolacji, izolacji samego reku, czy zamarza wam wymiennik i temperatur jakie uzyskujecie na nawiewie. Mam problem bo przy -5 na zew. zamarza mi wymiennik. Strych mam nieocieplony, samo reku obłożone 12cm styro. Pochwalcie się swoimi wynikami. Przeniesienie reku do kotłowni to u mnie dość poważna operacja i chcę zebrać dane od innych osób zanim podejmę decyzje o przeniesieniu.

Dostępne opcje:

- ocieplenie strychu tj. wełna 15cm między krokwie,

- zakup nagrzewnicy (boję się o koszty eksploatacyjne)

- przeniesienie do kotłowni (przewiercenie dwóch stropów, niepewność czy czasem nie trafię na rurki OP w miejscu przewiertu, odległość reku od skrzynek rozdzielczych wzrasta do ok. 12m + kolano 90)

 

Przed podjęciem decyzji o lokalizacji reku, czytałem opinie osób które mają reku na strychu ocieplonym i nie pamiętam żeby z tego powodu narzekały więc zdecydowałem się właśnie na strych. Co prawda nie mam go jeszcze ocieplonego ale sądziłem ze "domek" dla reku ze styro 12cm będzie wystarczający ale okazuje się że nie.

Edytowane przez hektor80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie. Kinetic nie ma nagrzewnicy, a hektor napisał:

Dostępne opcje:

- ocieplenie strychu tj. wełna 15cm między krokwie,

- zakup nagrzewnicy (boję się o koszty eksploatacyjne)

- przeniesienie do kotłowni (przewiercenie dwóch stropów, niepewność czy

 

Generalnie hektor80 pytał, czy ktoś ma reku na nieogrzewanym strychu i czy to działa, ale przy przeciwprądowym, wydajnym wymienniku nie może działać.

Ja tez uważam, że nagrzewnica byłaby w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem.

Może kable samoregulujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam ostatnio namysliłem się na reku dom postawiony w tym roku i teraz pytanie jakie srednie koszta instalacja plus reku tak wiem wszystko uzaleznione od jakosc sprzetu mysle raczej o sprzecie ze srodka stawki czyli nie najtaniej ale i nie ferrari wsrod reku :) Dom 170m uzytkowej 40m garaz 20 kotłownia calosc ok 230 projekt Dom w Kannach . Ewentualnie kogo polecacie z forum zeby cos doradził i na wiosne wykonał mieszka w Łochowie 70km od Wawy :) dzieki za pomoc Tomek

 

Witam,

 

Koszty wykonania instalacji wentylacji mechanicznej zależą głównie od wielkości instalacji oraz długości sieci przewodów wentylacyjnych. W sprawie doboru oraz wyceny rekuperatora zachęcam Pana do kontaktu z naszym autoryzowanym instalatorem.

Moderowano.

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant Buderus

Edytowane przez Tomaszs131
Reklama wykraczająca po za ramy PP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dostałem od swojego developera informację o rekuperacji (rekuperacja w standardzie, domek piętrowy o pow. niecałe 100m2).

Jest tutaj mowa o centrali wentylacyjnej ComfoAir180 firmy Zehnder, panelu obsługowym ComfoSense. Czy ktoś może coś powiedzieć o ten centrali, czy ona jest odpowiednia a może powinna być inna tej samej firmy? Czy jest sens zamiany panelu obsługowego? Prośba o wszelkie uwagi, ponieważ ja na tym się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletując taki układ samemu z chińskim regulatorem SSR, wyjdzie taniej.

Ale weź sobie taką chińszczyznę na strychu zamontuj.

Są Foteki oraz podróbki Foteków. Kupiłem jedne i drugie. Jedna z podróbek już się stopiła. Na naklejce 40A, a przegrzała się zasilając bojler 1500W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dostałem od swojego developera informację o rekuperacji (rekuperacja w standardzie, domek piętrowy o pow. niecałe 100m2).

Jest tutaj mowa o centrali wentylacyjnej ComfoAir180 firmy Zehnder, panelu obsługowym ComfoSense. Czy ktoś może coś powiedzieć o ten centrali, czy ona jest odpowiednia a może powinna być inna tej samej firmy? Czy jest sens zamiany panelu obsługowego? Prośba o wszelkie uwagi, ponieważ ja na tym się nie znam.

 

Mam akurat reku Aeris 350 od Zehndera. Niestety póki co nie jestem zadowolony. Wykonanie urządzenia jest bardzo dobre, ale deltę mam aż 5 stopni i po nowym roku ma być instalator w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta- temperatura powietrza w pomieszczeniu minus temperatura nawiewu w tym samym pokoju.

Sama jednostka rekuperatora przy sprawnych wentylatorach jest cicha. Obecnie wentylatory mam nastawione na 25% i przebywając w kotłowni prawie w ogóle ich nie słychać. Najważniejsze by reku umieścić z głową. Zdala od sypialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Rekuperator do domu o powierzchni użytkowej 105m2? 2 sypialnie, salon, korytarz z kotłem gazowym kondensacyjnym, toaleta i kuchnia.

Celuje coś do 4000zł, +/- 500zł, im mniej tym lepiej.

Z tego co wyczytałem to Kinetic 250 będzie najlepszym wyborem? Czy znajdzie się jeszcze coś wartego uwagi?

 

Miejsce na niego mam zaraz koło kotła na korytarzu, oraz na nieużytkowanym strychu. Ze względów użytkowych wolał bym go koło kotła, tam mam odpływ dla kondensatu, a i wymiana filtrów nie przysparzała by problemów. Wlot i wylot mam na dachu poprzez dachówki (grzybki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...