Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Re Tomek

Wykonuję również audyty energetyczne, stąd mam tą wiedzę o kierunkach zmian prawa w dziedzinie energoooszczędności.

Energooszczędność na pewno, oszczędzanie pieniędzy już nie. Taka sama bzdura jak z żarówami energooszczędnymi.

Dlaczego dajesz tylko gwarancję na 3 lata a nie na okres po jakim się zwróci? I czy zwracasz pieniądze jak oszczędzanie nie przynosi korzyści finansowych?

PS

Przepisy może wejdą może nie. Jak wejdą to się będziemy martwić.

Dla naszego państwa to na pewno lepiej żeby nie spalać ruskiego gazu tylko polski węgiel(w elektrowniach).

 

Za 1 000 zł każdy dom spełnia dowolne normy i przechodzi odbiory.

 

Dobry energooszczędny i co najważniejsze trwały wentylator to wydatek około 1000 zł.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://muratordom.pl/gotowe-rozwiazania/instalacje/wentylacja-grawitacyjna-jak-nawiewniki-higrosterowane-poprawiaja-dzialanie-wentylacji,147_7244.html?cat=41&page=1

 

Prosto i łatwo.Bez zbędnych komplikacji.Do tego potwierdzone oszczędności.Ostatnia możliwość z artykułu -parę nawiewników ,jeden mały wentylatorek.Pewnie nie da się na tym zarobić kilku do kilkunastu tysięcy (w zależności kogo się złapie),bo cała taka wentylacja to parę nawiewników ,kilka kratek i wentylatorek.Za komin się zrobi.

Nie może być?Jakby całość 3-4tys zamiast 12 (albo 22).Działa też latem. Komfort jest.Okien nie trza otwierać ,to owady nie wlecą.

Edytowane przez tomek131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego potwierdzone oszczędności

Do tego jeszcze ze dwa systemy i można sprzedawać ciepło z niczego.

To takie same oszczędności jak świece do samochodu podnoszące moc o 30%, filtr o 15% itp. Też wszystko udokumentowane, przetestowane i pomierzone. Po instalacji wszystkich gadżetów za 300 zł wzrost mocy silnika o 100%. Potem do tego wszystkiego magnetyzer i z zmniejszenie zużycia paliw o 30%.

PS.

Te "potwierdzone badania" to jakieś mocno tajne, skoro wujek google nic o nich nie wie.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kratek nawiewnych w wentylacji mechanicznej też może ciągnąć zimą ,nie? A porównanie do świec samochodowych dodających 30% mocy i filtrach powietrza dodających 20% mocy w aucie pasuje mi do rekuperatora :) Wierze jak najbardziej w odzysk ciepła z procesów technologicznych ,ale w domku to jakoś tak nie mogę się przekonać.Cóż tam wieje z tej wyrzutni.Czuć co jak się podejdzie?To ileż tu ciepła odzyska.Zresztą po początkowej euforii dotyczącej oszczędzania w ten sposób wiele już nie zostało.Został komfort.To podobny komfort ,da taka wentylacja do jakiej opisu link wkleiłem,a kosztować będzie 25% tego co mechaniczna.

Ale jeśli chodzi o WM z reku,jest kolejna dziedzina ,którą można zagospodarować ,wyprodukować urządzenia,montować je,zapewniać do nich serwis itp.Powstało i powstanie wiele firm ,bo rynek jest spory.Wszak gospodarka musi się rosnąć,nasze emerytury są na giełdzie,a ta potrzebuje wzrostu gospodarczego by rosnąć

Edytowane przez tomek131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż tam wieje z tej wyrzutni.Czuć co jak się podejdzie?

Widać, że nie widziałeś instalacji na oczy. Zapewniam cię, że na najniższym biegu już wieje mocno.

Przy anemostacie oczywiście nie czuć wiele ruchu powietrza (i tak ma być), ale jak sobie weźmiesz kilkanaście i połączysz do kupy (wyrzutnia) to robi się na końcu niezły wiaterek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego , rozumiem z postów ze nie będziesz robił WM , a to jest temat "rekuperator, jakiej firmy?" Chyba pomyliłeś wątki. I to nie jest złośliwość bo jak ktoś nie chce to nie i koniec. Każdy ma takie prawo. Ale ten wątek nie jest o tym czy ma być czy nie tyl;ko jakiej firmy ma być :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

zaproponowano do mojej wentylacji reku Mistral 400 GEO, choć ja sam skłaniam się ku Renovent HR 400. Który z nich jest wg Was lepszym wyborem?

 

:bye:

 

Mnie również oferowano Mistrala i Brinka, ale Brink wychodził taniej niż Mistral z silnikami stałoprądowymi. Zwróć uwagę na wersję Mistrala, którego Ci zaoferowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...