Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam, mam pytanie jak w temacie. Czy potrzebne docieplenie? Silikat-8 cm styropianu-siporex, silikat 12cm, 2x4cm styropianu i 24cm siporex, łącznie 44 cm muru, teraz jak pytamy "specjalistów" to jedni mówią, żeby już nic nie dawać, a inni, ze należy. Zależy mi na Waszej opinii podobnie tak jak na ciepłym domku, więc proszę o rady, sugestie i opinie
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/86999-czy-potrzebne-docieplenie-silikat-8-cm-styropianu-siporex/
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie tak na oko U=0,22-0,23 wiec nie najgorzej. Nie jest to dom pasywny :lol: ale juz spelnia nowe normy. Jezeli dasz jeszcze 8cm styropianu na elewacje to moze wyjsc U=0,15 (w granicach). Nie liczymy okien,drzwi wejsciowych,mostkow cieplnych etc.

 

Pzdr.

Wyjdzie tak na oko U=0,22-0,23 wiec nie najgorzej. Nie jest to dom pasywny :lol: ale juz spelnia nowe normy. Jezeli dasz jeszcze 8cm styropianu na elewacje to moze wyjsc U=0,15 (w granicach).

jakie to może dać oszczędności na ogrzewaniu gazem?

Wyjdzie tak na oko U=0,22-0,23 wiec nie najgorzej. Nie jest to dom pasywny :lol: ale juz spelnia nowe normy. Jezeli dasz jeszcze 8cm styropianu na elewacje to moze wyjsc U=0,15 (w granicach). Nie liczymy okien,drzwi wejsciowych,mostkow cieplnych etc.

 

Pzdr.

 

nie najgorzej? :o

 

 

Wymagany normą współczynnik przenikania ciepła dla ścian trójwarstwowych; U = 0,3 W/m2K

Od kiedy to normy sa wyznacznikiem dobrego ocieplenia/izolacji ?

Normy wskazuja minimum a nie max, tak wiec nie powinno byc wiecej dla scian warstwowych niz U<=0,3, przy czym nalezy zmierzac ku jak najmniejszemu wspolczynnikowi.

Dla domow pasywnych wynosi on U<=0,1

Pamietajmy,ze szacunki sa dla samych scian, trzeba doliczyc okna ktore pogarszaja ten wspolczynnik,czasem dach,mostki cieplne,drzwi zewnetrzne, podloga na gruncie,kiepsko izolowane fundamenty.

To wszystko jesli policzymy to U dla calego domu wyjdzie duzo gorzej i nie mowie o normach tylko o pozniejszych oszczednosciach. Oczywiscie dochodzi wentylacja grawitacyjna przez ktora ucieka lwia czesc ciepla bezp. do atmosfery.

Nie wiem ile mozna szczedzic pozniej liczbowo) ale procentowo pewnie ok. 20-30% (moze do 1.000 PLN rocznie) Zwrot bdzie zalezal od wielu czynnikow (zwrot nakladow na docieplenie) i wyniesie pewnie kilka do kilkunastu latek.

Domy dobrze izolowane lub majace aspiracje na pasywne beda oplacac sie na emeryturze :lol: , tak wiec ludzi teraz po 30-stce dbaja o oszczednosci w przyszlej emeryturce, ale kicha :evil:

 

Pzdr.

Nie jestem fachowcem, ale chyba problem znika gdy zastosujemy wentylacje mechaniczna - moze sie myle?

Wydawalo mi sie,ze "rosa" powstaje gdy wilgos przenika przez sciany,a z went. np. z reku nie powinno sie to dziac.

Z takiego zalozenia wyszdlem, moze ktos mnie poprawic jesli sie myle?

 

Pzdr.

  • 2 weeks później...

U nas Max 30 cm + wełna 15 cm (5 i 10 na mijankę) i modularna z Maxów 9 cm = 53 cm mur. Teraz widzimy, że troszku za gruby :(

Osobiście nie dałabym 2 x styropianu, bałabym się, że powstanie termos i wilgoć. Ale nie wiem... Jeśli nie brać pod uwagę tego, lepiej dołozyć i mieć cieplej.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...