Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ŁAZIENKA: oświetlenie, lampy łazienkowe, kinkiety nad lustro - wątek zbiorczy


jacek213

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 436
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszystko zależy od tego, czy masz piękne koleżanki, które będziesz zapraszać, i które chcesz wkurzyć, że w toalecie nie mogą się dobrze "poprawić" bo słabo się widzą oświetlone od tyłu - bo jak rozumiem, górne oświetlenie jest na środku, a jak one przybliżą twarz do lustra, żeby sprawdzić czy tapeta się trzyma, to będą widziały tylko swoje rozświetlone włosy... :lol:

Z drugiej strony będą mogły wtedy łatwiej włosy poprawić... :-? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich bardzo serdecznie

nieśmiało wkraczam "fizycznie" w to forum, na którym notabene siedzę już chyba rok. Niestety nie znalazłam tematu dotyczącego kinkietów łazienkowych (jeżeli takowy jest to przepraszam). Nie zdawałam sobie sprawy, że akurat oświetlenie lustra łazienkowego wpędzi mnie w deprechę. Wszystkie bowiem kinkiety na których moje oko dłużej się zawiesza, są koszmarnie drogie. Interesuje mnie jeden prosty, surowy w formie, pozbawiony wszelkich zawijasów i zakrętasów kinkiet, na który to przygotowano miejsce nad lustrem. Pomożecie? Bardzo dziękuję z góry za wszelkie namiary na przystępne cenowo cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też długo szukałam takich kinkietów i plafonu do łazienki

a ponieważ wykosztowałam się ostro na inne lampy to pozostało mi szukać czegoś baaaardzo "prostego" 8)

wybrałam takie :

 

http://www.bozenaglass.nazwa.pl/krzychu/6046sgrupa.jpg

 

i do tego plafon :

 

http://photos01.allegroimg.pl/photos/oryginal/558/30/82/558308254

 

na żywo wyglądają znacznie ładniej

cena kinkietu to ok. 100zł. z przesyłką

 

ale jeśli szukasz czegoś droższego to do przedpokoju kupiłam coś takiego

 

http://deccoria.pl/files/21643/13584/ca30e9a74b5d3ddfc0f7dc742fc63f27.png

 

po prawej stronie jest kinkiet po lewej oświetlenie górne ale tutaj koszt już ponad 500zł. za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Witam!

Zadałam pytanie w wątku o łazienkach, ale nikt mi tam nie odpowiedział więc dlatego zakładam nowy wątek.

 

Proszę napiszcie mi jak macie rozwiązane włączanie tych wszystkich światełek, lampeczek i podświetleń w łazienkach. Czy jednym przyciskiem zaświaca sie wam wszystko czy może lepiej to podzielić? Ale jak? Główne światło osobno, nad lustrem osobno a pozostałe pierdołki osobno? Tak by mi pasowało, ale nie za dużo tego będzie?

Proszę napiszcie jak to jest u was bo na zdjęciach, jak już jest urządzone to wszystko pięknie wygląda, ale zaczynając walkę z wykończeniówką trzeba trochę przejść i sie wiele dowiedzieć. Robimy prąd w domu i nie wiem jak poprowadzić kable.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podwójny włącznik do halogenów na suficie przy wejściu do łazienki, natomiast do oświetlenia nad lustrem (potrzebnego do makijażu) jest włącznik w środku pod szafką, w jednej ramce z normalnym gniazdkiem. Stwierdziłam, że nie będę wychodzić z łazienki, żeby włączyć oświetlenie lustra, a z kolei nie jest ono potrzebne do "normalnego" korzystania z łazienki :). Jeszcze jedna lampka jest w kabinie, ale tą włącza się już w środku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej widuje taki schemat, przy wejściu jest podwójny klawisz który zapala oświetlenie główne i podświetlenie łazienki (podświetlenie wanny,lampki podłogowe,podświetlenie różnego rodzaju półek itp.) Oczywiście do podświetlenia jest zastosowane delikatne światło np. Lampki Ledowe aby stworzyć swego rodzaju klimat w łazience.Przy lustrze kolejny włącznik który odpala światło nad lub koło lustra dzięki czemu dokładniej będziemy widzieli swoje odbicie i pod przełącznikiem gniazdko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w lazience jest szesc niezaleznych oswietlen.Zapalane ona sa z osobnych wylacznikow,takze i dwuklawiszowych umiejscowionych w dwoch miejscach w lazience i jednego na zewnatrz przy drzwiach.

Oswietlenie lustra i kabiny + went oraz podswietlenie dolne kabiny przy wejsciu,ale w lazience.Oswietlenie glowne przy drzwaich na zewnatrz.

Oswietlenie czesci gdzie jest wanna oraz jej podswietlenie w lazience na innej scianie.

Wszystko to jednak chyba zalezy od projektu lazienki i upodoban uzytkownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...