Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ŁAZIENKA: oświetlenie, lampy łazienkowe, kinkiety nad lustro - wątek zbiorczy


jacek213

Recommended Posts

Wcale sie nie boje. Taka szafka ma byc u nas w WC, wiec nie tam, gdzie Najlepsza Zona Swiata robi sie na bostwo. A dla gosci wystarczy. Ta lampka ma sluzyc jako boczne zrodlo swiatla dla pomieszczenia (nie przepadam za swiatlem, ktore pada tylko z gory).

 

Aha, przy okazji: Najlepsza Zona Swiata nakazala zamieszczenie sprostowania: nie "ja wymyslilem", tylko "Ona wyszukala, a ja spojrzalem i mruknalem, ze to dobry pomysl".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 436
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zgadzam się z Pyzią, a raczej z jej oświetleniowcami;)

Oświetlenie najlepiej boczne po obu stronach, na wysokości twarzy. Dodatkowo można jeszcze dołożyć oświetlenie z góry, ale stosunkowo wysoko.

Poza tym odradzam oświetlenie halogenowe. Co prawda daje światło zbliżone najbardziej do dziennego, ale moim zdaniem twarz wygląda zielonkawo i trupio :wink:

Poza tym w łazience halogeny jak najbardziej ok. Małe i dyskretne, dające szansę oświetlenia każdego kąta w łazience :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 11 months później...
Jakie macie pomysły na światło w swoich łazienkach? Ja właśnie jestem na etapie wykańczania małej łazienki na parterze (powierzchnia 3,6 m. kw. z oknem), w łazience jest wc, umywalka i kabina prysznicowa - planowałam oświetlenie górne (nie chcę podwieszanego sufitu z halogenami) i kinkiet przy lustrze - ale może warto jeszcze dodatkowo doświetlić kabinę? :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej niewielkiej ( 5 m kw) łazience zastosowałem oświetlenie górne plafonierą, kinkiety przy lustrze nad umywalką i 3 lampy halogenowe 20W podświetlające z góry wnęki przy wannie i ubikacji. Halogeny zamontoiwane są na wys około 80 cm tak, że nie są widoczne. Świecą w dół na półkę około wanny i pod gzymsem przy ubikacji. Ich użycie daje półmrok w łazience. I właśnie to oświetlenie jest najczęściej używane. Górna plafoniera była użyta jedynie kilkakrotnie i to jedynie przy sprzątaniu. Czasami chcąć obejrzeć się dokładniej w lustrze nad umywalką włączam kinkiety. Jednak z zasady używamy dyskretnego światła halogenów. Szczególnie miłe jest to podczas korzystania z łazienki nocą gdyczłowiek jest zaspany i nie ma ochoty całkowicie się wybudzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Doradźcie, ile dać oczek halogenowych do łazienki o rozmiarach 2 x 3,5 m? Jakiej mocy? Słyszałem że są jakieś oprawy z matowymi szybkami, które dają mniej ostre światło, używał ktoś tego?

 

A jak zrobić oświetlenie nad wanną narożną symetryczną 145x145 z parawanem? Myślałem o lampkach wzdłuż krawędzi wanny, ale nie wiem czy bardziej wewnątrz wanny, czy bardziej na zewnątrz? A ile dać do środka?

 

Proszę o wszelkie rady albo jakieś zdjęcia. Nie chciałbym żeby było zaciemno albo oślepiająco jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:)

Zanim zaczniecie montować oprawy w łazience i to jeszcze nad wanną radzę zapoznać się normami odnośnie stref w łazience, dokładniej co w której strefie można zabudować.

Ja wiem, że ma być ładnie itd itp ale życie jest więcej warte niż poczucie estetyki!!

 

Nie użyję słowa polecam ale radzę poczytać forum http://www.ise.pl wpisując w wyszukiwarkę słowo łazienka.

 

Warto czasami posłuchać elektryków fachowców. Pozdrawiam i życzę trafnych decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...