Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ŁAZIENKA: oświetlenie, lampy łazienkowe, kinkiety nad lustro - wątek zbiorczy


jacek213

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 436
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ahjoj, oficjalnie jestem tu z miesiąc i zastanawiałam się, kiedy przeczytam jakąś babską pyskówkę.

A tu taaaaka niespodzianka - autorem nieszczególnie grzecznych postów jest 2112wojtek

 

To ja wypowiem się z mojej strony - świetlówki są koszmarnie syfiaste dla środowiska, są duże problemy z ich składowaniem z uwagi na szalenie toksyczne składniki. Ich energooszczędność i pozytywny wpływ na środowisko to kiepski i krótkoterminowy chwyt marketingowy. A bleeeh.

I niezależnie od tego jak wiele plusów o jakości światła przez nie generowanego znajdę- do mojego domu nie wchodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahjoj, oficjalnie jestem tu z miesiąc i zastanawiałam się, kiedy przeczytam jakąś babską pyskówkę.

A tu taaaaka niespodzianka - autorem nieszczególnie grzecznych postów jest 2112wojtek

 

To ja wypowiem się z mojej strony - świetlówki są koszmarnie syfiaste dla środowiska, są duże problemy z ich składowaniem z uwagi na szalenie toksyczne składniki. Ich energooszczędność i pozytywny wpływ na środowisko to kiepski i krótkoterminowy chwyt marketingowy. A bleeeh.

I niezależnie od tego jak wiele plusów o jakości światła przez nie generowanego znajdę- do mojego domu nie wchodzą :)

 

:D A co takiego niegrzecznego powiedziałem,że się aż tak bulwersujesz? Może to ,że powiedziałem ,że ktoś gada bzdury ? Zawsze to mówię dyletantom w takich sytuacjach. Ta pani o tym doskonale wie, bo jest mi od lat w szczególny sposób bliska.:lol2:

 

Poskarżyłaś się,złożyłaś oświadczenie i wyróżniłaś mój nick. OK. Jestem be, wszyscy już wiedzą , chociaż się nie zmienię.

 

Pytanie było jednak o właściwy typ światła i Twoje preferencje ekologiczne nie mają tu nic do rzeczy. Możesz sobie oświetlać dom nawet łuczywem , nikomu nic do tego. Trafiłaś pod niewłaściwy adres z tą ochroną środowiska. :) - temat jest zupełnie inny.

Wróć do tematu - mowa jest o ergonomii w łazience a nie o "syfiastości" świetlówek i Twojej miłości do przyrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D A co takiego niegrzecznego powiedziałem,że się aż tak bulwersujesz? Może to ,że powiedziałem ,że ktoś gada bzdury ? Zawsze to mówię dyletantom w takich sytuacjach. Ta pani o tym doskonale wie, bo jest mi od lat w szczególny sposób bliska.:lol2:

 

Poskarżyłaś się,złożyłaś oświadczenie i wyróżniłaś mój nick. OK. Jestem be, wszyscy już wiedzą , chociaż się nie zmienię.

 

Pytanie było jednak o właściwy typ światła i Twoje preferencje ekologiczne nie mają tu nic do rzeczy. Możesz sobie oświetlać dom nawet łuczywem , nikomu nic do tego. Trafiłaś pod niewłaściwy adres z tą ochroną środowiska. :) - temat jest zupełnie inny.

Wróć do tematu - mowa jest o ergonomii w łazience a nie o "syfiastości" świetlówek i Twojej miłości do przyrody.

 

 

poziom wypowiedzi bez komentarza

 

 

domanki

masz w pełni rację, świetlówki będą za chwilę przeżytkiem, technika w tej dziedzinie rozwija się z prędkością światła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2112wojtek mylisz się :)

ani się nie poskarżyłam, ani nie złożyłam oświadczenia - ja tylko wyraziłam moje rozbawienie :) Pieniactwo mnie po prostu bawi. Tonem wypowiedzi usiłujesz obrazić rozmówcę, a przecież mógłbyś to samo powiedzieć kulturalnie.

Wtedy być może osiągnąłbyś właściwszy cel wypowiedzi.

 

Ale wolisz wichrzyć :) A to nawet zabawne.

 

Co do oświetlenia - wybór źródła światła jest wyborem wieloaspektowym - liczy się ergonomia, ekonomia i cóż oddziaływanie na środowisko, dorzućmy jeszcze design - w końcu 'żarówka' 'żarówce' nierówna.

 

Miłej nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniactwo mnie po prostu bawi. Tonem wypowiedzi usiłujesz obrazić rozmówcę, a przecież mógłbyś to samo powiedzieć kulturalnie.

Wtedy być może osiągnąłbyś właściwszy cel wypowiedzi.

Mnie także bawi, dlatego tak chętnie czytam Twoje wypowiedzi.

Niestety, w omawianym przypadku mylisz się w sprawie wyboru metody przybliżającej do celu.

Nikt nie zagwarantuje pacjentowi, że nawet uporczywa terapia przyniesie w końcu pozytywny efekt.:no:

 

Co do oświetlenia - wybór źródła światła jest wyborem wieloaspektowym - liczy się ergonomia, ekonomia i cóż oddziaływanie na środowisko, dorzućmy jeszcze design - w końcu 'żarówka' 'żarówce' nierówna.

 

 

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Przy tak wieloaspektowym wyborze żarówki, niektórzy zapewne uwzględnią też wątek behawioralny, somatyczny a nawet meteorologiczny.

Życzę powodzenia i ekologicznego dystansu w wyborze źródeł światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie także bawi, dlatego tak chętnie czytam Twoje wypowiedzi.

Niestety, w omawianym przypadku mylisz się w sprawie wyboru metody przybliżającej do celu.

Nikt nie zagwarantuje pacjentowi, że nawet uporczywa terapia przyniesie w końcu pozytywny efekt.:no:

 

 

 

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Przy tak wieloaspektowym wyborze żarówki, niektórzy zapewne uwzględnią też wątek behawioralny, somatyczny a nawet meteorologiczny.

Życzę powodzenia i ekologicznego dystansu w wyborze źródeł światła.

 

2112wojtek

Jeśli upominasz kogoś, by trzymał się tematu wątku, zacznij od siebie ! Twoje - delikatnie mówiąc - niegrzeczne wywody, osobiste docinki i bicie piany

nikogo nie interesują. Zaśmiecasz tylko temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos moich wypowiedzi na temat oświetlenia, to bardzo chętnie się dowiem, w którym miejscu "bzdurzę", ale nie od 2112wojtek, tylko od jakiegoś elektryka :) Wciąż się uczę, więc chciałabym wiedzieć, w jakiej kwestii się mylę.

Jako że aquascaping to jedna z moich pasji, przetestowałam już wiele świetlówek, od tych 2700 K po 10 000 K, zwracając równocześnie uwagę na współczynnik oddawania barw, ekonomiczność (podświetlanie dużego zbiornika 8-10h to setki złotych na prąd), wpływ na proces fotosyntezy itd.

Nie jestem więc w tej kwestii ostatnim laikiem.

A propos idealnego podświetlenia lustra wkleiłam stronę, na której jest to wyjaśnione najlepiej jak to tylko możliwe, przez renomowaną firmę:

 

http://www.zierath.de/alt/planung.php?tab=1

 

Chętnie więc poczytam komentarze fachowców, bez osobistych podjazdów i bicia piany :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli upominasz kogoś, by trzymał się tematu wątku, zacznij od siebie ! Twoje - delikatnie mówiąc - niegrzeczne wywody, osobiste docinki i bicie piany

nikogo nie interesują. Zaśmiecasz tylko temat.

Ależ.....! :D

Zupełnie niepotrzebnie się rozkręcasz, krzyczysz i kolorujesz słowa.

Ja mówiłem całkiem rzeczowo o oświetleniu tylko twój adwokat mnie zaczął nagle upominać , bo mu się forma "nie z tego Wersalu" nie spodobała.

I kto zaśmieca? Staram się trzymać tematu, jednak kiedy jestem zaczepiany, bronię się.

Pokaż mi miejsce i zacytuj słowa, którymi kogoś obraziłem.

Przykro mi,że cierpisz na aż taką nadwrażliwość - to nie musi być cecha.

A tu jest podobno forum , miejsce do wymiany poglądów, a nie do ulubionej przez niektórych, wzajemnej adoracji.

Nie przekroczyłem dopuszczalnych na Forum norm .

Jeśli jednak, to proszę mi to pokazać ( cytując moje słowa) a następnie surowo i przykładnie ukarać.

 

Opowieści o ekologii ,wzajemne przytakiwanie sobie nic nie wnosi.

Pytający szuka tu i teraz odpowiedniego i najlepszego źródła a nie "wieloaspektowej" porady na temat środowiska czy bajek z zakresu rozwoju techniki przebiegającej podobno "z szybkością światła".

Odpowiedziałem najuczciwiej, według stanu wiedzy jaka obecnie obowiązuje w fotometrii, ergonomii i technikach świetlnych .

 

Co ciekawe, wklejasz link który jest , jak piszesz, miarodajny i...w dodatku potwierdza on to co mówię a następnie podważasz go swoimi wypowiedziami.

Ten link Zierath, proszę pani, mówi właśnie o prawidłowym ustawieniu oświetlenia w łazience i wynika z niego , że to świetlówka ze światłem liniowym jest optymalnym źródłem.

I póki co, nie zastąpi go led ani inne ekologiczne źródło przez najbliższych kilka, może kilkanaście lat.

Co sobie ktoś zamontuje w domu jest jego prywatną sprawą i nie musi mieć to nic wspólnego ani z optymalizacją, ani z ergonomią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłam, że producent Aquaform zwiększa swój asortyment jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju oświetlenie do łazienek i nie tylko. Obecnie użytkujemy kabinę prysznicową tej firmy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Myślę, że w lampy też warto zainwestować!:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

O! Wreszcie znalazłem specjaliste z dziedziny techniki oświetleniowej.

Tak więc Panie Wojciechu. Kupilem za namową elektryka 10 zamienników(led e27 18W) tradycyjnych żarówek 100W.

Jednym słowem wielka pomyłka. Czy dostane obecnie coś naprawde dobrego i jakościowego, cena nie gra roli. Za te z internetu zapłaciłem 1500 złoty i dosłownie nadaja się psu w .... jakościowo jak i barwą światła. Gdzie szukać i czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wiadomości z ostatniej chwili, wymiana na świetlówki. Ledy na śmietniku.

Witaj Epikur :D

Sorry ,że nie odpowiedziałem Ci wcześniej, trochę zapomniałem a trochę też unikałem tego wewątka .

Dobrze zrobiłeś, że wywaliłeś LED przy lustrze. Takie oświetlenie jest tam jak stalowy palec w tyłku ( zimny, twardy, łatwo kaleczy)-owszem można, ale musi być na takie przyjemności wyjątkowy amator.

Nie doradzę Ci niestety , bo....ja po prostu nie projektowałem dworca kolejowego w Berlinie.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Wreszcie znalazłem specjaliste z dziedziny techniki oświetleniowej.

Tak więc Panie Wojciechu. Kupilem za namową elektryka 10 zamienników(led e27 18W) tradycyjnych żarówek 100W.

Jednym słowem wielka pomyłka. Czy dostane obecnie coś naprawde dobrego i jakościowego, cena nie gra roli. Za te z internetu zapłaciłem 1500 złoty i dosłownie nadaja się psu w .... jakościowo jak i barwą światła. Gdzie szukać i czego?

 

 

Wiadomości z ostatniej chwili, wymiana na świetlówki. Ledy na śmietniku.

 

zawsze się tak afiszujesz swoją głupotą? Totalna żenada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...