Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komin gotowy - jakiej firmy???


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zdecydowaliśmy się na kominy gotowe (prefabrykowane).

Doradźcie, jakie sa najlepsze, a których unikać i dlaczego?

A Wy jakie kominy zastosowaliście?

http://www.schiedel.pl/index.php?id=3189

Troszeczke droższy od pozostałych, ale nie ma kłopotu z montowaniem, nic nie pęka nie kruszy sie przy byle puknięciu.

W hurtowniach na ten system jest najmniej skarg, co łatwo sprawdzić

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
No który z producentów jeszcze się pochwali jakie to są dobre opinie o ich kominach i poda link na własą stronę. No który ?

Ja mam mieć 3 kominy.(prawie jak na Titanicu :wink: )

Gdybym był producentem, wcale bym sie tym nie martwił.

Teraz chciałbym sie poumizgiwać do tych producentów: może jeden gratis :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No który z producentów jeszcze się pochwali jakie to są dobre opinie o ich kominach i poda link na własą stronę. No który ?

 

coś tak czuje jakbyś do mnie pił... :o

zajrzyj na link ze zdjęciami i zobaczysz że je budowałem (kominy - i to własnoręcznie) a nie sprzedaję :lol:

pozdrawiam

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się na kominy gotowe (prefabrykowane).

Doradźcie, jakie sa najlepsze, a których unikać i dlaczego?

A Wy jakie kominy zastosowaliście?

 

A ja mam takie coś, z firmy Frank-Bud:

http://hse.nazwa.pl/frankbud/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=2 (na dole strony).

Z keramzytobetonu, rury szamotowe, izolacja z sypkiego keramzytu. Cenowo taniej niż Schiedel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
witam.LUDZIE czy nielepiej jest kupic pustaki i ksztaltki osobno i welne oraz inne elementy? moze bedzie taniej .taki komin z 8mb z 1 kanalem spalinowym+wentylacja fi 20 kosztuje okolo 3 tys zl a ze ida 2 to juz 6tys zl.czy juz tak ktos zrobil?jak tak to prosze o konkrety bloczki ksztaltki wena dzrwiczki itp.dziki :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy można źle postawić :-?

mam zapela. Czy najlepszy? Wszystko to samo. Różnią się właściwie tylko te z ceramiki . Wybrałam pod kątem wielkości, akurat rozmiary ich pustaków mi pasowały do dziury w ścianie. Oglądałam przedtem chyba wszystkie - ładne pustaki miał schneidel, ale w sumie i tak ida pod tynk, co mi po ich urodzie. Dla mnie mieli jedną wadę -nie mogłam dobrać wentylacyjnych w tym samym rozmiarze, co dymowe - byłby uskok w ścianie (pal licho) ale też na górze :o Potem byłyby problemy z obróbką ponad dachem.

Twister miał fajne kształtki ponad dach - końcówka wyglądała, jak obrobiona, ale akurat jak ja potzrebowałam - na pustaki wentylacyjne były niemal zapisy! Termin coś ze 4 tygodnie...

W każdym razie co bym nie kupiła i tak pustaki stawiał murarz a wkłady kleił -mąż, również ocieplenie sam wkładał. Przynajmniej jestem pewna, że mam szczelny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...