Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

UWAGA piece Klimosza Ling Duo


Karmazyn

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 111
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem, trzeba wykonać i spróbować.

 

Osobiście poprosiłbym dobrego spawacza, aby od prawej strony naspawał elektrodą do żeliwa jakieś próg, podwyższenie.

Taki wyższy rant, aby przytrzymać paliwo

 

Palić, obserwować, jak efekt zadowalający, to będzie jakaś odpowiedź.

 

Dołożenie jakiejś podkładki spowoduje utrudnienie w podawaniu w tamta stronę paliwa, czy efekt może być zbliżony do naspawania progu- nie wiem, odpowiedź jest taka sama, wykonać, palić, obserwować..... Dobrać taki kąt pochylenia, aby spalanie było równe.

 

Teoretycznie powinno to w jakims stopniu pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
Gorszej obsługi serwisowej niż u Klimsza nie spotkałem. W grudniu zgłosiłem mailem do Centrum Serwisowego usterkę sterownika. Żądnego odzewu, potwierdzenia nic. Usterka nie jest krytyczna więc nie ponaglałem. Zadzwoniłem chyba po miesiącu, okazało się mają sprawę zarejestrowaną. Była sobota, obiecali zająć się w poniedziałek. Do tej pory nikt się nie odezwał. W międzyczasie wysłałem kolejnego maila, nikt nic nie odpowiedział. Jednym słowem – beznadzieja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piec Ling Duo 25 kw i dla mnie jest rewelacyjny. Oczywiście trzeba przestrzegać podstawowych zasad:

- węgiel suchy,

- odpowiednie podłączenie pieca (przede wszystkim wyeliminowanie zimnego porotu),

- odpowiednio wysoka temperatura pracy (u mnie 65 stopni)

- raz na dwa tygodnie czyszczenie pieca (w okresie grzewczym),

- sprawny komin,

 

Latem zasypuję raz na miesiąc i wtedy też czyszcę. Potem w zasadzie zapominam na miesiąc o jego istnieniu. Przypomina mi się tylko jak wchodzę do kotłowni a tam strasznie gorąco...

W podłaczeniu z Euro-Sterem jest według mnie najbardziej oszczędny. Przez cały rok spala mi poniżej 3 t ekogroszku.

Jedynie co to słyszałem, że mają bardzo kiepski serwis. Naszczęście jeszcze nie musiałem korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam Fan(atyków) i anty- LING COMBI Klimosz.

Pisałem o niespalonym węglu oraz o częstym zapychaniu się kanałów powietrza(nadmuchu).Moja cierpliwośc się skończyła.Zaprzyjaźniony sąsiad oraz sobota spowodowały ,że rozebraliśmy palenisko LING COMBI na części i co się okazało:

1.żeliwne kolano w retorcie było przetarte ślimakiem od spodu i na boku. Przez te dziurkę szerokości ok,2-3mm okruszki węgla skutecznie zatykały klapkę wentylatora i blokowały nadmuch.Węgiel się nie spalał więc podajnik podawał i podawał itd..

Jak dzwoniłem wcześniek do serwisu to otrzymywałem informację o dziadowskim węglu albo ,że jestem kiepski w paleniu węglem.Nikt nie wspomniał z serwisu ,że może być coś takiego!

Jak zadzwoniłem po stwierdzonym uszkodzeniu to powiedzieli że tak się dzieje.I ,że kolano wytrzymuje średnio do 3 lat.Więc to jest normalna sprawa.

Dziękuję producentowi za stworzenie takiego BUBLA.Dzięki temu nauczyłem się trochę mechaniki i ślusarstwa.

Jutro jadę po części zamienne ok.450pln ( z nowym ślimakiem).

Jak kogoś interesują szczeguły to fotki prześlę na priv.Pozdrawiam w kotłowej niedoli.... [email protected] tel.604635084

Wszystkim miłośnikom LING Combi szczere wyrazy wspólczucia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

Posiadam piec LING DUO 25 KW, jak wszycsy wiemy piece do tanich nie należą , naprawdę nie są warte tej ceny. Uzytkuję piec 3 sezon - mam już przerdzewiały zasobnik (na wylot). Mało tego, w piecu powstała dziurka, z której cieknie woda (przy drzwiczkach do paleniska). Wyciek jest spowodowany nie dokładnym spawem (farba i otulina się zużyły i odsłoniły dziurkę). Serwis całkowicie mnie olewa, nawet nie przysłali kogoś na oglądziny tylko stwierdzili, że to przez wadliwą instalację, żeby było smiesznie instalacje odbierał człowiek przez nich rekomendowany - żałosne. Stwierdzili wadę przez odlwegłość. Moga wysłać serwisanta ale na mój koszt!!! LUDZIE - Z DALEKA OD TEJ FIRMY !!!

PIEC NIE WARTY JEST TYCH PIENIĘDZY.

NIEBAWEM ZAMIESZCZĘ ZDJĘCIA ZARDZEWIAŁEGO ZASOBNIKA !!

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zardzewiałym zasobnikiem to na 99% z powodu mokrego węgla który wsypujesz. Ja mam Ling Duo 25KW już prawie od 4 lat - cały czas chodzi (też latem) i zasobnik w idealnym stanie (tak jak i ślimak) - no ale jedna zasada zawsze wsypuję SUCHY węgiel a temperatura pracy kotła nie może spaść poniżej 60 stopni (także przy wychodzeniu ze stanu czuwania). Jest prawie bezobsługowy - pod koniec sierpnia zasypałem go do pełna i do tej pory do niego nie zaglądałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
witam to mój pierwszy post. BYŁEM ( HURA !!!!!!!!!!!!!!!!_) "szczęśliwym" posiadaczem klimosza. miałem go dwa sezony a on zdążył: zaczął ciec, wymieniałem ślimak, i parę razy czyściłem kotłownie z sadzy bo podajnik wywalił cały podajnik do komory spalania. wymieniłem piec i jak na razie jest w porządku nawet zawleczka nie poszła. a paliwo to samo te same parametry nawet wymiennik żeliwny tego samego producenta ale jakos inaczej działają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
witam to mój pierwszy post. BYŁEM ( HURA !!!!!!!!!!!!!!!!_) "szczęśliwym" posiadaczem klimosza. miałem go dwa sezony a on zdążył: zaczął ciec, wymieniałem ślimak, i parę razy czyściłem kotłownie z sadzy bo podajnik wywalił cały podajnik do komory spalania. wymieniłem piec i jak na razie jest w porządku nawet zawleczka nie poszła. a paliwo to samo te same parametry nawet wymiennik żeliwny tego samego producenta ale jakos inaczej działają.

 

Witam,

A na jaki piec wymieniłeś jesli można wiedzieć.

JA słyszałem, że piece Ling Combi to jedne z najlepszych pieców na rynku.

Dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem szczęśliwym posiadaczem kotła żeliwnego ale Kielara. Ling to żeliwniak na bazie viadrusa. Kotły żeliwne mają swoje wady i maja zalety - założyłem nawet wątek na temat żeliwniaków aby te wszystkie informacje zebrać razem. Wątek o żeliwniakach :) Reasumując swoje żeliwne monstrum opanowałem im jest ok. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przeglądałęm twoje srtrony czp01. Widzę że każdy żeliwniak jest do siebie bardzo podobny.

Mnie się podoba Klimosz Ling Combi 23 kW.

Znalazłem sporo opinii za i przeciw tego pieca. Jest on oparty na konstrukcji Viadrusa a ta jak wiadomo jest jedną z najlepszych.

Gdyby nie ta cena to bym się nie zastanawiał.

Wybrał byś po raz drugi swój żeliwny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem uczciwie, że nie wiem. :( - bo ciągle podoba mi się w moim kotle jego trwałość i 10 lat gwarancji na wymiennik no a z drugiej strony kocioł miał wady.

 

Gdyby istniał jakiś kocioł, który byłby 100 % alternatywą dla mojego żeliwniaka to bym go wziął - ale niestety takiego kotła jeszcze nie ma.

Czytając nasze fora widać, że nawet kotły z palnikami tzw. II generacji mają problemy ze spalaniem ekogroszku - nawet tego, który pali się elegancko w mojej stałej i zwykłej retorcie PPS 25 i trzeba im zaklejać otworki, albo szczeliny i inne cuda - no to na razie nie jest to żadna alternatywa.

 

Swój kocioł kupowałem w 2008 roku gdzieś w grudniu w okolicy świąt i była wtedy nawet spora promocja - to kupiłem go ze sporym upustem.

 

Aktualnie ulepszona wersja mojego kotła - podoba mi się i sprawuje elegancko - spalam teraz 17,75 kg eko na dobę i to mnie satysfakcjonuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...