Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

w jaki sposób przybija się odstęp dla waty


ertevu

Recommended Posts

W krokwie 18 cm , chcę włożyć watę 15 cm. Dach jest odeskowany- więc chcę aby pozostała szczelina wentylacyjna 3 cm. Chcę ułożyć wełnę samodzielnie.

W jaki sposób najprościej przybijać - i co , zwykłe gwoździe , czy jakieś oczka , w jakim rozstawie , jaki sznurek ?. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krokwie 18 cm , chcę włożyć watę 15 cm. Dach jest odeskowany- więc chcę aby pozostała szczelina wentylacyjna 3 cm. Chcę ułożyć wełnę samodzielnie.

W jaki sposób najprościej przybijać - i co , zwykłe gwoździe , czy jakieś oczka , w jakim rozstawie , jaki sznurek ?. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

 

Przeglądałem w dziale"wykończenia" jeden rewelacyjny watek o dociepleniu poddasza. Watek był ze zdjęciami. Zaproponowano tam dobijanie do desek pasków wąskich styropianu. Wełna dociska się do styropianu i pozostaje szczelina o grubości paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję misiowi za "podtrzymanie " tematu. W markecie dowiedziałem się ,że był mały popyt i przestali zamawiać. Na razie zaproponowali mi papiaki - ale nie jestem pewien , czy przybijane z boku do krokwi spełnią swoją funkcję ( co innego od dołu- tu nie mam wątpliwości).

mario - pomysł z paskami styropianu jest interesujący - czy mógłbyś podesłać jeszcze link- bo nie mogę na to natrafić?.Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie tez pełne deskowanie -

 

szczelina wentylacyjna zrobiona bedzie na łatach drewnianych 3/3 na tym rozciagniety sznurek ...

 

łaty drewniane dochodzic beda do "tej deski na której jest przymocowana rynna od spodu będa obite podbiciówka następnie wywyiercone w podbiciówce 2 otwory "zasilajace" szczelinę wentylacyjną w powietrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...