Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Praktyczne sposoby na sprawdzenie...


Recommended Posts

Bardzo podoba mi sie pomysł na sprawdzenie rodzaju folii dachowej - ten ze słoikami w nr 8/03. Podobny w swojej prostocie był tez kiedyś sposób na określenie wilgotnosci posadzki - naklejenie kawałka folii...

Moze forumowicze mają w zanadrzu jeszcze jakieś swoje sposoby na sprawdzenie różnych cech materiałów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy- domorosły fachowiec i w swoim mniemaniu złota rączka od wszystkiego, kupuje "tony" literatury fachowej i po jej lekturze twierdzi, że jest w stanie zrobić prawie wszystko sam. Dlatego też remont kapitany kupionego przez niego budynku trwa już 4 lata a do końca prac daleko........

 

Ad rem. Więc ten znajomy poczyta ł w poradnikach jak rozpoznać stronę wierzchnią i wewnętrzną folii paroizolacyjnej na podstawie skropleń i przepuszczalności tłoczonego powietrza. Któregoś wieczora dmuchał z całej siły w folię przyłożoną do ust, rozlewał po kuchennym stole litry wody..... A jaki był efekt tych empirycznych doświadczeń....

Założył folię Dorkena dokładnie odwrotnie, kolorem białym do góry, przykrył to dachówką i tak jest do dzisiaj. Co najciekawsze nie daje sobie powiedzieć, że popełnił kolosalny błąd. Bo przecież sam badał.

 

Swoją drogą to skandal, że producent (w tym przypadku Dorken- kryłem w 2001 r.) nie umieszcza (umieszczał) w rolkach folii żadnej instrukcji. Informację taką uzyskałem dopiero od handlowca z PSB (nie do końca był pewien) a potwierdził to dopiero telefonicznie przedstawiciel regionalny producenta.

Niemniej mój znajomy twierdzi, że to ja mam „skopany” dach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...