Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poszukiwane białe płytki cegiełki


Misiowa

Recommended Posts

Czy widzieliście reklame knorr z Katarzyną Herman? Kuchnia cudo a płytki oczywiście białe cegiełki przewertowałam już wszystko Wy bardzo mi pomogliście. Wybrałam płytki vivies mugat ale cały czas miałam przeczucie że bliżej im do retro niż do mojego rustykalnego ulubionego. Czy ktoś wie coś na temat tych płytek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja do kuchni chyba zastosuję kamień elewacyjny w kształcie cegły. Na stronie mikulska.pl znalazłam pełen wybór we wszystkich kolorach! Oczopląsu można dostać. Szukałam takich właśnie a'la cegła (tylko białych) bo kuchnię chcę oddzielić od saloonu ścianką z pomalowanych na biało starych cegieł. No i takie coś będzie mi pasowało. Życzę owocnych poszukiwań!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz okropnie nie mogę się zdecydować wiem że mają być białe cegiełki ale jestem okropnie marudna i wolałabym to coś najpierw dotknąć. Pochodze z Rzeszowa i nie wiem jak jesy w innych miastach ale tutaj nie moge się z nikim dogadać już miałam trzech gości od pomiaru kuchni i wszyscy robią straszne miny że niby wydziwiam. Po przewertowaniu wszystkich sklepów (na szczęście małe miasto) udało mi się jak na razie znalezć płytki grazzia są naprawde śliczne.A ja mam już tak mało czasu tylko 2tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Mam pytanie, jak łączyliście płytki Mugat w narożnikach? Były z tym jakieś problemy? Czy płytki potrzebowały dodatkowego cięcia?

Staram się wypatrzeć łączenie kątów na waszych fotkach, ale zazwyczaj jest to miejsce słabo widoczne.

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki Dziewczyny za rady, fotki i inspiracje!

Poszukiwalam "bialych cegielek" wieki, wczesniej znalazlam je tylko za granicami naszego kraju, w super cenie ale w mniej super cenie za transport... :)

Mam pytanie do osob mieszkajacych w Twojmiescie badz w oklicach, gdzie tutaj mozna zobaczyc Vives Mugat????? Bo specjalnie na ogladanie nie mam ochoty podążać do Warszawy czy Poznania... :)

POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmaggi

kupowałam płytki prawie rok temu i kosztowały z tego co pamiętam 109 zł - tez je widziałam na necie ale wtedy się jeszcze bałam kupować przez internet:)

potem już się nie bałam bo przy kolejnych płytkach - znalazłam serenissimę tańszą o 60 zł za metr (próbowałam je ściągnąć przez sklep chyba z włoskimi kaflami w gdańsku głównym i tam kosztował metr ok 190 zł), i stwierdziłam, że najwyżej rozpakuję każdy karton przy kurierze, nie wiem ile Ci potrzeba tych kafli i czy różnicy w cenie nie pochłonie ci transport więc trzeba to sobie wykalkulować - ja zamawiałam przez jorisa bo mają cały katalog vivesów i mega piękne dekory można sobie dobrać - w necie znalazłam bardzo mało tych dekorów.

Joris z tego co pamiętam, przy jeszcze innych kaflach jest raczej skory do negocjacji. Może napisz do nich maila lub zadzwoń i porównasz sobie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STRUCELLO,

 

a jakie planujesz meble do Twojej kuchni?

 

Płytki bradzo mi się podobają, szczegolnie z tym niebieskim dekorem.

 

U mnie kuchnia będzie jasna, kremowa, wanilia- coś w tym stylu ( bo jeszcze nie zdecydowałam do koćca),

 

blaty dębowe olejowane, na podłodze płytka drewnopodobna, trochę przechodzi w szarości.

 

Styl mebli nie rustykalny, ale też nie nowoczesny, chciałabym uzyskać taką swojską, ciepłą kuchnię, ale bez półek, szafeczek, szufladek właściwych stylowi rustykalnemu,

 

(bo mnie męczy takie nagromadzenie wszystkiego ).

 

Kuchnia jest mała, ok.7 m kw., w kształcie litery U.

 

I zastanawiam się, czy biała płytka nie jest za zimna do kremych mebli i czy takie kolory się zgrają?

 

Czy raczej szukać płytek w podobnej ciepłej tonacji i nie pchać się w białe.

 

Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gahan, u mnie są białe Puny i kuchnia Stat (z dębowymi blatami), która pomimo swojej usilnej nazwy "biały" nie jest do końca biała, a raczej kremowa. Mnie to nie razi, ale momentami meble sprawiają wrażenie lekko pożółkłych. Jeśli chcesz tą samą tonację, to Ascot oferują również tę samą serię płytek w wersji kość słoniowa.

P.S. U mnie kuchnia też nie do końca rustykalna, ale też i nie nowoczesna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gahan

tez mam małą kuchnię - bo nasza kuchnia jest blokowa /stąd ta piekna mega wyczesana rura gazowa/

też chciałam i mam białe meble nie do końca rustykalne, ale i nie nowoczesne

też nie chciałam otwartych półeczek, i szafeczek bo nie lubie kurzus sprzątać - mam jedną półke otwartą przy oknie / z musu/

i też mam kuchnię z szarą podłogą - jednak ja olejowanego blatu nie mam - dobrze że znalazła sie jakaś różnica w tej kuchni;)

ja chciałam nawiązać szarością do mebli i walnełam sobie lakierowany blat, malowany podobnie do podłogi;) nie wiem czy tak mówią reguły urządzania wnętrz - ja tak chciałam;)

 

ja uwazam, ze może trochę przeszkadzać różnica w "bielościach" jednak wszystko jest kwestią przyzwyczajenia, i tego jakim kto jest estetą

 

ja w sumie użyłam, vivesów i do kuchni i do łazienki;)

obydwa pomieszczenia jeszcze nie skończone ale pokażę i pochwalę się mężem, co mi za cudowności zrobił.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejku, dziewczyny, ale mi narobiłyście " smaków":-)

 

ane3ka1- obejrzałam Twoją kuchnię, bardzo mi się podoba, wogóle cały dom jest taki swojski. Ja też planuję schody i parkiet jesionowe, tylko zastanawiałam się na ich rozbieleniem, bo normalnie po kilku sezonach żółknie. Bardzo ładnie u Ciebie i będę śledzić Twoje poczynania. Dziękuję za info odnośnie płytki, poszukam, pomyślę, może faktycznie spasuje się lepiej do mojej kuchni niż biała.

 

I przepraszam za wcięcie nie na temat, ale musiałam skomentować domek ane3ka1.

 

Strucello :-)

 

Jestem pod wrażeniem Twojej kuchni i Twojego męża !! Mój mąż kochany też się przymierza do samodzielnego wykonania kuchni. Muszę napisać,że te płytki bardzo mi się podobają, ale dekor dodaje kuchni takie swojskości, a akcent niebieskiego koloru połączony z bielą daje wrażenie czystości i ładu.

 

Czy mogłabyś rzucić jeszcze jakieś zbliżenia tych mebli? Czy fronty do drewno czy mdf? Przepraszam Strucello, ale czy mogę sobie "poodgapiać" Twoją kuchnię, czy mąż zastrzegł sobie projekt?;-) Układam swoją kuchnię na papierze i ciągle nie jestem pewna jak to wizualnie wyjdzie.

Też myślałąm o zabudowie do sufitu, ale zastanawiam się czy na małej przestrzeni kuchni te wysokie szafki nie będą przytłaczać.Jakie jest Twoje wrażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...