Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poszukiwane białe płytki cegiełki


Misiowa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cholerka dzisiaj mąż kazał mi podjąć decyzje. Meble mam zamówine problem mój polega na tym że nad płytkami chce zamontować state belki i żadne płytki mi nie bardzo pasują. Najlepiej jakby to było coś naturalnego,rozważałam już zwykłą cegłe pomalowaną na biało.Ale boje się o praktyczność szczególnie nad zlewozmywakiem i płytą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

czytając wypowiedzi i oglądając zdjęcia jakie wstawiacie też postanowiłem w kuchni ułożyć płytki vives mugat. Wszystko wyszło wspaniale mimo że płytki nie trzymają ściśle wymiaru 100x200mm ale jest to normalne przy płytkach nie docinanych po wypaleniu. Zostało mi sporo tych kafli więc jak jest potrzeba to mogę wysłać komuś kilka sztuk. Jestem kolesiem co przywiązuje bardzo ale to bardzo dużą uwagę do detalu wykończenia i takie obsadzenie gniazdek jak w kuchni na zdjęciach Strucello jest nie do końca przemyślane. Kuchnia ogólnie jest bardzo ładna ale detale to podstawa. Jak mi się uda zgrać zdjęcia z telefonu to zaraz wrzucę mój pomysł na gniazdka w takich płytkach (cegiełkach).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majster, który to robił to mistrz świata, a nazywa się Chuck Norris. A tak na poważnie to oddałem płytki do zakładu gdzie tną wodą (oczywiście wodą z pyłkami ściernymi) i bez problemu wycieli mi kwadratowe otworki. Koszt wycięcia jednej dziury to około 15 zł (netto) no i oczywiście trzeba do tego kupić odpowiednie gniazdka (same moduły bez ramek żeby taniej było) i puszkę podwójną do obsadzenia. Cena jednej płytki jest dość niska i wynosi: dwa otwory 36,60 + dwa gniazdka i puszka za około 12 złotych. Moim zdaniem tanio jak na taki efekt. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapec007 a skąd jesteś bo ja poszukuję firmy na terenie Poznania, która tnie płytki wodą i mam ogromny problem

Majster, który to robił to mistrz świata, a nazywa się Chuck Norris. A tak na poważnie to oddałem płytki do zakładu gdzie tną wodą (oczywiście wodą z pyłkami ściernymi) i bez problemu wycieli mi kwadratowe otworki. Koszt wycięcia jednej dziury to około 15 zł (netto) no i oczywiście trzeba do tego kupić odpowiednie gniazdka (same moduły bez ramek żeby taniej było) i puszkę podwójną do obsadzenia. Cena jednej płytki jest dość niska i wynosi: dwa otwory 36,60 + dwa gniazdka i puszka za około 12 złotych. Moim zdaniem tanio jak na taki efekt. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż jeszcze na 100% się nie zdecydowałam ale raczej będzie cegła pomalowana na biało farbą lateksową szwagier specjalista od farb mówi że będzie dodrze a cała reszta ludzi odradza. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Z-35 zapodała fajną stronke gdzie były śliczne białe cegły ale ja potrzebuje płaskich bo planuję je nad blatem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam, jestem świrzynką na forum, ale troche już poczytałam i przyznaję dostaję zawrotów głowy od puna i mugata :D Są śliczne!!! Ale ja oczywiście wymysliłam coś innego, i tak jak do poprzedniej łazienki puna "miętowego" znalazłam, tak teraz płytek które chcę mieć znaleźć nie mogę :(

 

Może ktoś wie jakie to płytki? Białe kwadraty, nie muszą byc takie duże, ale aby były głatkie i nie chropowate ;)

http://img215.imageshack.us/img215/8784/lazienkastylowa02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - bardzo proszę - pokazuję :)

 

Proszę nie patrzeć na bałagan ... budowa jeszcze trwa ... ;)

 

http://img163.imageshack.us/img163/8422/p4290064.jpg

 

 

Choć nie wiem czy powinnam zamieszczać te zdjęcia w tym wątku.

Mam nadzieję, że inni mi to wybaczą :)

 

A ściana nad płytkami będzie szara - taki kolor jak w kabinie prysznicowej

 

Pozdrawiam

 

Mycha napisz mi proszę jaki kolor fugi daliście na podłogę, a jaki na ściany? Będę wdzięczna za info. U nas układają się Vivesy Zola, a na podłodze bardzo podobnie, jak u Was- oktagonalna biała i czarne kwadraciki :)

 

Pozdrawiam,

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem świrzynką na forum, ale troche już poczytałam i przyznaję dostaję zawrotów głowy od puna i mugata :D Są śliczne!!! Ale ja oczywiście wymysliłam coś innego, i tak jak do poprzedniej łazienki puna "miętowego" znalazłam, tak teraz płytek które chcę mieć znaleźć nie mogę :(

 

Może ktoś wie jakie to płytki? Białe kwadraty, nie muszą byc takie duże, ale aby były głatkie i nie chropowate ;)

http://img215.imageshack.us/img215/8784/lazienkastylowa02.jpg

 

To akurat nie wiem, ale Tubądzin ma kolekcję majoliki

 

http://html.tubadzin.pl/kolekcja.php?id=128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandryta, już je widziałam kolekcje Tubądzina o której mówisz, ale mi się wydaje, że kafle z kolekcji majoliki mają nierówna powierzchnię, a ja bym chiała znaleźć głatkie :|

Ale dzięki wlk za odpowiedź!

 

Inez, płytki mają być białe i całe gładkie? Bo te na zdjęciu wydaje mi się, że mają wcięcia, podobne jak cegiełki. Jeżeli Ci na nich nie zależy, to Vives ma takie płytki 20x20cm, http://www.domzbajki.pl/vives-zola-blanco-mate-20x20-p-7655.html są jeszcze takie Mugaty wprawdzie podłogowe, ale podobno podłogowe można również układać na ścianie: http://www.domzbajki.pl/vives-mugat-monocolor-alaska-20x20-p-8135.html

Edytowane przez Michał i Magda
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIchał & Magda dziękuję Wam! Myślę, ze to te. Tak chodziło mi, o takie ze spiłowaną pod kątem krawędzią :) Na zdjęciach słabo widać, ale chyba mają ścięte krewędzie :) Super, poszukam aranżacji z nimi aby sie przekonać!

Gładkie, chodziło mi o powierzchnię,ponieważ czasami powierzchnia jest, jakby odlana na czymć nierównym, no chyba nie umiem tego wytłumaczyć :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...