Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poszukiwane białe płytki cegiełki


Misiowa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Huanita_79 Prostokątne mozaiki: MSP Pastel 13 z tubądzina, organza biała paradyż, nie wiem czy są matowe bo widziałam je tylko w katalogu. Jeszcze mozaika matowa Albir bianco paradyż.

 

Bardzo dziękuję katel2Zanotowałam, jak je namierzę to jadę porównać na żywo :).

Za wszelkie inne propozycje białej prostokątnej matowej mozaiki na brodzik będę bardzo wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z płytkami w kuchni. Do białych Mugatów będzie dochodził granitowy blat i teraz zastanawiam się, czy:

 

a) zostawić rząd płytek na styku z blatem, a szczeliny (na rysunku zaznaczone na żółto) zasilikonować

 

http://decoratorium.blox.pl/resource/plytki.JPG

 

b) skuć ten rząd płytek dochodzący do blatu, blat dopasować do ściany, natomiast pomiędzy blatem a płytkami wstawić granitowy cokół:

 

http://decoratorium.blox.pl/resource/plytki2.JPG

 

Co radzicie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wersja B też bardziej odpowiada, ale 1) trzeba kuć płytki, 2), kamieniarz musi sprytnie przygotować cokół, który byłby węższy od blatu, maks. 1,5 cm. Dla "fachowców", którzy potrafią tylko ciąć z metra, może to być nie lada wyzwanie. :-(

 

A kuchnia Karoli - obłęd. Moja to jakieś 10% jej powierzchni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, kuchnia Karoli jest absolutnie cudna.....

 

Co do kucia, jeśli czujesz, że tak ma być, to każ kuć, nie zadowalaj się półśrodkami. Potem będzie za późno na zmiany, i będziesz żałowała, że nie zrobiłaś tak, jak chciałaś.

 

My wczoraj zmieniliśmy zdanie co do lokalizacji dwóch par drzwi; otwory były już gotowe, i całe ściany wymurowane. No i ekipa przeniosła drzwi tam, gdzie chcemy - kuli ściany, a otwory zamurowali. Dało się. Wszystko się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kucia, jeśli czujesz, że tak ma być, to każ kuć, nie zadowalaj się półśrodkami. Potem będzie za późno na zmiany, i będziesz żałowała, że nie zrobiłaś tak, jak chciałaś.

 

I tak chyba zrobię. Odpuściłam już z przesuwaniem okna w łazience na etapie stanu surowego. Brakowało 10 centymetrów. :-( Teraz mam prysznic nie taki, jak chciałam, nie da się dopasować WC, a szafek na kosmetyki mam o połowę mniej, niż planowałam. Wszystko przez te głupie 10 centymetrów, które odpuściłam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej nie odpuszczaj!!!

Rany, ja nie mam jeszcze rozplanowanych szaf, szafek, zabudowy kuchennej itepe, a może trzeba było się za to zabrać przed rozpoczęciem budowy?

Zrobiliśmy większość zgodnie z projektem, ufając, że architekt zdroworozsądkowy był, ale Twój post mnie nieco teraz przestraszył....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy taki sam profil plytek i laczenie blatu z nimi wykonczone silikonem.

Troche bylo z tym zachodu bo blaty sa olejowane i silikon nie bardzo chcial trzymac, ale teraz jest O.K.

 

Zmartwilam sie tez mam blaty olejowane i jak juz wczesniej pisalam problemy z decyzja. Beda plytki grazzia prawie zamowione. Prosze o podpowiedz jak poadziles sobie z tym problemem.Pragne nadmienic ze plytki bedziemy ukladac sami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mugaty są cudne, ale trudne. Przynajmniej dla naszych "fachowców".

 

Glazurnik paskudnie przyciął mi je na rogu, bo twierdził, że nie da się inaczej z powodu frezowania. Hydraulik straszy mnie, że ze względu na frezowanie sedes w łazience może pęknąć w czasie dokręcania śruby. Rewelacja. :-( Gdybym wiedziała o tylu możliwych problemach, płytki położyłabym tylko w absolutnie newralgicznych miejscach.

 

Mugaty mają jeszcze minus. Nieładnie wyglądają przycięte. Pół biedy, gdy w układzie na mijankę cięte są poprzecznie. Ale nie wyobrażam sobie cięcia ich wzdłużnie. Najlepiej wyglądają w całości, z zachowanym frezowaniem, ale ułożenie ich tak wszędzie nie jest zawsze możliwe...

 

Anjazzielonego, ja miałam zaplanowaną każdą szafkę, gdy kupiłam projekt. :-) Ale ja to ja - control freak. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowoczesnej kuchni położyłabym je bez mijanki, jak tu np.

http://img837.imageshack.us/img837/818/plytkicudowne.jpg

jakis fajny okap i będzie super!

fotka zapozyczona od kogos, juz nie pamietam, mam nadzieję, że właściciel sie nie obrazi;)

Edytowane przez michuteria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mój synu... Tak się nakręciłam fotkami Waszych kuchni i łazienek, że zmieniłam koncepcję naszej małej łazienki. Mąż juz też rzucił okiem i (jak zwykle) wszystko dokładnie przeanalizował. Będą mugaty, na podłodze oktagony i chyba taki beżyk jak u Darcy. Starsznie mi sie to roziązanie podoba. Zanalazłam na allegro jeszcze niższą cenę. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mmaggi, bardzo podobne płytki (choć trochę droższe) ma w swojej ofercie Villeroy & Boch. Są chyba nawet mniejsze wymiarowo niż Vives, ale głowy za to nie dam.

 

Z nieco innych wzorów - ale także biało-czarnych - polecam Bond Street 3 z kolekcji Picadilly Zienia dla Tubądzina. Widziałam je ułożone u znajomych i wyglądają naprawdę świetnie.

 

P.S. To ta mozaika Zienia. Na pewno świetnie wygląda z białymi cegiełkami:

 

http://www.happyhouse.no/image_func.php?img=gfx/e91e153c531617ca6743dd65f6aff5f0.jpg&maxwidth=150

Edytowane przez joliska
Seria postów ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...