Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poszukiwane białe płytki cegiełki


Misiowa

Recommended Posts

 

krzysztoffff - udało się Tobie znaleźć informację nt. cięć w rogach?

 

Nie udało mi sie znaleźć konkretnych odpowiedzi czyli jak cięte są narożniki.

Wydaje mi sie ze musze ciąć je pod kątem 45 st.

Boje sie tylko tego zeby podczas cięcia nie było odprysków.

To mnie tylko powstrzymuje od takiej metody.

 

Postaram się pomóc :)

Nie bardzo co prawda wiem, co to rogi zewnętrzne i wewnętrzne ... ale może chodzi o to :

Pomogłam choć trochę ???

 

Zdjecia super, widac szczególy.

Mozesz mi powiedzec jak byla montowana kabina prysznicowa a dokładnie połaczeniue mieszy kabina a plytkiami.

Mugaty maja duze zaglebienia i nie wiem jak wykonczyc polaczenia.

 

Czy ty masz dawane plytki do szyby i pozniej wewnątrz kabiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zdjecia super, widac szczególy.

Mozesz mi powiedzec jak byla montowana kabina prysznicowa a dokładnie połaczeniue mieszy kabina a plytkiami.

Mugaty maja duze zaglebienia i nie wiem jak wykonczyc polaczenia.

 

Czy ty masz dawane plytki do szyby i pozniej wewnątrz kabiny?

 

 

Ja mam kabinę zamontowaną na płytki i uszczelnione przezroczystym silikonem - nie widać tego łączenia praktycznie wcale i jest OK.

Ale gdybym jeszcze raz robiła to chyba wolałabym dać płytki do kabiny i potem wewnątrz ... wydaje mi się to pewniejszym wykończeniem , ale wszystko też zależy od kabiny ...

 

dziewczyny, a powiedzcie, jak fugi... dają radę czy jest masakra w utrzymaniu?

ja do mugatów w kuchni mam ciemną fugę i mnie się to bardzo podoba, ale jeżeli kiedykolwiek będę robić łazienkę znów, to w mugatach i pewnie będzie fugowy dylemat... napiszcie szczerze :)

 

 

 

Szczerze jak Boga kocham :D

 

Moje białe fugi są .... cały czas białe :D

 

Bałam się trochę o te w prysznicu ale one również są takie, jakie były na początku :)

 

Dodam - łazienka użytkowana od pół roku ... może to jeszcze za krótko aby coś złego zaczęło się dziać ...

 

Ale dlaczego Monah zaprzątasz sobie takimi sprawami głowę ??? Przecież masz cudną łazienkę w super klimacie ....

 

Już coś korci ? ...

 

:D

 

 

PS. Zresztą zobacz na zdjęciach powyżej - one są z dzisiaj ... aktualne w 100 % ... i jest cały czas biało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się pomóc :)

 

Nie bardzo co prawda wiem, co to rogi zewnętrzne i wewnętrzne ... ale może chodzi o to :

 

Pomogłam choć trochę ???

 

Bardzo pomogłaś, wreszcie widać biało na białym co i jak, dziękuję bardzo! :)

To są właśnie rogi wewnętrzne. A zewnętrzne to takie, których krawędź stykania się płytek skierowana jest na zewnątrz :)

 

PS: Za jak bardzo marudnego byś mnie uznała gdybym poprosił Cię jeszcze o zdjęcie z takiej odległości, że w kadrze znajdą się tylko dwa rzędy płytek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy, agulowy domek, KachnaP, mycha73, gaweł7 dziękuję za miłe i te bardziej miłe komentarze :)

Darcy - wg mnie listwy z frezem w dół położone są dobrze, a przynajmniej tak samo jak na 'dużej' listwie łączącej dwie listwy razem (tej, którą mam przy podłodze). Sama kazałam glazurnikowi tak położyć, żeby się nie gryzło... U mnie na ścianach szary, myślałam że u Ciebie jakiś bardziej beżowy (aparaty jednak przekłamują). A Twoje łazienki są piękne nawet bez dodatków. Piękne lampy są już dużymi dodatkami :D

Monah - u mnie fugi srebrnoszare przy mugatach i nie zamieniłabym na żadne inne (chociaż muszę przyznać, że do dnia dzisiejszego nie mam na podłodze czarnych fug, tzn. cały czas są białe od pyłu, jaki unosi się w nowym domu i straciłam nadzieję na to, że kiedyś zobaczę je czarne... Dowidzi to jednak tego, że białe raczej ciężko przestaje być białym...)

Jeśli chodzi o wielki prysznic, to pomijając koszt drzwi (tak duże muszą być robione na zamówienie), jest to moje ulubione miejsce kąpieli (dużo bardziej niż wanna) i nie zamieniłabym go na nic innego. Mój P. na pewno też nie ;D

 

Kibelek był wybierany przez P. Mieszkając 2 lata u teściów korzystaliśmy z przy sypialnej łazienki, w której stoi sobie taki 5-letni retro-kibelek. Doczyszczanie wszystkich zgięć, zagięć, śrub i innych elementów w stosunkowo starym już kompakcie było dla nas tak wkurzające, że zdecydowaliśmy się na najbardziej opływowy, najprostszy sedes, jaki można dostać. Mimo głosów przeciw (te mugaty!) nie żałuję jednak tej decyzji. Wystarczy, że odwiedzę teściów lub myję płytki w łazience. Jednak do sedesu wylewa się np. wodę, po myciu podłóg. Ochlapane płytki doczyszczę bez problemu. Farbę na ścianie już niekoniecznie...

 

Ale ja jestem już taka praktyczna i chyba się nie zmienię :D

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANCZURKA,

 

baaardzo klimatyczna łazienka, gratuluję!

Prócz Mugatów ogromnie podoba mi się lustro (to Jysk, tak?), oraz półeczka z Ikei - mamy takie 2 i nadal, po paru latach, mnie rozczulają.

 

Aha, i ja też ŻĄDAM TWOJEJ GALERII!!!

Już,teraz, zaraz!!!

 

Jak widać, macie BARDZO dużo zrobione, więc nie kryguj się i zakładaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry plan nigdy nie jest zły, pamiętaj :lol2:

jakbym te 3 lata temu odkryła mugaty, to bym teraz zapewne mugatowe łazienki miała... ale co ma wisieć nie utonie :stirthepot:

 

Moja łazienka ma niespełna 2 lata, a ja już się zastanawiam, kiedy ją skuć... :D

Chcę biel i szarość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie fugi srebrnoszare przy mugatach i nie zamieniłabym na żadne inne (chociaż muszę przyznać, że do dnia dzisiejszego nie mam na podłodze czarnych fug, tzn. cały czas są białe od pyłu, jaki unosi się w nowym domu i straciłam nadzieję na to, że kiedyś zobaczę je czarne...

 

panczurka, No to mnie pocieszyłaś. Myślałam, że ten pył znika magicznie wraz z przeprowadzką. :D

U mnie już trzykrotnie było porządnie sprzątane, a fugi - które w zamyśle miały być czarne - nadal są białe. Dziś zostawiłam w domu laptopa, aby elektrycy mogli ze zdjęć odtworzyć układ kabli na ścianie. Po godzinie laptop był biały. Mogłam sobie jabłko namalować i udawać, że to Mac. :(

 

BTW, czy to lustro to naprawdę JYSK? Idealnie pasowałoby mi do łazienki gościnnej. :)

 

Joliska, nie przejmuj się. Moja łazienka ma dwa miesiące i już najchętniej wpadłabym tam z łomem, aby zrobić sobie nową. :evil:

Edytowane przez Darcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podesłać młoteczki, moje drogie:)?

 

No nie mogę!!!

Dość galopującego perfekcjonizmu, Joli i Darcy!!

 

Łazienki pięknie i niepowtarzalne, a te, że skuć....

 

Darcy,

 

jeśli to jednak nie Jysk, to są na allegro - widziałam w zasadzie takie same lustra.

Panczurka może zdradzi, skąd ono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bystre dziewczyny! Oczywiście, że to Jysk, tyle że przemalowany ze srebrno-złotego na srebrny :D

Darcy - kurze tzn pył ścieram codziennie od 3 miesięcy...

Anja - dziękuję, dziękuję, dziękuję i obiecuję galerię najpóźniej w maju (a zresztą kto to mówi?! gdzie Twoja galeria, chociażby zbiorów???)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...