Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poszukiwane białe płytki cegiełki


Misiowa

Recommended Posts

Po wnikliwej lekturze Waszych postów i zdjęć, zamierzam urządzić jedną z łazienek płytkami - cegiełkami z vives (mugat blanco) - w połaczeniu z "drewnianą" podłogą Serenissima Timber Nature Valley. Problem w tym, że nie widziałam ani jednej, ani drugiej płytki na żywo. Nauczona doświadczeniem moich różnych zakupów "w ciemno" wolałabym zobaczyć, jak one się prezentują. Buduję się w okolicach Wrocławia. Czy może ktoś wie, czy można obejrzec te płytki w jakims wrocławskim salonie/hurtowni? Będe wdzięczna za szybką odpowiedź, bo majster już się niecierpliwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po wnikliwej lekturze Waszych postów i zdjęć, zamierzam urządzić jedną z łazienek płytkami - cegiełkami z vives (mugat blanco) - w połaczeniu z "drewnianą" podłogą Serenissima Timber Nature Valley. Problem w tym, że nie widziałam ani jednej, ani drugiej płytki na żywo. Nauczona doświadczeniem moich różnych zakupów "w ciemno" wolałabym zobaczyć, jak one się prezentują. Buduję się w okolicach Wrocławia. Czy może ktoś wie, czy można obejrzec te płytki w jakims wrocławskim salonie/hurtowni? Będe wdzięczna za szybką odpowiedź, bo majster już się niecierpliwi...

 

Witam,

vives możesz zobaczyć w sklapie Carmen na ulicy Karmelkowej

Pozdrawiam.

PS. Ale jeśli chodzi o cenę to są tam droższe niż w sklepie internetowym domzbajki.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dziś kupiliśmy cegiełki z Tubadzina Zienia - II gatunek za 39 zł w Toruniu. Pani mówiła, że II gatunek, ponieważ są mninimalne - milimetrowe różnice w fugach. Rzeczywiście oglądałam je dokładnie - żadnych rys, plam czy innych baboli a cena przecudna. Gdyby ktoś reflektował - są w sklepie koło Urzędu Skarbowego :)

 

http://www.mojalbum.com.pl/index.php?m=fto&a=73&id=226489411&key=Y7S3KS64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dziś kupiliśmy cegiełki z Tubadzina Zienia - II gatunek za 39 zł w Toruniu. Pani mówiła, że II gatunek, ponieważ są mninimalne - milimetrowe różnice w fugach. Rzeczywiście oglądałam je dokładnie - żadnych rys, plam czy innych baboli a cena przecudna. Gdyby ktoś reflektował - są w sklepie koło Urzędu Skarbowego :)

 

http://www.mojalbum.com.pl/index.php?m=fto&a=73&id=226489411&key=Y7S3KS64

 

jak to ulica w Toruniu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :)

Ale z tego co widzę na stronie max-fliz (są koło outletu na muchoborze) to mają te kafle których szukacie :) Pewnie można będzie je tam na żywo zobaczyć

 

http://maxlazienki.pl/producent/43/

Jeszcze raz dzięki. :yes: Zaraz tam zadzwonię. Byłam w poniedziałek w Maxxflizie, ale jakoś mi te kafle umknęły. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was natknął się na takie płytki:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/-WSfva8T3EsWb1EUdtOoRu8MIj9-Mxknx-mt_7bxiqE?feat=directlink

 

Takie wydłużone cegiełki, białe, gładkie...

 

Podobne kupiłam wczoraj. Miałam tylko 2 wymagania co do płytek-cegiełek do mojej kuchni: żeby były błyszczące oraz żeby były zupełnie płaskie. Znalazłam moje w Castoramie (sic!), za 54zł mkw (sic!). Kupiłam :) Jedyne odstępstwo to ich format, zamiast 10x20 mają 10x30, ale kiedy je rozłożyłam na podłodze i rozrysowałam na komputerze uspokoiłam się, a teraz się już tylko cieszę, że mam to za sobą!

 

Porównanie płytek:

 

Nowy%252520obraz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne kupiłam wczoraj. Miałam tylko 2 wymagania co do płytek-cegiełek do mojej kuchni: żeby były błyszczące oraz żeby były zupełnie płaskie. Znalazłam moje w Castoramie (sic!), za 54zł mkw (sic!). Kupiłam :) Jedyne odstępstwo to ich format, zamiast 10x20 mają 10x30, ale kiedy je rozłożyłam na podłodze i rozrysowałam na komputerze uspokoiłam się, a teraz się już tylko cieszę, że mam to za sobą!

 

Miszaki - a upewniłaś się, że te płytki można kłaść w cegiełkę? Bo niestety nie każde można, z uwagi na naturalne krzywizny (np. drewnopodobnego Woodentica można kłaść z przesunięciem nie większym niż 1/3) . W jednym sklepie też widziałam bardzo ładne białe 10x30 ale pani odgrzebała zalecenia producenta i wyraźnie było - nie układać z przesunięciem o 1/2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mugatko, śliczna łazienka! Bardzo podoba mi się Twój grzejnik, możesz zdradzić co to za firma?

 

Przeglądam od dłuższego czasu wątki wnętrzarskie. Bardzo podoba mi się styl Darcy, no i łazienki pokazane w tym wątku. W przyszłym roku odbieram mieszkanie od dewelopera i chciałabym je urządzić w takim ciepłym stylu staroangielskim. Zastanawiam się tylko czy taki styl pasuje do mieszkania w bloku, jak myślicie?

Edytowane przez channel8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszaki - a upewniłaś się, że te płytki można kłaść w cegiełkę? Bo niestety nie każde można, z uwagi na naturalne krzywizny (np. drewnopodobnego Woodentica można kłaść z przesunięciem nie większym niż 1/3) . W jednym sklepie też widziałam bardzo ładne białe 10x30 ale pani odgrzebała zalecenia producenta i wyraźnie było - nie układać z przesunięciem o 1/2).

Z tego co widziałam po ułożeniu, są proste. A nawet jeśli wystąpią jakieś naturalne krzywizny, to biorąc pod uwagę jak będzie wyglądała kuchnia i cały nasz dom, będzie to raczej zaleta niż wada. Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy uzytkownik allegro Dom z Bajki to stąd ktoś ? coś mi się kojarzy ale nie pamiętam dokladnie, chce kupic te płytki dlatego pytam....a moze ktoś kupował od nich...nazwa wydaje mi sie znajoma

ewentualnie prosze o inne sprawdzone źródła i cenę

Znajoma, bo ktos wymienial ten sklep tutaj (#35)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?153433-Sklep-magiawnetrza.pl&highlight=Dom+z+Bajki

 

a tutaj oceny, ja nie korzystalam z uslug tego sklepu

 

http://dedo.com.pl/sklep,4090.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy uzytkownik allegro Dom z Bajki to stąd ktoś ? coś mi się kojarzy ale nie pamiętam dokladnie, chce kupic te płytki dlatego pytam....a moze ktoś kupował od nich...nazwa wydaje mi sie znajoma

ewentualnie prosze o inne sprawdzone źródła i cenę

 

Ja kupiłam, w piątek, czekam na kuriera, dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupowałam swoje płytki w sklepie "Dom z bajki".

Z obsługą nie ma problemu, jest kontakt itp

Ale na płytki czekałam 1,5 miesiąca (vives mugat)

Same płytki były dostępne od ręki ale wszystkie dekory są już domawiane pod konkretne zamówienie, może coś się zmieniło ale ja się na swoje naczekałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...