Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poszukiwane białe płytki cegiełki


Misiowa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze jedno przyszło mi właśnie do głowy.... jaką szerokość fugi stosuje się przy mugatach?

 

u mnie różnie- naprawdę!

na wysokość wkładane były krzyżaki 2mm, ale już po szerokości ściany, to fugi mają od 1mm - 4mm i nie zauważa sie tego, dopiero czyszcząc fugi zobaczyłam różne szerokości fug:rolleyes:

 

DSCN2449.JPG

Edytowane przez vesila
dodane foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie różnie- naprawdę!

na wysokość wkładane były krzyżaki 2mm, ale już po szerokości ściany, to fugi mają od 1mm - 4mm i nie zauważa sie tego, dopiero czyszcząc fugi zobaczyłam różne szerokości fug:rolleyes:

 

Dzięki vesila! :wiggle:

Myślałam właśnie o 2-milimetrowych, ale chciałam się upewnić czy to aby nie jakiś szalony pomysł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam w kuchni mugaty Vanilla i sa bardzo fajne, polecam.

ale do lazienki tez uwazam ze lepsze bylyby biale ze wzgledu na biala armature

 

moje mugaty sa kladzione bez fugi i nigdy nie zrobilabym inaczej

w katach i na rogach plytki byly ciete pod katem 45stopni glazurnik nie narzekal -tna sie bez problemu

 

efekt jet fajny

w przyszlym tygodniu bede miala meble kuchenne to zalacze zdjecia

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

my pewnie też bedziemy kładli mugaty (chociaz dzisiaj widzialam takie 'cegiełki' z FAP ceramiche... ahhh... nie wiem czy nie ładniejsze.... trudny wybor :)

ale wracając do mugatów - impregnowaliście je czymś? jeśli tak to czym? płytki czy fugi?

Białe mugaty z białą fugą planujemy :) (już się doszkoliłam, że fuga powinna być epoksydowa :) )

 

pozdrawiam i bardzo zazdroszcze tych wszystkich pieknych ukonczonych kuchni i łazienek, az chce się w nich mieszkać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od dłuższego czasu Was podglągam i czas się wreszcie odezwać :)

Świetnie, że jest ten temat. Z własnego doświadczenia wiem, że Wasze posty bywają bardzo pomocne i inspirujące.

 

 

'Cegiełki' to moje marzenie od zawsze i włałnie się spełnia.

Wkrótce moja łazienka będzie gotowa, wtedy będę się chwaliła ;)

 

Pojawił się tylko jeden problem - zabrakło dwóch dekorów : VIVES Remate Quarter Blanco 20x5 , może ktoś chciałby odsprzedac...?

 

 

Pozdrawiam,

Z.

 

P.S.: Załączam foto zrobione kilka dni temu... mam nadzieję że za kilka dni będzie dużo lepiej ;)

P1069236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dzięki mugatko:) Tak, to kuchnia kaflowa, zwana też "angielką". Smażona na niej jajecznica z kurkami jest wyborna, o bigosie nie wspomnę ;)

Galerii swojej nie mam :/ Naoglądam się wnętrz na galeriowym wątku to wydaje mi się, że nie mam z czym się wychylać.

 

Drop_Inn jestem pewna, że dasz radę. Inspiracje wiele mówią ;) A na rozterki płytkowe odpowiedziałam w Twoim wątku.

Pozdrawiam ciepło dziewczyny!

 

Kreskowy szalenie podoba mi się Twoje wanna! Gdzie można taką kupić? Bombowa jest! :)

 

Przepraszam, że dopiero teraz ale wannę kupiłem firmy Balexim.

 

Masz tam różne rodzaje wanien retro z dowolną przez Ciebie wybraną kolorystyką :)

 

Nie jest to może tani wyrób ale jakościowo nie mam co im zarzucić. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

my pewnie też bedziemy kładli mugaty (chociaz dzisiaj widzialam takie 'cegiełki' z FAP ceramiche... ahhh... nie wiem czy nie ładniejsze.... trudny wybor :)

ale wracając do mugatów - impregnowaliście je czymś? jeśli tak to czym? płytki czy fugi?

Białe mugaty z białą fugą planujemy :) (już się doszkoliłam, że fuga powinna być epoksydowa :) )

 

pozdrawiam i bardzo zazdroszcze tych wszystkich pieknych ukonczonych kuchni i łazienek, az chce się w nich mieszkać :)

 

Coś wątek przysypia :) więc zapytam jeszcze raz- impregnowaliście czymś Mugaty?

Jeśli tak to czym?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miszaki! ale ekstra! :) kolejny raz się poekscytuję, bo widzę po Waszym wykonaniu, że mój pomysł jest genialny ;) hihi ! będzie super tak jak sobie to wymyśliłam! macie świetne płytki!

ostatnio zmieniłam koncepcję łazienek :) mężowi ręce i nogi opadły :p chcę dac białe kafelki w koniecznych miejscach a resztę ścian pomalować jakimś intensywnym, konkretnym kolorem.

widziałam taką łazienkę w dzienniku u Winniczki, i się zachwyciłam! poza tym można sobie zmieniać kolory ścian do woli :) wedle nastroju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmieniam, że biała fuga (sopro) wokół kuchenki żółknie (nie tyle od odprysków, co od 'oparów' - to samo, co się osadza niektórym na górze szafek wiszących). Podejrzewam, że z jasnoszarą byłoby to samo. Szczęście w nieszczęściu fugi są minimalne (max 1mm), więc praktycznie tego nie widać (w związku z czym nawet tego nie czyszczę, ale może przy wiosennych porządkach się zbiorę... ;) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze lazienki są piekne w cegiełkach!!! Zazdroszczę, że już są wykończone. Mnie to jeszcze czeka niestety :) Mam pytanie do włascicieli/właścicielek lazienek z białą podłogą: Czy nie brudzi się ona za mocno? Czy kazdy najmmniejszy paproch widac? Jest piękna, ale czy praktyczna?

 

 

Nie jestem osobą, która lubi sprzątać codziennie, więc jeśli możecie uchronić mnie przed 'nieczesciciem', to proszę o informację :)

 

Aha, jeszcze chcialam się zapytać czy do malowania lazienki uzywacie normalnych farb akrylowych czy lateksowych? Z tego co widzialam, to Dulux ma bardzo szeroką game kolorow, ale chyba tylko akrylowych. Marzy mi sie ciemny zywy turkus w lazience, ma ktos moze pomysl gdzie taka znajde?

Edytowane przez Lisbeth88
dodatkowa informacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisbeth ja mam w dolnej łazience ciemno brązowe płytki, w górnej białe ... i z moich doświadczeń to ten ciemny brąz jest nie wypałem...

białe płytki na górze myje raz w tygodniu, nie ma dramatu :)

farby używałam akrylowej ale ja malowałam tylko górną część ścian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadających cegiełki z castoramy mógłby powiedzieć jak nazywa się ich "castoramowa" nazwa; szukam na stronie i nie mogę ich znaleźć.... znalazłam tylko serię glazury PANTON 10/30 ale nie widzę aby występowały w wersji białej :/

 

To się chyba nazywa Colours. Albo Colors. Coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...