Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poszukiwane białe płytki cegiełki


Misiowa

Recommended Posts

Tak to te ! Mają nwet więcej kolorów tylko jakoś nie umieścili na stronie. Takie mi się marzą. Proste, skromne ale wygladaja na dobrze wykonane.

Cena mówi za siebie. Obrzydły mi juz mugaty, które są prawie u każdego na forum. Vives - ten od mugatów ma boskie cegiełki w extra kolorach ale cena 380 zł/m ( chyba tyle) to już zbrodnia !

Codziennie wertuje net w poszukiwaniu tańszych odpowiedników ale uwierz mi - albo cena - albo jakość i co za tym idzie wygląd.

Cholera, zapomniałam kto ale gdzieś u kogoś widziałam i ktoś mi polecał takie cegiełki, innej firmy..... pomyślę. Dam Ci znać !

 

Te płytki z Castoramy o które pytałaś.... Nic szczególnego. Bardzo duże są. Wygladaja jak zwykłe płytki prostokatne położone na mijankę. Widziałam je i mi osobiście się nie podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak to te ! Mają nwet więcej kolorów tylko jakoś nie umieścili na stronie. Takie mi się marzą. Proste, skromne ale wygladaja na dobrze wykonane.

Cena mówi za siebie. Obrzydły mi juz mugaty, które są prawie u każdego na forum. Vives - ten od mugatów ma boskie cegiełki w extra kolorach ale cena 380 zł/m ( chyba tyle) to już zbrodnia !

Codziennie wertuje net w poszukiwaniu tańszych odpowiedników ale uwierz mi - albo cena - albo jakość i co za tym idzie wygląd.

Cholera, zapomniałam kto ale gdzieś u kogoś widziałam i ktoś mi polecał takie cegiełki, innej firmy..... pomyślę. Dam Ci znać !

 

Te płytki z Castoramy o które pytałaś.... Nic szczególnego. Bardzo duże są. Wygladaja jak zwykłe płytki prostokatne położone na mijankę. Widziałam je i mi osobiście się nie podobają.

 

 

fajna ta mozaika :)

 

z mugatami jest ten problem, że one są obecne głównie w aranżacjach na FM - i kierując się tym kryterium, mozna widzieć je wszedzie ;) Ja na żywo ich nie widziałam u nikogo w bliższym i dalszym otoczeniu, więc przesytu nie mam ;)

 

Jesli chodzi o castoramowe cegiełki to mnie akurat odwrotnie - podobaja się bardzo, no ale to wiadomo - co kto woli :) Na pewno jakościowo nie sa złe- przynajmniej białe, bo mam i dobrze się cieły, układały, nie ma krzywizn.

 

Jeszcze inne cegiełki nawet tutaj w wątku były polecane- w cenie ok 160 zł/m2 o ile dobrze kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Castoramowych nie widziłam. Chyba akurat ich nie było.

Z tego co widzę to te płytki Cerkolor są bardzo duże 40 x 20 cm podzielone optycznie na 4.

rządki cegiełek. Na zdjęciu tego nie widać.

 

Do tej pory nie bram łam pod uwagę fałszywych podziałów. Obawiam się, że będzie różnica w fudze między prawdziwą a markowaną cegiełką - bo jak następuje łączenie tych cegiełek na brzegu kafelka ciętych w połowie?

 

Ja poszukuję białych płaskich i niezbyt dużych alby nie pomniejszyć optycznie malutkiego pomieszczenia.

Jeśli chodzi o kafelki to trochę brak mi wyczucia kiedy cena równa się jakość a kiedy jest już tylko elementem budowania prestiżu marki i ściągania kasy.

Marimag jak namierzysz te polecane płytki to daj znać.

Wygląda, ze Rako ma też płytkę z reliefem

http://cokupic.pl/produkt/Rako-Concept-Plus-Dekor-relief-biala-25x10-WARGT104

ja jednak szukam gładkich.

Cerkolor cegielka_19m.jpg

Edytowane przez Piskonia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Castoramowych nie widziłam. Chyba akurat ich nie było.

Z tego co widzę to te płytki Cerkolor są bardzo duże 40 x 20 cm podzielone optycznie na 4.

rządki cegiełek. Na zdjęciu tego nie widać.

 

 

 

Ja poszukuję białych płaskich i niezbyt dużych alby nie pomniejszyć optycznie malutkiego pomieszczenia.

Jeśli chodzi o kafelki to trochę brak mi wyczucia kiedy cena równa się jakość a kiedy jest już tylko elementem budowania prestiżu mark i ściągania kasy.

Marimag jak namierzysz te polecane płytki to daj znać.

 

ja też nie mam takowego wyczucia- co więcej pewnie nie zawsze idzie to w parze ;) wypowiadam się więc tylko w sprawie jakości płytek, które mam u siebie. Castoramowe maja wielkośc 10x30, więc są dłuższe od Mugatów, ale wg mnie jednoczesnie delikatniejsze, przez to, ze nie mają fazowania na bokach. Nie sądzę, zeby przytłaczały pomieszczenie wielkością, ale to wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam castoramowe połozone w pralni na jednej ścianie. Krzywe były niestety, glazurnik trochę narzekał :-)

20130410_202336.jpg

 

jak myslicie-co dac na podłogę? miała być szachownica czarno biała ale juz sama nie wiem, moze dać szre płytki 20x20 ułozone na mijankę? albo czarno-baiłe też 20x20 ułożone nie w karo tylko "na prosto"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam castoramowe połozone w pralni na jednej ścianie. Krzywe były niestety, glazurnik trochę narzekał :-)

[ATTACH=CONFIG]183756[/ATTACH]

 

jak myslicie-co dac na podłogę? miała być szachownica czarno biała ale juz sama nie wiem, moze dać szre płytki 20x20 ułozone na mijankę? albo czarno-baiłe też 20x20 ułożone nie w karo tylko "na prosto"?

 

a widzisz - może zalezy od partii - mój z kolei mówił, ze dobre jakościowo ;)

 

ja mam na podłodze do nich kwadraty ciemno-szare 25x25, własnie na mijankę/cegiełke kładzione. Ale drugi raz bym wybrała jaśniejszy szary chyba, te się trudniej czyści - ale może to wina typu płytki też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=:) Zmierzy szerokośc jednych, wsadzi odpowiednie krzyżyki i już.

 

Tym sposobem w co drugim rządku na łączeniu płytek będzie cegiełka przecięta fugą.( tu mowa o mozaice Cerkolor)

 

Kamilcia i Czuszka dzięki za zdjęcia.

 

Napiszcie mi jeszcze czy kafelki z Castoramy są matowe czy bardziej błyszczące. Na zdjęciach wyglądają na błyszczące.

wieczorem miałam nadzieję, z pojawiła się tu jakaś nazwa płytek a teraz jej nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...