Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rura doprowadzająca powietrze do kominka


skorpio

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 158
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale wyszło u mnie z tym doplywem powierzta wrrr!!! rura kupiona wszyscy o tym mówilismy ze zrobi sie pozniej...wczoraj dzis rano pozniej popoludniu i jak przyszlo co do czego, grucha wylala beton ekipy pojechaly, patrze rura pod plotem lezy:|

chudziak bedzie przeciety rura ułozona i ten kawalek znowu zalany takze nic strasznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Mase juz slow popisano na ten temat-zewnetrzne doprowadzenie powietrza zawsze ma za zadanie uniezaleznic spalanie w kominku od dostepu powietrza z zewnatrz- z domu,z pomieszczen-zjawisko podcisnienia.Zwlaszcza gdy ma sie reku.Kominek doslownie pozera powietrze metrami 3.

Czy palisz okazyjnie,czy nie, to tlenu potrzeba do spalania.Budujac dom,warto to zawsze doprowadzenie zrobic...Nigdy nie wiesz czy nie bedzie kominek jednak jedyna atrakcja.A jak nie masz...to nie warto rujnowac i zakladac.Gdy ma sie reku...a nie ma rury...to chyba zrezygnowalbym...z rury do kominka i kominka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reku nie ma,ale mozliwosc zrobienia jest,tylko pytanie tego typu,kominek bedzie wykonany w terminie pozniejszym,nie wiem kiedy,rure wstawiam teraz i co potem,przykrywam ta dziure jakas podloga,ale nie wiem trzeba to przyslonic z obu stron,zeby nie wialo.Na zewnatrz daje kratke i z glowy,ale co w salonie??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Postanowiłem że rurę położę,ale czytając posty innych uzykowników forum,znalazłem kilka szkół,ja chciałbym podprowadzić rurę nie bezpośrednio pod wkład(centralnie,ale poprowadzić ja przy ścianie),po tożeby pozniej jak juz bede robił kominek przedłuzyc ja tak zeby wystawala jakies 70 cm nad ziemie.

Czytalem ze w ten sposob powietrze doprowadzane jest z zewnatrz jest ogrzewane przez kominek i nie tloczymy zimnego do pomieszczenia.

Z tym ze zastanawiam sie jak zalatwic sprawe zamykania i otwierania przeplywu,dlatego że do rury po zabudowaniu dostepu miec nie bede,nalezaloby wyciagnac jakies ciegno i nie wiem jak to mozna rozwiazac??

 

Inna sprawa ze chce ta rure wykorzystac dwojako,rowniez jako nawiew w kotłowni wstawic trojnik i zrobic wylot w pom. gosp.

Czy to rozwiazanie jest prawidłowe??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszany tu temat usytuowania rury na zewnątrz wydaje mi sie że można wykonać w prosty sposób, rure należy wyprowadzić w ziemi powiedzmy 2m od budynku i zakończyć rurką wyprowadzona 70cm ponad grunt zakończoną jakimś daszkiem....lekko łatwo i przyjemnie, nie musimy przy tym na elewacji osadzać jakiś kratek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...