Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

domek Sevage i Ivi <Komentarze do FOTODZIENNIKA


sevageivi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 224
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

szelma, dziękuję :D :D

wiele osób mówi, że jest w tym projekcie bardzo dużo zupełnie niewykorzystanej przestrzeni.. I ma 100% racji, z tym, że nam to wcale nie przeszkadza. Np hall na piętrze- nie wyobrażam sobie żeby był mniejszy:)

 

czego mi brakuje trochę, to pomieszczenie na pralnie (pralkę wstawimy do kotłowni i z praniem będę "zasuwać" na stych :-? ) i dużej garderoby..

 

ale poza tym uważam ten projekt za idealny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pytasz to piszę.

Moim zdaniem okno trochę za bardzo zostało zdominowane przez tą wysoką, stojącą szafkę.

Tak w ogóle ten róg kuchenka - zmywarka będę mieć tak samo tylko w lustrzanym odbiciu. Planuję również na końcu takie odkryte półeczki, a na dokładkę spiżarkę też mam na przeciw kuchenki :D

 

A czy mogłabym poprosić o linka do projektowania kuchni, bo te na które trafiłam to jakiś kosmos :roll: albo ja taka zdolna jestem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruda1 -DZIĘKI :D :D

O której dokładnie szafce piszesz? tej najbliżej okna ? (tam miałaby byc lodówka w zabudowie) Czy tej narożnej?

 

A w sumie zastanawiam się co z tym oknem zrobić... a raczej ze zlewem, który jest planowany pod nim. Bo parapet będzie połączony z blatem, co raczej wyklucza baterię na środku dwukomorowego zlewu.. więc albo dam pojedynczy zlew z baterią "poza" oknem, albo zamienię miejscami zmywarkę ze zlewem i zupełnie poprzestawiam kuchnię...

 

 

 

projektując korzystam z demo programu pro100 - do ściągnięcia za darmo netu ( http://www.ecru.pl/demos.php ) Wadą wersji demo jest to, że nie można zapisać projektu... więc jeśli wystaczy Ci zrzut ekranu, to z całego serca polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Zakrzewianko! ja również umiejętności mam niewiele, moje kochanie więcej, ale staramy się szybko uczyć :D Niestety najbardziej brakuje nam czasu i przez to prace idą baaaardzo wolno (robimy tylko popołudniami + weekendy.. ). Pewnie gdyby były pieniążki, to jakaś ekipa by "wlazła" i raz dwa wszystko zrobiła :)

 

To wielkie okno w salonie ma 3mt długości i 2mt wysokości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśmy zdecydowali się na 3 "tafle" zupełnie przez przypadek i muszę powiedzieć, że był to strzał w 10 :) bo wygląda ślicznie i jest dopasowane do reszty :) Ale fakt, u nas jest przynajmniej metr każdego "kawałka" :)

 

może spróbuj soibe rozrysować jak by wyglądało dzielone na 2, a jak na 3 częsci?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. kupiliście kawał pieknego domu a w Waszych rękach staje sie coraz piękniejszy :lol: Będe podglądać cichaczem :wink:

Odnośnie kuchni to załozenia macie dobre. W tym projekcie usunęłabym tę szafke wysoką bezpośrednio przy oknie. Nie przepadam za tak obudowanym oknem. To oczywiscie moja osobista uwaga :oops: Bez tej szafki nie ma też symetrii w szafkach wysokich więc zdania mogą być podzielone. Dałabym ją np. w miejsce tych półek z prawej strony. Wtedy nie byłoby widać z jadalni garów na kuchence. :-? Wyższa szafka by to przesłoniła.

Co do wysokiego cargo to ja nie lubię chodzić po stołkach by po coś sięgnąć a z półek wysoko nie dosięgałabym napewno :wink: :lol:

 

Poza tym pamietaj by dać sporo gniazdek i podłączyć wodę do zmywarki :wink: Gdybyście planowali zlewozmywak z młynkiem to też konieczne jest doprowadzenie prądu. Płyty elektryczne wymagają podłączenia siły. Lodówki z kostkarkami-też przyłącze wody, z tv-woda i antena tv :lol: Ale to pewnie wiecie... :wink:

 

Acha i polecam niekoniecznie jednolitą podłogę w kuchni :lol: Może byc jasna ale w jakieś mazaje, bo inaczej widać każdą plamkę :evil: :lol:

 

To tyle na początek i czekam na rozwój akcji 8)

 

ps. Też ocieplałam sama poddasze więc potrafię docenić włożony wysiłek 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie mogę wytrzymać, dodam jeszcze kilka słów :lol:

Poczytałam komentarze i widzę, że powtórzyłam się z tą wysoką szafką przy oknie :wink: :lol:

 

Mój dom ma podobny metraż i może trochę układ do Waszego, dlatego tak mi się spodobał :lol: Widzę, ze masz problem jak ja z pralką :lol: Postawiłam 240m2 powierzchni i nie mam gdzie postawić pralki :lol: Wiec doskonale Was rozumię. Przydałoby się jeszcze z 50m2 :wink: :lol: Tez myślałam by dać pralkę w garderobie na pietrze ale ostatecznie dam ją na dole w małej łazience pod blatem a bielizne będę znosić z góry z garderoby :roll: Pocieszam sie faktem, że będę miała blizej do wieszania :wink: :lol:

Podobna sytuacja na poddaszu. Mam duży korytarz. Chcę tam zrobić bibliotekę i postawić malutki stoliczek pod oknem, tak by można było przysiąść. Zależało mi na przestrzeni i nie powiększalismy pokoi zmniejszając korytarz. W pokojach i tak tylko łóżka będą :lol: Nie martw się tym co inni mówią, że nie wykorzystujesz przestrzeni. Po to stawiamy domy by mieć przestrzeń właśnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

na budowie prace trwają, cały czas kładziemy elektrykę :D Przepraszam za brak odpowiedzi ostatnio ale było wiele tematów do przemyślenia najpierw :wink:

No i efekty tych przemyśleń w dzienniku - prawie całkowicie zmieniny projekt kuchni bardzo prosi o opinie :D

Jak najbardziej zgadzam się, że wysoka szafka przy oknie nie była trafionym pomysłem..

 

ruda - i jak idzie projektowanie? :)

 

mayland - dziękuję za tak miły wpis :D

 

Teraz zastanawiam się tylko czy zlew narożnikowy to wygodne rozwiązanie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Właśnie poczułam wenę twórczą i postanowiłam coś do tej naszej kuchni zaprojektować. Tylko strasznie długo ładuje mi się ten program :roll: Ja mam o tyle sytuację ułatwioną, że zabieramy nasze obecne szafki, i jedynie muszę coś doprojektować do nich, żeby w nowej kuchni stworzyć całość. Szkoda nam trochę kasy na nową kuchnię, bo szafki są w dobrym stanie i sprzęt też. Ale kiedyś to sobie odbiję :wink:

 

A Twoich projektów niestety nie widzę :(

 

 

Zmieniam post: już je widzę :D

 

Podziwiam Cię, że zrobiłaś sobie ten projekt. Umówmy się, że pomieszczenie do łatwych nie należy. Tak się wpatrywałam, wpatrywałam i chyba nie mam dziś dnia na krytykę. Muszę jeszcze z raz rzucić na to okiem. Ale ekspertka się ze mnie znalazła :wink:

 

Ja zaczęłam sie bawić w projektowanie, ale jeszcze rozgryzam program i mam nadzieję, że nie wymięknę po drodze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny projekcik.

 

Jezcze chciałam tylko z jednym.... W sumie tam jest dużo miejsca. A nie chciałabyś takiej szafki z opuszczaną roletą, żeby schować tam czajnik, robota kuchennego itp? Taka roleta zajmuje tylko połowę szrokości blatu, a gdy się ją opuści, to zakrywa wszystkie takie sprzęty.

 

I jeszcze jedno: nie lepiej przesunąć zlew na przeciw okna tak, żeby było więcej baltu roboczego między zlewem i kuchenką?

 

Tak tylko wrzucam, co mi przyszło do głowy....

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakrzewianka - no właśnie zaczęłam się zastanawiać czy zlew w rogu to dobry pomysł.. szkoda szafki pod zlewem..

i tym samym wróciłam do pomysłu zlewu pod oknem

 

i nowość.

WYSPA!! (tego jezscze nie było ;)

 

dostaliśmy pozwolenie od kier buda na usunięcie ścianek działowych między kuchnią a jadalnią i zaczęłam myśleć, czy by wyspy nie zrobić :)

 

zerknijcie proszę do dziennika i sami zobaczcie czy coś takiego byłoby funkcjonalne? wydaje mi się, że wszystko byłoby zgodne z ergonomią itd... ale wasza opinia bardzo mi się przyda :)

 

ruda - jak projekcik? mam nadzieję że masz już dzień na krytykę i napiszesz co sądzisz o projekcie z wyspą... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie z tą wyspą. Więcej przestrzeni.

 

jaki charakter ma mieć stół (ten duży)?

 

Widziałam takie świetne projekty, w których stół był dosunięty/ zintegrowany z wyspą. Ale tworzył razem z wyspą literę "T". Spróbuję to znaleźć i wrzucić. Chyba było w Elle Decoration, w odcinku o kuchniach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozważałaś okap podszafkowy? Wtedy mogłabyś wykorzystać całą tę scianę na wiszące szafki jeśli jest ich mało na pierdółki. Okapy podszafkowe mają kilka plusów: wyciagasz kiedy korzystasz, nie kurzą się niepotrzebnie, mają te same moce co okapy tradycyjne, duza oszczędność miejsca. Ja pomimo tego, ze mam miejsce na okap tradycyjny robię podszafkowy. Teraz w mieszkaniu taki mam. Jest bardzo dyskretny i chowa sie go ładnie. Nie przeszkadza w gotowaniu. I juz wyjaśniam skąd te moje uwagi o tym okapie. Zobaczylam tę szafke w rogu samotną i tak jakoś pomyslałam, że obawiasz się, ze miejsca w szafkach może być ciut mało :wink: Jaśli się myliłam to wybacz. :wink:

 

Co do wyspy to bardzo mi się podoba. Dobry pomysł. Bedziecie mogli razem gotować (kroić, siekać, wałkować) :lol: :lol: :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...