Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

domek Sevage i Ivi <Komentarze do FOTODZIENNIKA


sevageivi

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 224
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zależy ktore:)

na dole mamy Portę Nova 7.X (są rewelacyjne!! ciężkie, dobrze izolują.. ale cena... :/ )

a na piętrze mamy DoorPol http://www.door-pol.pl/manhattan_pokoj.html (wizualnie ok, ale nie ma porównania do Porty Nova :) )

 

wybaczcie że tak mało piszemy, ale staramy się ogarnąć rzeczywistość powiększonej rodziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Odnośnie podłogówki...

Wszędzie mamy rozstaw co 10 cm (tylko w sypialni, która jest na piętrze, gdzie wiedzieliśmy jak będzie stało łóżko daliśmy co 15 cm (pod samym łóżkiem)). My zrobilibyśmy wszędzie jeszcze raz.

 

Natomiast przydałoby się jednak zrobić krótsze obwody grzewcze.. teraz mamy niektóre nawet po 140/150 mb.. Bo nie chciało nam się ciągnąć 2 obwodów do pokoju o powierzchni około 18m2. A jednak takie krótsze po 80/90 mb lepiej się sprawdzają (tak mamy na hallu o góry).

Oczywiście jakby mieć w każdym pokoju regulator temperatury odcinający obwody to nie byłoby problemu. Na samych przepływomierzach przy takiej pojemności podłogówki (tylu mb rury) nie da się tego dobrze wyregulować (tzn. nie jestem w stanie wymusić na tyle dużego przepływu w tych dłuższych obwodach, żeby osiągnąć wyższą temperaturę w wybranym pomieszczeniu).

 

Dom ma 10 cm styropianu z zewnątrz. Piętro jest ocieplone 10 cm wełny. Strych nadal brak ocieplenia. W tym sezonie ogrzewanie (dom 215m2), mimo otwartych 2 pomieszczeń na piętrze (brak ocieplenia, zastawione styropianem), kosztowało nas 4 tysiące (w tym grzanie ciepłej wody).

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 2 months później...

Wpisuję się do Waszego wątku, żeby nie było, że tylko oglądam. ;)

 

A przyszłam do Was z wątku o kafelkach, bo jestem przed ich wyborem.

Chyba i te, które wybraliście, znalazły się w moim kapowniku. Bardzo fajnie sobie z nimi poradziliście.

 

Gratuluję domu i syna! W tej kolejności, bo najpierw był dom. ;)

Brawa dla Was, za tak duży wkład w budowaniu!

Czytałam, że mąż robił kuchnię?! Zdolny mąż - jest piękna! Ciekawa jestem, jaki jest jej kolor? Z tym doborem kolorów jest najtrudniej.

U mnie dominuje złoty dąb i po trosze zaczynam mieć go przesyt.

 

Hehe.. podoba mi się Wasze motto. Oddaje sedno sprawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Uśmiałam się, bo sprawdziłam i okazało się, że mi w oko wpadły płytki "corti" w LM.

Troszeczkę różnią się od cezeny. Ale doczytałam się teraz, że wzięłaś tylko te beżowe a brązowe ventus.

Teraz obejrzałam sobie płytki ventus, ale chyba coś musiałam poplątać, bo one mają równe brzegi.

 

Coś Cię nie widać w Twoim wątku, ale mam nadzieję, że jednak zajrzysz tutaj.

Edytowane przez Viga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Puk! puk! Gdzie się podziała Gospodyni?? :(

Płytki kupiłam, nawet trochę porozkładałam na podłodze. :)

Ale mam problem z fugami! Byłam wczoraj w LM, poprzystawiałam fugi do płytek, no i nie jestem pewna, które kupić. Przeczytałam ponownie Twój Dziennik i Komentarze, ale nie znalazłam info, jakie Ty masz. Mam dalej nadzieję, że zajrzysz do swojego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...