Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

domek Sevage i Ivi <Komentarze do FOTODZIENNIKA


sevageivi

Recommended Posts

Ivi, nie martw sie kaflami na podlodze. My mamy w bloku na parterze i fakt, sa zimne podlogi i dwoje dzieci ktore sie uczyly sie chodzic. A teraz biegaja na boso i nic im nie jest. Takze sie nie martw.

U nas podlogowka bo pompa ciepla i tez w calym domu. Na dole wszedzie kafle, w pokoiku tez, na gorze beda panele.

Przy podlogowce nie kurzy sie tak jak przy kaloryferach , bo kaloryfery oddaja cieplo na zasadzie konwekcji i przy tym sie kurzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie ostatecznie podłogówka na dole, grzejniki na górze decyzja podjęta, hydraulika prawie zrobiona, będzie jak będzie :roll:

Ja w salonie chcę dać panele, są takie przystosowane do podłogówki, wprawdzie gorzej przewądzą ciepło, ale trudno, nie chcę płytek w salonie, zastanawiam się nad jadalnią i pokojem-gabinetem na dole czy tam dawać panaele czy płytki :roll:

rety ciągle jakieś decyzje, budować się zachciało :roll: :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam ostatnio w salonie podlog w Gdansku EURODOM i tam panowie twierdza ze nie ma znaczenia jakie panele na podlogowke byle byl specjalny podklad, w Castoramie mowili mi ze najlepiej te cienkie 6-7mm, ze nie musza miec na opakowaniu znaczka ze na podlogowke, byle by byl specjalny podklad na podlogowke, dwa zrodla niezalezne czyli cos w tym jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

hehhe albo my wykończymy dom, albo dom wykończy nas :))

od wczoraj jesteśmy super pozytywnie nastawieni, bo dostaliśmy pożyczkę o którą się od roku ubiegaliśmy :))) i będziemy mieć peiniążki na wykończenie parteru :D :D :D więc teraz wszystko (czyt. przeprowadzka) zależy od tego ile czasu będziemy mogli poświęcić na budowę :))

 

a altanka była gratis jako dodatek do domu i działki hihi ;) trzeba ją tylko odnowić bo wyblakła:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

To ja Ci powiem dla pocieszenia i dla łączności w bólu :wink: że ja dla odmiany wszędzie widze wełne, profile i płyty WSZĘDZIE i niestety końca ciągle nie widać :roll: A marzyłam że do połowy lipca skończymy ale to chyba nie napstąpi.

Poprawia mi jednak humor myśl o tym ile zaoszczędziliśmy dzięki tej pracy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Idziecie jak burza !!! Coś niesamowitego !!!! Nie mogę się nadziwić !!!

Od dziś nie spuszczę oka z Waszych postępów prac

Apropos zaręczyn !!!! Sceneria po prostu MARZENIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Gratulacje !!!! Kiedy ślub ???

Od razu przepraszam jeżeli to pytanie już padło w komentarzach, ale nie czytałam ich (dosyć późno się zrobiło), cztałam "tylko" dziennik

pozdrawiam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie warto wydawac na wybajerzony piekarnik ale ma on miec - termoobieg, kombinacje pieczenia gora lub dol albo oba. Dla mnie nie musi miec samoczyszczenia i teleskopowych wyjezdzanych kratek, ale zimna szybe jak najbardziej. A za lodowka SbS jestem za tez marze o niej i mam straszna ochote sie na nia skusic mimo ze kasy nam brakuje na kuchnie,ale mam okazje wziac ja w promocji i tak mnie kusi.

Barek fajnie rozwiazany, te szafki z jednej strony to dobry pomysl, my tez tak myslelismy, tylko u nas jest za malo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jupi odpowiedzieliście na mój apel :)) Moje szczęście mówi, że jeśli ten piekarnik mi się podoba, to żebyśmy go wzięli....

AA, no i dla mnie ważne są prowadnice teleskopowe bo nie znosze dźwięku tarcia blachy o te kratki.. brrr

 

Co do lodówki to jesteśmy coraz bardziej na tak :)) tylko zastanawiamy się co z jej palcowaniem - jak często będzie trzeba ją zmywać ;)

 

A szuflad w kuchni będzie wszędzie dużo :)) i prawie wszystkie blum'a, samodomykające itd.

Dorbie szafki z tej strony z której pokazana jest kuchnia będą przeznaczone na wszelkiego rodzaju szkło :) i będą oczywiście ozdobne, podświetlane od wewnątrz.. ale jeszcze nie wiemy dokładnie jak :)) Cieszę się że Ci się podoba:)

 

Zaraz wrzucę do dziennika jak widzę tą moją wyspę z każdej strony... (oprócz szuflad, muszę mieć miejsce na książki kucharskie! moja babcia obiecała mi ich dać b. dużo hihi) pomożecie wybrać która będzie najlepsza?

 

no i nie wiem co zrobić nad płytą :( chcielibyśmy odkryty wyciąg, ozdobny z inoxu.. ale jak rozwiązać wtedy szafki dookoła niego? szczególnie tą w narożniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lodowki to kwestai gustu ... jezeli Ci sie podoba i bedziesz korzystac z tych wszystkich bajerow - to czemu nie :) ja wiem ze u nas sie taka nie spisze ... bedzie zwykla do zabudowy w kuchni i druga (nasza stara) w spizarce ... ja osobiscie nie lubie tez metalowych sprzetow (ze wzgledu na palcowanie w duzej mierze) ale teraz coraz wiecej tego ...

piekarnik ... lata temu kupilam sobie taki odbajerzony i nie korzystam z 3/4 funkcji jakie proponuje ... teraz kupie w miare prosty (termoobieg) i powinno starczyc - malo kiedy gotuje w nim

za to plyta musi miec rozne bajery (glownie timery)

 

a teraz meble :

wyspa ze stolikiem/blatem to swietna sprawa ... wszystkie te sytuacje jakie opisalas sa wlasnie powodem do zrobienia blatu do jedzenia/posiedzenia;

uklad szuflad musi odpowiadac Tobie - musisz przemyslec co w nich bedziesz chowac i czy wiecej glebokich czy plytkich ... ja w obecnej kuchani mam same szuflady i tak tez bedzie w domku ... polki sa niepraktyczne (no chyba ze te plytkie wiszace lub typowo na szklo i butelki :) )

ksiazki kucharskie zeby byly latwiej dostepne jak najbardziej moga stac w otwartych polkach ...

 

pozdrawiam ida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje plytkie sa niestety przewaznie za plytkie (w slupku 2 glebokie + 1 plytka lub 1 gleboka + 3 plytkie) .... a glebokie jak dla mnie za glebokie (dobre tylko do garow :) ) jak nie zapomne to w domu je zmierze i podam Ci wymiary;

prawda jest taka ze teraz chce troche te rozmiary pozmieniac ... ale musze to jesczze przemyslec jak ... np 3 plytkie zamienic na 2 wyzsze ?

 

w glebokich mam gary (dobra wielkosc) i naczynia codziennego uzytku (sa to glownie talerze) oraz zapasy zywieniowe (z braku spizarki) - tu duze szuflady sa lekko za glebokie - nie wykorzystuje sie calej wysokosci ... w plytkich mam cala reszte ... folie/torebki w innej sztucce, jeszcze inna miesci lopatki/wazowki i inne mieszadelka (za plytka jest niestety), w plytkiej mam tez pieczywo i takie mocno wyrosniete (:) ) juz sie nie miesci

 

a szklo trzymam w gornych safkach wiszacych ... chociaz teraz bede miala takich niewiele pewnie w kuchni ...

 

pozdrawiam ida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja z braku górnych wiszących musze przewidzieć trzymanie szkła w dolnych.. no i ozdobne będą w barku od strony jadalni/salonu, a kubki i filiżanki codziennego użytku? albo w narożnej wiszącej.. albo w szufladach.. no i nie wiem jak to się sprawdzi, ale mam nadzieję, że będzie dobrze:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ivi moi znajomi tez maja oszklone szafki od strony pokoju i fajnie to wyglada ... ja nie bede miala takiej mozliwosci ... a kubki codziennego uzytku tez faktycznie musza gdzies stac ... a szuflada to chyba nie najlepszy pomysl chyba ze bedziesz miala przekladki w szufladach na kazdy kubek zeby sie nie stukaly podcza otwierania ... :)

ten sam problem dotyczy zastawy ... poszczegolne slupki talerzy powinny byc oddzielone bo sie poobtlukuja ... wiem to z doswiadcznia :x :D

 

a ... kubki moga tez stac na blacie na takich specjalnych stojakach ... przy codziennym uzytkowaniu nie powinny sie zakurzyc 8)

 

pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...