Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM NA MEDAL pracownia MG PROJEKT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 187
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
No - schody wybrane i zamówione. Panele podłogowe również. Płytki na podłogę kuchni i jadalni także. Problem w łazience... Głowy nas bolą od wybierania i przebierania w kolorach i kształtach. Jakoś przeżyjemy. Zostało nam 2 miesiące do wyprowadzki :-)

 

witam,

my też zaczynamy wykańczać "się" !;) zrobiliśmy zabudowę poddasza. Teraz kolej na resztę ... i no właśnie. Chciałem zapytać jakie masz schody ? Bo nie możemy się zdecydować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Witam :-)

mam pytanko, ponieważ jesteśmy z mężem dopiero na etapie załatwiania papierków i nie orientujemy się jeszcze w sprawach czysto budowlanych...

wybraliśmy projekt dom na medal II, chcielibyśmy jednak wprowadzić kilka zmian, byłabym wdzięczna za radę czy uda się je przeforsować i czy niezbędne jest naniesienie w projekcie tych wszystkich zmian czy tylko niektórych?

Z góry dziękuję za udzielone rady, poniżej opisuję planowane przez nas zmiany :-)

 

1. chcemy powiększyć garaż o drugie stanowisko z osobną bramą bez ścianki działowej

2. Powierzchnię nad garażem wstępnie planujemy podzielić na 3 pomieszczenia i korytarzyk - i tutaj moje pytanie czy musimy ten podział nanieść w projekcie? Gdzie ścianki działowe, gdzie drzwi etc. ???

3. Mamy też szatański pomysł żeby w sypialni na poddaszu zlikwidować garderobę i zrobić z sypialni zejście po schodkach na półpiętro (nad garażem) do garderoby - rozumiem że trzeba nanieśc takowe schodki w projekcie???

Czy te zmiany są wykonalne? Czy nie ma żadnych przeciwskazań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już nikogo na tym forum? ;-(

 

Mam jeszcze pytanie, czy budował ktoś swojego medalowca z ytonga 36,5??? Ścianki działowe planujemy z silki, ponoć lepsza akustycznie...???

 

Jeżeli tak, proszę o podpowiedź ile potrzeba bloczków na cały dom???

 

Czy osoby które są już na etapie wykańczania pochwalą się nowymi zdjęciami???

Głównieinteresuje mnie kuchnia, pomieszczenie nad garażem i pokoje na górze

z góry dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Hej

W Naszym domu wprowadziliśmy następujące zmiany:

- podniesienie poddasza o 48 cm,

- górny strop betonowy - lany,

- powiększenie dolnej łazienki,

- "zamknięcie" kuchni,

- zamiana drugiego okna balkonowego w salonie na zwykłe,

- dodatkowy daszek nad wykuszem.

Po konsultacji z kierownikiem budowy nie nanosiliśmy nic na projekt i nie ubiegaliśmy się o dodatkowe pozwolenia, zezwolenia, itp.

 

W chwili obecnej stan Naszego domu to surowy otwarty z dachem. Start z kolejnymi pracami - koniec lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od roku śledzę ten temat...ale okazuje się że strasznie tu cicho i pusto...

Natomiast faworyta z tej samej pracowni buduje dużo więcej ludzików i na tamtym forum duży ruch..

Ja buduję Dom na medal....i....po perypetiach z ekipą budującą...udało mi się szczęśliwie postawić stan surowy....wyszło piknie...jestem zadowolony...

Moje zmiany..wprowadzone..-...likwidacja spiżarki i małych okienek w kuchni

- przedłużenie ścianki między kuchnią a salonem...zostawiłem 1,50m na luksfery

- likwidacja drzwi balkonowych w salonie od tyłu domu...zostawiłem tam okno

- likwidacja kominka..no i tego komina.....

- kotłownia dobudowana za garażem...co pięknie wyszło...i dach nad pokojem nad garażem jest symetryczny a nie jak w projekcie...

A to zimowe fotki...............................POZDRAWIAM.......................

dom 1.jpg

dom2.jpg

dom3.jpg

dom 1.jpg

dom2.jpg

dom3.jpg

dom4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

My juz się wykończyliśmy i mieszkamy od lutego.

A nasze zmiany to:

- obniżenie stropu na dole ( strop zrobilismy lany i nie mam belek nad oknami)

- okno balkonowe w salonie zamienione na normalne

- likwidacja spiżarki i powiększenie kuchni oraz zamknięcie kuchni (otwór z kuchni do salonu zostawiliśmy na szerokości 1m)

- za garażem dobudowaliśmy kotłownie a z kotłowni zrobiłam pralnie - super pomysł polecam

- schody na piętro zrobiliśmy od drugiej stony i przez to mamy więcej miejsca na holu

- a na górze to drzwi od garderoby przbiliśmy na przeciwną stronę ponieważ teraz to każy może tam schować swoje rzeczy a pokój stał się bardziej ustawny

- pokój nad garażem jest duży i przestronny więc w ycięgnęliśmy ściankę boczną w górę i wstawiliśmy okno przez co jest widny

- ścinę między pokojem z oknem łukowym a następnym wyprostwaliśmy (tam były wnęki na szafy do zabudowy) i ten pokój z łukowym oknem powiększylismy

a i najważniejsze wysunęliśmy balkon na zewnątrz przez co pokoje u góry są bardzo ale to bardzo duże i ustawne.

Wszystko jest super tylko nie umiem dodać tu zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • 3 months później...
  • 9 months później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...