Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM NA MEDAL pracownia MG PROJEKT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 187
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam, jestem tu nowa ale jak wy wszyscy buduje dom na medal 2 tylko że lustrzane odbicie. Oczywiście było pare poprawek w trakcie ale jakoś przez to przebrneliśmy. Jak kogoś interesuje to mam pare fotek mojego domku tylko musze się zorientować jak się wkleja tu zdjęcia, bo nie bardzo sobie radze. Pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

widzę,że praca wre.

Dodi mieszkasz już? Fajny ten Twój medalowiec.Mojej elewacji brakuje jeszcze podmurówki,słupów i oczywiście tarasy jeszcze nie wyłożone,ale to dopiero wiosną jak trochę teren działki doprowadzimy do ładu.W środku zbliżamy się już ku końcowi,zostały jeszcze drobne rzeczy.W grudniu myślę,że się uporamy z przeprowadzką.

Andrzej kuchnię będę miał gotową (jak się stolarz wyrobi) 3-4 grudnia,to jakieś fotki wkleję.Co do rozmieszczenia to : pod oknem zlewozmywak i zmywarka,na ścianie patrząc od salonu lodówka w zabudowie ,słupek z piekarnikiem i mikrofalą w zabudowie(ja nie mam tego małego okna,więc się tak dało)płyta gazowa wychodzi tak jak komin wentylacyjny.Trochę przedłużyłem ścianę między salonem a kuchnią więc lodówka jak najbardziej nie wystaje. Reszta to szuflady, szafki, efektu końcowego sam jestem ciekaw.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

King - widzę, że wprowadziliśmy takie same zmiany, jeśli chodzi o kuchnię. My również zamurowaliśmy to małe okienko oraz przedłużyliśmy ściankę przy jadalni w salonie. I jak wstępnie zaczęliśmy planować rozmieszczenie mebli i AGD, to wyszło prawie jak u Ciebie - z tą różnicą, że zlewozmywak dajemy narożny a pod oknem zmywarka, po lewej od zlewu płyta grzewcza, lodówka w tym samym miejscu co u Ciebie. Tylko z piekarnikiem się głowimy, bo chcemy dać go wyżej (tak na wysokości od blatu w górę) i oczywiście zabudowany, tylko że słyszałem, żeby nie umiejscawiać go tuż przy lodówce, żeby jej nie nagrzewać. Ale takie rozwiązanie jak w Twojej kuchni byłoby chyba najefektywniejsze.

Jak się wstawia zdjęcia? Wprawdzie etap nie jest tak zaawansowany, ale troszkę bym się pochwalił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jak macie zrobiony sufit w górnej łazience i pokoju obok? Chodzi mi o pomieszczenia z łukowymi oknami. Wg projektu sufit ma mieć dwa poziomy - wyższy przy oknie (bo kończą się na wysokości ok. 2,6 m, czyli tak jak ściany poddasza) a niższy na pozostałej części pomieszczenia. Czy ma ktoś zdjęcia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej1127 pomogę , mam nadzieję, że się nie pogniewasz.........

http://images44.fotosik.pl/231/7575370ef1d051ddmed.jpg

http://images42.fotosik.pl/144/422f7ddcb61b95b9med.jpg

http://images42.fotosik.pl/144/46fd22fbafe26ea1med.jpg

 

:wink:

jak naciśniesz napis "pobierz pozostałe kody" to tam jest taki o nazwie cośtam 500 cośtam na forum i ten kod trzeba skopiować i potem sprawdzić podglądem , powinno działać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jak macie zrobiony sufit w górnej łazience i pokoju obok? Chodzi mi o pomieszczenia z łukowymi oknami. Wg projektu sufit ma mieć dwa poziomy - wyższy przy oknie (bo kończą się na wysokości ok. 2,6 m, czyli tak jak ściany poddasza) a niższy na pozostałej części pomieszczenia. Czy ma ktoś zdjęcia?

Pozdrawiam

 

Witam,

widzę, że projekt jeden, ale co dom to inny.Każdy coś tam swojego zmienia.

Andrzej jeśli chodzi o sufity, to ja mam jeden poziom, oczywiście oprócz skosów.Nie mam żadnego zdjęcia ,takiego żeby sufity było dobrze widać.Jurto zrobię to wkleję, ale czy u Ciebie wyjdzie tak samo, mocno ściankę kolanową podniosłeś. No i oczywiście ja mam trochę zmieniony kąt nachylenia dachu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnie-cha dzięki za podpowiedź, zawsze się przyda. King - czekam na fotki, ale już rozwiązałem problem (zrobiłem tak, jak w projekcie, czyli część ściany jest wyższa, a pozostała tak, jak wszędzie). A z innej beczki - jakie masz okna?

Mam jeszcze pytanie - wg projektu sufit w garażu ma być ocieplony 15 cm warstwą styropianu. Czy ktoś już to zrobił? Jeśli tak to proszę o jakieś uwagi, przydadzą się :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

King - czekam na fotki, ale już rozwiązałem problem (zrobiłem tak, jak w projekcie, czyli część ściany jest wyższa, a pozostała tak, jak wszędzie). A z innej beczki - jakie masz okna?

Mam jeszcze pytanie - wg projektu sufit w garażu ma być ocieplony 15 cm warstwą styropianu. Czy ktoś już to zrobił? Jeśli tak to proszę o jakieś uwagi, przydadzą się :-)

Pozdrawiam

 

Witam,

okna mam firmy Vetrex (okleina dwustronna orzech + szprosy w kolorze okleiny).

http://www.vetrex.com.pl/

Jeśli chodzi o sufit w garażu dociepliłem 5cm wełną mineralną , podłoga nad garażem w pokoju 5 cm styropianu.To w zupełności wystarczy zwłaszcza,że w garażu masz też grzejniki.

Ciężko mi było ujać sufity na zdjęciach,ale może takie jak zrobiłem coś Ci pomogą.

 

Andrzej mogę wysłać Ci zdjęcia na maila, na fotosiku przekroczyłem limit zdjęć i narazie nie mogę wkleić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy: [email protected]

Ja mam okna z Oknoplastu (to te z Krakowa :-) model platinium w kolorze dębu bagiennego ze złotymi szprosami (widziałem je wcześniej, super wyglądają). Co do garażu, zrezygnowałem z ogrzewania, więc muszę dać trochę większą warstwę ocieplenia, a że zostało mi styropianu 6 cm z podłogi na parterze, to go wykorzystam do sufitu.

Szkoda, że wykorzystałeś limit - z żoną śledziliśmy Twoje postępy zadowoleni, że możemy sobie zobaczyć wcześniej, jak to będzie wyglądać :-)

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wykorzystałeś limit - z żoną śledziliśmy Twoje postępy zadowoleni, że możemy sobie zobaczyć wcześniej, jak to będzie wyglądać :-)

Pozdrawiamy

 

Andrzej specjalnie dla Twojej żony wyślę parę fotek mailem ,więc nic straconego.

Na fotosiku zrobię trochę porządku,więc tak jak obiecałem jak stolarz skończy kuchnię umieszczę zdjęcia na forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!

 

Panie Andrzeju czy jest możliwość otrzymania Pańskich zdjęć z budowy?

My zaczynamy dopiero na wiosnę i rozważamy różne opcje.

Zastanawiamy się nad firmą, która załatwi za nas cały fundament od wykopania po zasypanie pisakiem i izolację. Inna opcja to wynajęcie koparki do wykopania fundamentu. Ale jak wiadomo wszystko wiąże się z kosztami.

 

Z góry dziękuję za ewentualne zdjęcia. ([email protected])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...