Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

śmieszne nazwisko?? A może miejscowość??


andzik.78

Recommended Posts

Ubawiłam się do łez :lol: :lol: :lol:

 

 

Dwie historie z jednej z podbeskidzkich wsi.

 

1.Zmienił się listonosz we wsi. (Stary znał wszystkich po nazwiskach i nie było problemu :wink: ). Więc rozwozi ten nowy pocztę, wrzuca mozolnie do skrzynek jedna z sąsiadek akurat grzebała w ogródku i widząc listonosza krzyknęła

- Ma pan coś dla Cipy ?

- Chu.a - krzyknął listonosz

 

Była afera u naczelnika poczty

 

2.Koleżanka (mojego ślubnego) z czasów szkolnych, zaprosiła swojego chłopaka do domu, a że mieszkała z rodzicami drzwi otworzył ojciec. Był to stary " towarzysz" - wyciągnął rękę do chłopaka i służbowo się przedstawił

- Rączka

chłopak uścisnął dłoń

- Nóżka

Ojciec mało myśląc zbluzgał chłopaka, że kpi sobie itp itd, złapał za bety i wywalił za drzwi.

Gdy koleżanka (widząc całą akcję) przestała tarzać się ze śmiechu i wyjaśniła ojcu, iż to autentyczne nazwisko chłopaka -tatusiowi było troszkę nie w smak.

Dzis są małżeństwem. Koleżanka (bohu dzięki) przyjęła nazwisko męża, a nie walnęła dwuczłonowe.

 

Co do nazw miejscowości, a raczej dzielnic , w Dąbrowie Górniczej jest :

Gołonóg, Okradzionów, Mydlice, Piekło.

Jest wieś Ciągowice i Kroczyce (koło Zawiercia)

W Sosnowcu za to jest ul Sezamkowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 453
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przed Skierniewicami jak się jedzie z Łowicza jest miejscowość Mokra P .

A właściwie była bo ludzie sobie podśmiechujki robili i od jakiegoś czasu zmieniono tablicę na Mokra Prawa 8)

Jest też Mokra Lewa :lol:

 

zgadza się, a pod Szczytnem (warm-maz.) jest Ciemna D. (nie wiedziałam od czego jest to D. i zawsze mówiłam Ciemna D.u.p.a, Ciemna Dziura, a moi wspaniali znajomi dopiero po kilku latach wytłumaczyli mi, że to ciemna Dąbrowa jest :-D)

 

mój brat chodzi do klasy z dziewczyna o wdzięcznym połączeniu imienia z nazwiskiem: Andżelika Kapusta :-D

 

a w okresie gdy na topie były kawały o Chucku Norrisie, poznałam Pana który nazywał się GRACJAN CZAK - myślałam, że żartuje :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nazw miejscowości, a raczej dzielnic , w Dąbrowie Górniczej jest :

Gołonóg, Okradzionów, Mydlice, Piekło.

Jest wieś Ciągowice i Kroczyce (koło Zawiercia)

W Sosnowcu za to jest ul Sezamkowa :D

 

A nie wiem czy wiesz że na Piekle dróżnikiem był pan Anioł ...

 

No jeszcze mi powiedz, że miał na imię Michał ?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nazw miejscowości, a raczej dzielnic , w Dąbrowie Górniczej jest :

Gołonóg, Okradzionów, Mydlice, Piekło.

Jest wieś Ciągowice i Kroczyce (koło Zawiercia)

W Sosnowcu za to jest ul Sezamkowa :D

 

A nie wiem czy wiesz że na Piekle dróżnikiem był pan Anioł ...

 

No jeszcze mi powiedz, że miał na imię Michał ?? :wink:

 

 

Tego nie wiem :-(

Ale w Sosnowcu na Andersa ma cukiernię pan Żaba, a jego sąsiad (mój kolega) przedstawił mu pewnego dnia naszego kolegę Kijankę. Pan Żaba myślał że Piotrek Kijanka jaja sobie z niego robi :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko....przy nazwiskach poległam :D :D :D

 

Niedaleko miejscowości w której się buduję jest taka miejscowość "Haźlach" ... i cieszę się że nie tam kupiliśmy działkę, bo chyba bym umarła gdybym miała powiedzieć gdzie mieszkam :roll: :wink:

 

pozdrawiam, smoczyca

 

Nazwę tej miejscowości pisze się przez ż HAŻLACH, ale rzeczywiście na tablicy z nazwą miejscowości ż przerabiane jest przez dowcipnisiów na ź :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz hydraulik nosi nazwisko CHUJEBA :roll:

 

Ja poznałam kiedyś pana o wdzięcznym nazwisku Chujbieda, jak ów pan mi się przedstawiał cisnęło mi się na usta tylko - współczuję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...