Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bo pewnie efilo czyta bardzo uważnie :D ja nie, dlatego do wczoraj wydawało mi się, że mieszkasz gdzieś koło Krakowa (pewnie to ta bedocja :wink: )

 

Ale faktycznie jak czujesz, że powinnaś usunąć zdjęcia z dziennika to zrób to - Twoje samopoczucie jest ważniejsze :D niż nasza przyjemność z ich oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wklejania zdjęć - też mam mieszane odczucia...

ogolnie jestem za ostrożnością i ograniczaniem szczególów...wpadaja tu i szaleńcy :wink: 8) :lol:

ale gdyby nie Twój domek...wielu z nas dałaś nadzieję... 8)

 

i dotrzymuję słowa:

schody (bez barierki - czekam na mistrza - co mi wyspawa :wink: )- te maziaje to próbki kolorów (nieudane) - szukam szarości z czerwienią (fijoletu zatem chyba - ale takiego niejednoznacznego...szarości cieplłej czy coś:wink:) teraz jest jakiś delikatny jasmin - ale mi nie pasuje...nijaki taki...

http://lh3.ggpht.com/_9eLzEiGjRNM/Sa-bmshFdxI/AAAAAAAAABU/N4iCOka8l3w/2009%20002.JPG

 

kuchnia (nic szczególnego - ikea) gres jest "szorstki"i jakby pofalowany

http://lh6.ggpht.com/_9eLzEiGjRNM/Sa-b2LTibXI/AAAAAAAAABo/ikpD1ccYC-g/2009%20006.JPG

 

no i drzwi (miały byc szare ale popełniłam błąd za który powinnam sie ukarać biczowaniem kolczastym drutem - zaufałam sprzedawcy który zapisał mi nr farby z dzrwi z ekspozycji w ktorych sie zakochałam - NCS cos tam - no i poszło do zamówienia - nie sprawdzałam reszty.... :evil: sa biale ale zimne...niby pasują ...ale miało byc inaczej... :cry: są dni kiedy żałuję że nie są np. dębowe bielone ,że są zbyt surowe i ...hmmmm....orydynarne...

http://lh6.ggpht.com/_9eLzEiGjRNM/Sa-cBss0UJI/AAAAAAAAABw/ERFC7VrquYA/s512/2009%20004.JPG

kaśka maciej - Ty sie nie dziw, ludzie bez pracy nie mają czasu na nic - a najmniej na przyjemności...dlatego wpadam tearz na forum na minutkę - szu do Irmy - oddycham z ulga że postępy są i to jaaaakie...i już czas na mycie podłogi...(Mąż mi na hydromopa żałuje więc jak się chropowatości w domu zachciało.... :wink: ) . No.

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaty są (o ironio losu :wink: ) takie jak w poprzednim domu - o których pisałam tu na forum że nigdy tego błędu nie powtórzę 8) - czyli czarny granit star galaxy...

ja chciałam czarny niepolerowany ale nie przekonałam małżonka że uda nam się pokonać jego rzekomą niepraktyczność - bo - nie ukrywam - On TEŻ w kuchni bywa... :-? i nie mogłam mu zagwarantować że z tego da się korzystać bezstresowo... :wink:

 

ja schody widzę... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otworzyłam schody w innym oknie i się dało :)

rzeczywiście są podobne, moje są trochę bardziej kanciaste,a le kolor identyczny. podoba mi się ten ciemniejszy kolor namazany przy stopniach, ale nie wiem gdzie dokładnie będzie, więc nie namawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi schodami - też mam problem - miały być najbardziej kanciaste jak się da...

http://lh6.ggpht.com/_9eLzEiGjRNM/Sa-uX_7LS8I/AAAAAAAAACU/i8OLmRuOnk0/s720/dom%20001.JPG

 

nie dopilnowałam tego aby podstopnica była z tego samego materiału co stopień - znaczy jest cieńsza, stąd Pan stolarz wymyslił że pogrubi je listwą - to mi nie odpowiada i są do wymiany - bo nie sa kanciste...testuję też brak listwy przy ścianie (mialło się brudzic przy myciu - ale ja głównie odkurzam schody - myję je rzadko - i raczej ręcznie i ściany nie dotykam) - sama nie wiem czy jednak z listwą - jak u Irmy nie bedzie lepiej... :roll: właśnie bardziejj kanciasto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje schody są całkiem inaczej skonstruowane niż zwykle się robi. ja mam podstopnicę na stałe polączoną ze stopniem. a miejsce na pracę drewna jest w nie na styku podstopnicy ze stopniem tylko w sąsiednim stopniu. trudno to wytłumaczyć, ale dzięki temu mam idealnie kanciasto :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi schodami - też mam problem - miały być najbardziej kanciaste jak się da...

http://lh6.ggpht.com/_9eLzEiGjRNM/Sa-uX_7LS8I/AAAAAAAAACU/i8OLmRuOnk0/s720/dom%20001.JPG

 

nie dopilnowałam tego aby podstopnica była z tego samego materiału co stopień - znaczy jest cieńsza, stąd Pan stolarz wymyslił że pogrubi je listwą - to mi nie odpowiada i są do wymiany - bo nie sa kanciste...testuję też brak listwy przy ścianie (mialło się brudzic przy myciu - ale ja głównie odkurzam schody - myję je rzadko - i raczej ręcznie i ściany nie dotykam) - sama nie wiem czy jednak z listwą - jak u Irmy nie bedzie lepiej... :roll: właśnie bardziejj kanciasto :wink:

 

zawsze sie tak robi..w pinie nie mozesz dac za bardzo 40mm litego deba bo nim powyrabia..sciana brudzic sie bedzie bez listw na 100%..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze sie tak robi..w pinie nie mozesz dac za bardzo 40mm litego deba bo nim powyrabia..sciana brudzic sie bedzie bez listw na 100%..

no ale właśnie sie nie brudzi... :roll: przynajmniej jak ja sprzątam :wink:

jeśli chodzi o schody - wiem że tak się ZAWSZE robi...stąd wkurza mnie że nie wyegzekwowałam odstępstwa od tej zasady :wink:

w poprzednim domu mialam lite grube drewno bez udawania ale też konstrukcja z innej bajki :roll: http://lh5.ggpht.com/_9eLzEiGjRNM/Sa-7-iPTZvI/AAAAAAAAADQ/Vg1uBqNBOgg/s720/dom%20027.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z boku jest takie pogrubienie, które wychodzi poza stopien jakieś 2cm...i tyle

rozumiem - tak mam wlaśnie zrobione stopnie - ale pewnie teraz się nie da tego dokleić... :cry:

Irmo- ale dziękuję... 8) i trzymam mocno kciuki za całą resztę - i wprowadzajcie sie szybciutko - będzie się Wam cudowanie tam mieszkało...eeeehhhhh 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze sie tak robi..w pinie nie mozesz dac za bardzo 40mm litego deba bo nim powyrabia..sciana brudzic sie bedzie bez listw na 100%..

no ale właśnie sie nie brudzi... :roll: przynajmniej jak ja sprzątam :wink:

jeśli chodzi o schody - wiem że tak się ZAWSZE robi...stąd wkurza mnie że nie wyegzekwowałam odstępstwa od tej zasady :wink:

w poprzednim domu mialam lite grube drewno bez udawania ale też konstrukcja z innej bajki :roll: http://lh5.ggpht.com/_9eLzEiGjRNM/Sa-7-iPTZvI/AAAAAAAAADQ/Vg1uBqNBOgg/s720/dom%20027.JPG

 

to twoje poprzednie mieszkanie? Super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...