Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Irma , ja jeszcze w spr. brzozy. Susz będziesz widziała- to uschnięte gałęzie. Drobne patyki zawsze się znajdą, to jak z wypadaniem włosów. Ale jak zacznie podsychać mocno,gałęzie, wierzchołek to jest niepokojące. Fajnie że ma nową ziemię, ale 10-15 cm. to za wysoko( bo rozumiem że te 10-15 cm. jest zasypana wyżej niż był). Nie powinno się przekraczać dosypyywania wyżej niż 10 cm, ale rozumiem że tak wam wyszło przy nawierzchni. Jak daleko ona ma do powierzchni bez nawierzchni?

Promienie ze żwirem, co to jest?-Takie rowki rozchodzące się od pnia, wypełnione kruszywem naturalnym-np. żwirem, o głębokości kilkadziesiąt cm. Są też inne metody napowietrzania- iniekcje stężonym powietrzem , czy system rurek napowietrzających, ale ta jest najprostsza.

Mam nadzieje jednak że obejdzie się bez tych zabiegów.

Acha- podlewajcie ją teraz wiosną dla stymulacji ( kilka wiader co kilka dni)

Pozdrawiam M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Magnolia, mąż mówi, ze koniec konców, to ta brzoza wcale nie jest zasypana ma tylko wymienioną górną warstwę ziemi. :)

ona od początku rosła wyżej, bo roznica poziomów przed domem wynikła z ukształtowania terenu, nie robiłam tego specjalnie.

 

Jak daleko ona ma do powierzchni bez nawierzchni?

tego nie rozumiem, bez jakiej nawierzchni? tam jest tylko ziemia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to spoko, niepotrzebnie narobiłam hałasu. Jakoś wydawało mi się że i tam jest nawierzchnia..

W takim układzie penie pójdzie z korzeniami w ten 'brązowy' teren i będzie dobrze.

Przepraszam, nie chciałam Cię niepokoić, bałam się tylko że przez nieuwagę możecie stracić coś cennego= brzozę w super kondycji.

Pozdrawiam M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś Ty, wiesz jaka Ci jestem wdzięczna?

Ze Ci się wogóle chciało zastanawiać.

pzrynajmniej się teraz nie martwię.

 

TAk wogóle to ta brzoza jest lekkim utrapieniem w tym akurat miejscu,a le wydaje mi się, zę bez niej dom byłby duuuuzo brzydszy. W każdym razie walczyłam o nią jak lwica, bo wszyscy radzili wyciąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja! Super babka z Ciebie! Tacy ludzie to tzw. drzewoświry- jak dla mnie nazwa bardzo fajna.

Pozdr. M

 

zebyś wiedziała,

robiliśmy więźbę z własnej sosny i dopóki nie cięli było ok, sama zaznaczałam które pozwalam wyciąć. Ale jak zaczęli ciąć to plakałam jak bóbr.

wiem, ze to bez sensu, bo ten las dobrze było trochę przerzedzić, ale jakoś żal mi było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się ten odcien drzewa na elewacji podoba! Niezmiennie i wciąż :roll: :lol:

zmienił się trochę po zimie i już mi tak bardzo nie przeszkadza

i tak to właśnie ze wsytkim jezd..:))

wiem, człowiek się do wszystkiego przyzwyczai...

ale jak dziś zadzwonił mąż i się okazało, ze drzwi do prysznica są za szerokie o 2cm i uszczelka sie nie mieści to mało mnie szlag nie trafił, ale i do tego się w końcu przyzwyczaję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się ten odcien drzewa na elewacji podoba! Niezmiennie i wciąż :roll: :lol:

zmienił się trochę po zimie i już mi tak bardzo nie przeszkadza

i tak to właśnie ze wsytkim jezd..:))

wiem, człowiek się do wszystkiego przyzwyczai...

ale jak dziś zadzwonił mąż i się okazało, ze drzwi do prysznica są za szerokie o 2cm i uszczelka sie nie mieści to mało mnie szlag nie trafił, ale i do tego się w końcu przyzwyczaję....

 

Trzeba bylo nie odbierac telefonu. :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, człowiek się do wszystkiego przyzwyczai.....
z tym, że niekoniecznie

przeciez przemalowałam gabinet, nie dałam rady się przywyczaic :roll:

a juz przemalowałas? gdzie zdjecia?

już :) zdjęcia będą jutro już w piątek, muszę dokupić parę pierdół typu: zasłony, poduchy i takie tam i wtedy pokaże całość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...