Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

J anp nie podstawiam wiadra przy czyszczeniu kominka. Używam do tego szczotki i szufelki. Nie ma duzo popiołu bo drewno mam suche i wysezonowane. Ładnei sie spala. Czyszczę po każdym dłuzszym paleniu i jest zazwyczaj ok. 2 pełnych szufelek popiołu, łącznie z tym co zostaje w popielniku. Myślę więc że to akurat nie jest wielki problem choć rozumię, ze nie dla każdego może byc to wygodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J anp nie podstawiam wiadra przy czyszczeniu kominka. Używam do tego szczotki i szufelki. Nie ma duzo popiołu bo drewno mam suche i wysezonowane. Ładnei sie spala. Czyszczę po każdym dłuzszym paleniu i jest zazwyczaj ok. 2 pełnych szufelek popiołu, łącznie z tym co zostaje w popielniku. Myślę więc że to akurat nie jest wielki problem choć rozumię, ze nie dla każdego może byc to wygodne.

 

czyli wiecej jak dwóch paleń nie da sie przejechać bez czyszczenia popielnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety na poczatku będę tym ogrzewal wiec chce dzięki Waszym doświadczeniom rozeznać jak to jest. Akurat palenie w piecu zmam z dziecinstwa (kaflowy) a kominki bardzo lubię wiec myślę, że uda sie to jakos realizować jako wiodące grzanie. Pewnie z czasem ten romantyzm zacznie mi brzydnąć i będzie to akurat czas na jakieś inne rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku wkład a wkład to tez jest znaczna różnica. Skoro wybierasz ogrzewanie kominkiem to pewnie i wkład kupisz solidniejszy, szamotowy. Pewnie też bedzie regulacja procesu spalania i bedzie on bardziej ekonomiczny i wydajny niż np. mój wkład który jest czysto rekreacyjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos nowoczesnego (dziwnego?) kominka :) a raczej rur, które są zabawne choc dyskusyjne...

http://www.archdaily.com/wp-content/uploads/2009/04/1296217382_2.jpg

 

i jakos tak mam, że jedno mi się już będzie kojarzyc z Efilo:) :

http://www.archdaily.com/wp-content/uploads/2009/04/2091954323_10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku wkład a wkład to tez jest znaczna różnica. Skoro wybierasz ogrzewanie kominkiem to pewnie i wkład kupisz solidniejszy, szamotowy. Pewnie też będzie regulacja procesu spalania i będzie on bardziej ekonomiczny i wydajny niż np. mój wkład który jest czysto rekreacyjny.

tak, przymierzam sie do dużego i dobrego (choc nie najdroższego i nie designerskiego) Mam nadzieje że uda sie kupic taki, w którym uda sie na jesień/wiosnę zdejmować przednie drzwi (o ile to wygląda znosnie)

I chyba nie dwustronny, ze wzgledu na straty ciepła głównie i czeste rozbijanie przeciwnej szybki. Estetycznie podoba mi sie i bedzie w scianie miedzy salonem a kuchnia wiec pasowalby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efilo, z renderingow jak pamietam to masz zupelnie inne wnetrze niz to w przykladzie. mz to cudo sie tam spokojnie odnajdzie.

 

Irma, jak wrazenia po sezonie z Piecem ? to byłą dobra decyzja? ta blokada co sie psuła - unormowana? jak czesto dokładaliście (koniecznosc odwiedzania pieca) ? O ile oczywiscie grzaliscie normalnie choc przez jakis okres...

 

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do guru.

Co może być niedobrego, niefunkcjonalnego etc. (co przemawia przeciwko) tak wysokim kominkom?

http://www.archdaily.com/wp-content/uploads/2009/04/1242955039_cc108.jpg

 

O co to, to nie... :o Skoro Marek do Ciebie przez "guru" to ja się od dziś moich wykrzykników nie boję..... :lol: :lol: :lol:

 

Ps. Pewnie, że się rozchmurzyłam :wink: Ja nawet zachmurzona nie byłam :oops: :D Ja tak specjalnie, żebyś mnie pocieszyła.... :roll: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...