Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzięki za łazienkę :)

a co do kozy: był to jeden z lepszych pomysłów na jaki wpadłam. Szybko się rozpala, szybko nagrzewa i wogóle jest super. Ma bardzo duża wizję ognia, więc naprawdę jest z czego być zadowolonym.

Minus jest jeden : nagzrewa się bardzo mocno więc łatwo się poparzyć. Najlepiej jest postawić ja gdzieś przy ścianie. U ans stała na środku i zmuszona byłam dobudować jej plecy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

umywalka to hatria

seria: you@me

ale nie polecam

kiepsko wykonana, wadliwie odlany otwór na odpływ (nie zauważyłam, a teraz już za późno na reklamację) dodatkowo musisz kupić baterię z długą wylewką, bo otwór jest trochę za daleko od krawędzi. oCzywiście ja mam baterię z wylewką krótką... :(

myślę, ze w tej cenie (450zł) znajdziesz coś lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Irmo,

 

Jak Gucia ciecie sie ma na glowie? Czy juz lepiej?

 

Pieknie u Ciebie...coraz piekniej... :lol: :lol:

 

Pytanie do Ciebie jako posiadaczki kozy.....

Czy ja moglabym wepchnac jedna w ta dzure:

http://farm4.static.flickr.com/3604/3606212167_61ec6ae315.jpg

 

Nie chce kominka wodnego, inne tez mi sie cosik nie widza...cena takiego co mi sie podoba powala, a widzialam fajne waskie kozy....wiec: moze byc w dziurze, czy nie?

:lol:

 

Iiiiiiii jaka wysoka masz sciane kolankowa w lazience - tej pieknej, bialej?

 

Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrrrr...nie wiem co się tutaj dzieje ale wysmażyłam taką długą odpowiedź a jej nie ma.... :evil:

 

koza może być w tym miejscu byle nie od ścianki do ścianki. jakieś 30cm luzu po każdej stronie.

Ściana kolankowa 160

Gucio już ok :)Dziś zdejmujemy opatrunek. Miał założone takie specjalne plastry żeby nie trzeba było szyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie....czyli moge ja postawic tak przed dziura, ale by mlodziez mi sie nie probowala przecisnac w szczelinie :lol:

 

Fajnie, ze Guciowi sie goi i w szpitalu pomysleli o rozpuszczalnych szfach/klejach... :lol: :lol: mysmy niedawno przezywali przestawianie kaloryferu za pomoca ucha u 8latka...tez bylo klejone :wink:

 

Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gucio już ok :)Dziś zdejmujemy opatrunek. Miał założone takie specjalne plastry żeby nie trzeba było szyć.

 

te plastry to świetny wynalazek, szwy rozpuszczalne też, choć nie dla wszystkich (mnie np. nie służą)

 

btw, jeśli chodzi o kozy, to myślałam, że one muszą być wolnostojące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Irma jak już koza jest na tapecie to się trochę nawywnętrzam u Ciebie

 

Bardzo podobala mi się koza antaya

lecz w moim domu skręcam w kierunku lekko rustykalnym :roll:

(do którego mam wielki sentyment )

no i tabiedna antaya chyba nie będzie pasować :roll:

 

pomyślalam więc o sprawdzonym jotulu

no ale tu zonk podoba mi się najbardziej duża wersja w majolice

(niebieskiej lub brązowo-czerwonej)

http://www.jotul.com/FileArchive/Photos/Wood%20Stoves/J%C3%B8tul%20F%20500/Int/F500_BBE_int_02.jpg

 

ale cena chwilowo niedo przelknięcia :-?

 

na początek więc będzie mniejsza wersja

 

myslę jednak zeby wymurować podest dla kozy żeby byla na podwyższeniu

co o tym sadzisz?

 

u Ciebie jest fajny efekt bo salon jest obnizony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli postawisz pzred wnęką nie będzie za mało miejsca na komunikację?

 

bo koza to się jednak nagrzewa makabrycznie

 

tam za ta dziura jest przejscie i glowna komunikacja: wiatrolap, kuchnia, schody...musze jeszcze poczekac 2 miesiace by zobaczyc to wszystko w realu i pomacac te odleglosci :roll: :roll:

Gdybym kompletnie nie wciskala tej kozy w dziure do komina, to sciana za nia nie powinna sie nagrzewac tak bardzo... :-? nie wiem...na zdjeciach u producentow to wszystko tak pieknie wyglada no i badz czlowieku madry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przystawisz kozy do sciany bo musisz ją jakoś podłączyc z kominem. Jakies 20, 30cm z tyłu zostanie. Chyba,ze amsz tak jak ja podłązcenie do sufitu, wtedy przystawisz praktycznie tyle ile chcesz, ale trzeba uważać, zeby czegoś nie podpalić. Najczęściej w specyfikacji kozy jest określone jakie warunki muszą być spełnione, zeby daną kozę zamontować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, koza którą wybrałaś jest barzdo ładna. Ale nie dawałabym podwyższenia. Jakoś tak nie bardzo mi to do rustykalnego stylu pasuje...nie umiem do końca wytłumaczyć dlaczego, ale ja bym podestu nie dawała i już.

 

Antaya zdecydowanie do rusticu nie pasuje :)

byłby niezły zonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli postawisz pzred wnęką nie będzie za mało miejsca na komunikację?

 

bo koza to się jednak nagrzewa makabrycznie

 

tam za ta dziura jest przejscie i glowna komunikacja: wiatrolap, kuchnia, schody...Gdybym kompletnie nie wciskala tej kozy w dziure do komina, to sciana za nia nie powinna sie nagrzewac tak bardzo... :-? nie wiem...na zdjeciach u producentow to wszystko tak pieknie wyglada no i badz czlowieku madry :wink:

widzę przejście,a le boję się, ze jak kozę wysuniesz to trzeba będzie bardzo uważać. Nie wygląda, ze tam masz pzrejście 1,5 m...

co do nagzrewania, chyba wiele zależy od tego ile zamierzasz grzać. JA mam za kozą 10cm luzu. płytki się bardzo nagrzewają, ale jeszcze nie odpadają... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...