Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dlaczego nie lubisz?

mnie się to wydaje niesamowicie praktyczne

zwełaszcza jak polka otwarta z każdej strony

 

mi się wydaje (nie mam doświadczeń), że każde wyjęcie książki spowoduje że pozostałe jak w zwolnionym filmie przechylą się i opadajac na podpórkę przesuną ja i w końcu legną na płasko (bez huku:))... Ja nie przepadam właśnie za takimi 'upierdliwymi' i ustawnymi konstrukcjami (warunkowymi zespoleniami stabilizującymi :):) )

 

ta z słonikami jest piękna i 'na formach' dałbym głos :) ale te 2,4kg nie za bardzo się zdadzą na wywrotki przód i tył (pomyśl o wgnieceniu w misternej podłodze :)) . Mało widzę w nich stabilności (a dużo piękna) a już szczególnie obawiałbym się tego, że trzeba je dosuwać dość dbale - prostopadle, bo w ich przypadku styk i prostopadłość ma wielkie znaczenie. W przypadku 'rąsi' nie jest to takie ważne...

Z tą wizją kataklizmów podpórkowych pewnie przesadzam, ale jakoś znając swojego pecha to ciągle by mi sie to jakos wywracało itp :) Dlatego raczej robiłbym jakieś myki typu klasycznej prostej podpórki z pionowej blaszki z płaskimi nogami.. choć i to cienki pomysł... sam nie wiem... strasznie dzisiaj jestem katastroficzny :)

 

Tak, po przeczytaniu tego co napisała efilo uważam że do Ciebie i Twojej fantazji pasują te 'pojechane' troszkę 'rąsie'. Szkoda tylko że nie sa idealizowane na starą porcelanę rodem z garderoby jakiejś przedwojennej aktorki... to byłby fajny vintage (nadużywając nazwy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: ups - ale jestem szczęśliwa, że trafiłam do Twojego dziennika.

 

W moim projekcie - schody na górę są na tle ściany na której jest kilka wysokich, bardzo wąskich " okien" chyba to nie będą okna tylko szyby wstawione na stałe albo luksfery - ale tych nie lubię. Projekt jest z kilkoma niedopracowanymi miejscami, bo musiałam ze względów praktycznych i finansowych zrezygnować ze współpracy z architektem.

 

Nie mogę tam mieć wylewanych schodów, nie chciałabym mieć takich typowych drewnianych i w ogóle nie wiedziałam co tam " mieć"- coraz częściej zwracałam się w stronę metalowych - i tu dochodzę do sedna - zobaczyłam u Ciebie piękną rzecz - schody bez poręczy, bez podstopnic - problem w tym jak je zamocować - ale teraz już wiem, że ten pomysł będzie mnie męczył i coś z tego wyniknie.

 

:lol: :lol: Działkę macie - fantastyczną, dom z elementami drewna na elewacji - wszystko co mi w duszy gra. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: tak mi się też wydaje, problem w tym, ze już teraz będę potrzebowała pomocy :( bo trzeba to dobrze wyliczyć i te................otwory na szkło

:( to dodatkowy problem ale już świta mi w głowie pomysł, że tam gdzie wypadły stopień na oknie - ewenti? tam trzeba by go było wesprzeć na jakiejś podporze z podłogi i tu może jakaś metaloplastyka ???

:lol: się narobiło - nie powiem.

 

czy mogę to zdjęcie przekopiować do siebie- Ku pamięci??? Proszę :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwalę się - kupiłam lampki do kuchni, nad blat :)

tadam...

http://i683.photobucket.com/albums/vv195/Irma_murator/rozne021.jpg

http://i683.photobucket.com/albums/vv195/Irma_murator/rozne018.jpg

 

nie mogłam znaleźć równie ładnych abażurów...no i jest tak

http://i683.photobucket.com/albums/vv195/Irma_murator/th_rozne034.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irma, doradzisz mi cos? Widzialas moze moje okno to w salonie, gdzie impra byla glownie? Okno jest takie glupio male w stosunku do wysokosci pomieszczenia, wiec pomyslalam, zeby powiesic zaslony prawie od samej gory (tam jest taki wystep - obudowa belki, to pod nia) - czyli byloby gdzies z 3,60 m tej szmaty na wysokosc. Chce uzyskac "czysty" efekt, zaslonic rury i kaloryfer - oczywiscie tylko biala tkanina wchodzi w gre. Masz jakis pomysl, zeby to bylo na tyle gladkie, zeby dawalo taki czysty efekt, ale na tyle przepuszczajace swiatlo, zeby nie zrobilo sie ciemno? Zamowilam wszystkie biale tkaniny ze stylus.pl, ale jakos nie mam do niczego przekonania... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...